Fender Player Stratocaster HSS hakkında

Başlıktaki gitar hakkında yorumlarınızı alabilirmiyim. Türkiye'nin bilinen bir satıcısından açılmamış kutu olarak 5.500-TL fiyat aldım.
Gitar hakkında yorumlarınızı değerlendirip 2 3 içinde bu işi bitirmek niyetindeyim. Satıcı tam bir piyasa sahtekarı olduğundan elimde yazılı teklifi varken yapıştırayım gitsin diyorum.

Bir ay önce SSS satın aldım kıyaslayacak kadar bir bilgim yok ama bence memnun kalırsınız ülkemiz fiyatlarını göz önünde bulundurunca(8800-9450) bu ürün için 5500tl çok iyi fiyat eğer büyük bir problemi yoksa alın gitsin. Ama bu fiyata neden kapalı kutuyu koymuşlar anlam veremedim üstelik kapalı kutu diyorsunuz çok garip. İkinci el SSS'i 6000e almıştım.

9000 liralık gitar sıfır olarak 5500 liraya alınabiliyorsa zaten zarar etmek imkansız gibi bir şey. Buradaki yorumlardan ziyade ben gitarı alırdım, beğenirsem uygun fiyata gitarım olurdu. Beğenmezsem zarar etmeden satardım en kötü farklı bir gitar tecrübem olurdu. Yalnız ikinci elden bile ucuza sıfır ve sorunsuz gitarı kim niye verir onu kafamda oturtamadım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşımın bir akrabasının Türkiye'de tanınmış devlet sanatçısı olduğunu öğrendim (bağlama ustası ve bestekâr) müzik okulları varmış. Konuyu bahsettim. ..... sahipleri çok yakınım onlarla ortak çalışıyorum dedi. Modeli belirledik tek bir telefon ile bu fiyat verildi.
işin özeti bu.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merak sadece ...
Dıdısının dıdısı olan bir sanatçı, Zuhal'in sahibini tanıyor diye sıfır Fender yarı fiyatına mı veriliyor? Üstelik yazılı olarak teyit edilmiş bu yüce indirim ve aynı şahıs (Zuhal'in sahibi) bu kıyağına rağmen sahtekar olarak adlandırılıyor.
Ben olsam zuhal kelimesini çok dikkatli yazarım bu forumda. Şimdi zuhal sevicileri doluşur başına.
Şenkop bu arada. Sizlerin bu zuhal aşkı çok garip. Sanki bu memlekette zuhalden başka satıcı yok.
Şenkop neden piyasa sahtekarı anlatayım. Moer adaptör 560 lira fiyat verdi. 1 saat sonra arkadaşım mağazaya girdi 480 lira fiyat verdi.
Saygılar.

Ben olsam zuhal kelimesini çok dikkatli yazarım bu forumda. Şimdi zuhal sevicileri doluşur başına.
Şenkop bu arada. Sizlerin bu zuhal aşkı çok garip. Sanki bu memlekette zuhalden başka satıcı yok.
Şenkop neden piyasa sahtekarı anlatayım. Moer adaptör 560 lira fiyat verdi. 1 saat sonra arkadaşım mağazaya girdi 480 lira fiyat verdi.
Saygılar.
Demeyeyim dedim ama diyorum, Senkop o fiyata kendisi bile alamayabilir o gitarı. 😅

Mağazanın ne olduğunun veya neden böyle olduğunun bir önemi yok, sıfır ürünün fiyatı bu kadar iyiyse direk alınır. Hatta bu kadar indirim imkanı varsa biraz daha paraya kıyıp usa standard alırdım.

Kıt zekamla temmuz 2018 kuru üzerinden hesap yapsam ki oda gitarın bu tarihte ülkeye girdiğini varsayarsak
500usd ithal etse 700 usd etiket koysa satıcı ×4.5= 3.150 TL
Saçma hesap olabilir tabiki
Bu kur yine iyi çünkü gitar zaten o tarihlerde tanıtıldı. Ülkeye girmesi 2018 ağustos eylül falan. Ben de aldım o yüzden biliyorum. Ağustos 2018'den sonra kur zaten yürüdü gitti. Ayrıca o gitar 500 dolar değil. Amerika fiyatı 800 dolar civarı. Bunun üzerine vergisi ithalatı kar payı falan ekle, şimdiki fiyatı dolar olarak çıkar.

Yani dediğine göre ikinci elden bile ucuz sıfır gitar bulmuşsun ama şurada yaptığın saçma ithamlar ve hesaplar gerçekten gülünç. Alacak olan alır o gitarı azizim. Burada boşuna o sahtekar, bu bilmem ne, gitarı zaten 3000 liraya almış satıyor 9000 liraya diye nefes tüketiyorsun. Zaten dediğim gibi ihracat ile ticaret yapan şirketler TL üzerinden hesap yapmaz. Sattığı gitarı yerine koyarken 2018'de kur şu kadardı, o yüzden al sana 3000 lira ver bana fender player diyebilirler mi sence?

Bu kur yine iyi çünkü gitar zaten o tarihlerde tanıtıldı. Ülkeye girmesi 2018 ağustos eylül falan. Ben de aldım o yüzden biliyorum. Ağustos 2018'den sonra kur zaten yürüdü gitti. Ayrıca o gitar 500 dolar değil. Amerika fiyatı 800 dolar civarı. Bunun üzerine vergisi ithalatı kar payı falan ekle, şimdiki fiyatı dolar olarak çıkar.

Yani dediğine göre ikinci elden bile ucuz sıfır gitar bulmuşsun ama şurada yaptığın saçma ithamlar ve hesaplar gerçekten gülünç. Alacak olan alır o gitarı azizim. Burada boşuna o sahtekar, bu bilmem ne, gitarı zaten 3000 liraya almış satıyor 9000 liraya diye nefes tüketiyorsun. Zaten dediğim gibi ihracat ile ticaret yapan şirketler TL üzerinden hesap yapmaz. Sattığı gitarı yerine koyarken 2018'de kur şu kadardı, o yüzden al sana 3000 lira ver bana fender player diyebilirler mi sence?
1 bu fiyat, o fiyat, benim yaptığım hesap doğru diye bir iddia v.s. yok olamazda
2. Mart 2021 de 7000 etiketi olan kutulu gitarı 5.500 e aldım do re denen satıcıdan. Çok kişi salladı attı tuttu. O fiyata olmaz v.s. en Nihayetinde bir forum kullanıcısına faturayı ibraz etmek ile bu sorunuda çözdüm. Korkak olmayın paranız için savaşın arkadaşım.
3. Bahse konu gitar 19 Haziran 2018 yılında çıkmış ve 650 usd ülkeye Temmuz da girse 1000 usd etiket koyulsa 4.500 tl 2018 Ağustos 'ta kur uçunca bunu 6-7000 tl ye çekmiştir.
Saygılar.

Geri