Tam olarak tellerimde ne yapmış oldum ?

Merhabalar, çok aptalca bir soru ama merak ettim daha doğrusu bir yandan da sorun olmayacağını düşünüyorum ama sorayım.

Normalde elixir 10-46 polyweb set kullanıyordum D (Re) telim koptu temizlik yaparken, komple tel seti 130 lira az para değil o yüzden Daddario nw021 D tek tel satın aldım ama onda da 10-46 web yazmıyordu direkt öyle tek tel yazıyordu. Şimdi bu telin kalınlığı vb diğerlerine göre bir sorun çıkarır mı ? Sonuçta sapa normalden biraz daha garip bir baskı vb oluyor mu çok bilmiyorum. Akortta ses tonu biraz garip ama tel kalınlığından herhalde.

Neyse lafı çok uzattım bu kullanımda herhangi bir sorun var mıdır ?

edit: 1-2 cümle ekledim.

Son düzenleme:
Merhabalar, çok aptalca bir soru ama merak ettim daha doğrusu bir yandan da sorun olmayacağını düşünüyorum ama sorayım.

Normalde elixir 10-46 polyweb set kullanıyordum D (Re) telim koptu temizlik yaparken, komple tel seti 130 lira az para değil o yüzden Daddario nw021 D tek tel satın aldım şimdi bu telin kalınlığı vb diğerlerine göre bir sorun çıkarır mı ? Sonuçta sapa normalden biraz daha garip bir baskı vb oluyor mu çok bilmiyorum. Akortta ses tonu biraz garip ama tel kalınlığından herhalde.

Neyse lafı çok uzattım bu kullanımda herhangi bir sorun var mıdır ?
Bir şey olmaz. Bir markanin 10-46 tel seti ile başka bir markanın 10-46 tel setinde 2.3.4.5. tel kalınlıkları farklı olabiliyor zaten yanılmıyorsam.
Hatta nereden duydum hatırlamıyorum ama bazı müzisyenler mi telini ince bulduğundan mi teline de şu teli takıyorlarmış.

Şöyle bir düşündüm, sapa binen baskı açısından sağlıklı değil elbet. Ama bir şey olmaz bence.

Geri