Bas Gitar Kaydı Sonrası Ses Sorunu

Merhaba bas çok amatör bas gitar çalıyorum cep telefonu videolarında bas sesleri duyulmuyor bu sebeple behringer um2 model ses kartı aldım reaper programı ile kayıt yapıyorum ancak kayıdı mp3 e dönüştürüp bilgisayardan dinleyince bas sesi çok az(neredeyse duyulmayacak şekilde çıkıyor) ne yapmam lazım hatayı nerede yapıyorum. Bu arada kulaklık ses kartına takılıyken iyi geliyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dandik hoparlör bas frekanslarını düzgün veremez. Ortada hata yok yani.
Anladım
Dandik hoparlör bas frekanslarını düzgün veremez. Ortada hata yok yani.
amacım sosyal medyaya video koyunca bas sesleri duyulsun istiyorum aynı programa mp3 mizik indirip ğzerine bas çalarken kulaklıktan sesi alıyorum ancak bu iki sesi birleştirip mp3 olarak kayıt edincede müzik çok iyi geliyor ama bas sesleri yok gibi

• Konu Sahibi Konu Sahibi
referans kulaklığım yok ancak kayıt yaparken yardımcı olan kulaklığım var. Onda zaten duyuyorum ancak mp3 olarak bilgisayara kaydı indirdikten sonra. Ses kartını çıkarıp mp3 ü dinleyince bilgisayar hopörlerinden duyamıyorum bas seslerini. Amacım kaydımın telefonda ve bilgisayarda duyulabilir olması

referans kulaklığım yok ancak kayıt yaparken yardımcı olan kulaklığım var. Onda zaten duyuyorum ancak mp3 olarak bilgisayara kaydı indirdikten sonra. Ses kartını çıkarıp mp3 ü dinleyince bilgisayar hopörlerinden duyamıyorum bas seslerini. Amacım kaydımın telefonda ve bilgisayarda duyulabilir olması
PC veya telefonda bas duyulmaz zaten. Doğal olanı bu. Çünkü o frekansları verecek hoparlörlere sahip değiller. Bas duyulsun diye mikste köklersen bu sefer diğer sesler duyulmaz. Bas çalanların klasik dünyası bu. Millet instagramda zaten ya slap çalıyor ya da frekanslar ile oynayıp gitarı bas olmaktan çıkarıyorlar.

Geri