Akustik Gitar Tavsiyesi

Selamlar,4 senedir Klasik gitar çalıyorum ve artık akustik gitar çalmak istiyorum, 1500 TL gibi bir bütçem var,tercihen kesik kasa gitar istiyorum ve bu konularda da pek tecrübeli değilim maalesef tavsiye ettiğiniz gitarları aşağı yazarsanız memnun olurum

Bana iyi bir gitar önerebilecek olan var mı? Ben Acemiyim. Ayrıca yeterli zamanım yok. Lütfen hızlı öğrenmem için bana bazı fikirler verin.
Hızlı sonuç almak için öncelikle

1- Gitar için bütçeniz en fazla ne kadar
2- Kendi araştırmalarınıza göre bir veya bir kaç marka model gitar varsa paylaşın (Çünkü bu forumlardan da göreceğin gibi İYİ GİTAR anlayışı kişiden kişiye ve denenmişliğe göre değişiyor)
3- Doğru eğitimciyi bulun. (youtube gibi sosyal platformlardan kendi başına bir yere kadar ilerlersin, ayrıca sosyal platformlar üzerinden izleyerek öğreneceklerinin hepsi, izlediğin kişinin deneyim, tecrübe ve tekniğini içerecek. Ama doğru bir eğitimci olursa sana özel şekilde çalım tekniklerini oturtacak ve anlık olarak yanlışlarına müdahale şansı olacak. Böylelikle pratiklerini daha bir bilinçli ve keyifli yapacaksın)

İlk defa Akustik gitar deneyimleyecek bir kişiye benim önerilerim;
(Sıralama gelişi güzeldir. Yani aklıma geldikçe yazdığım)

1- Fender CD-60S
2- Taylor Academy 10
3- Yamaha LL6
4- Yamaha FG800
5- Matin LX1

Son düzenleme:
Hızlı sonuç almak için öncelikle

1- Gitar için bütçeniz en fazla ne kadar
2- Kendi araştırmalarınıza göre bir veya bir kaç marka model gitar varsa paylaşın (Çünkü bu forumlardan da göreceğin gibi İYİ GİTAR anlayışı kişiden kişiye ve denenmişliğe göre değişiyor)
3- Doğru eğitimciyi bulun. (youtube gibi sosyal platformlardan kendi başına bir yere kadar ilerlersin, ayrıca sosyal platformlar üzerinden izleyerek öğreneceklerinin hepsi, izlediğin kişinin deneyim, tecrübe ve tekniğini içerecek. Ama doğru bir eğitimci olursa sana özel şekilde çalım tekniklerini oturtacak ve anlık olarak yanlışlarına müdahale şansı olacak. Böylelikle pratiklerini daha bir bilinçli ve keyifli yapacaksın)

İlk defa Akustik gitar deneyimleyecek bir kişiye benim önerilerim;
(Sıralama gelişi güzeldir. Yani aklıma geldikçe yazdığım)

1- Fender CD-60S
2- Taylor Academy 10
3- Yamaha LL6
4- Yamaha FG800
5- Matin LX1

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Taylor Academy 10 almaya karar verdim. Şimdi yeni başladığım için youtube'dan öğreniyorum. Önerileriniz için tekrar teşekkürler.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Taylor Academy 10 almaya karar verdim. Şimdi yeni başladığım için youtube'dan öğreniyorum. Önerileriniz için tekrar teşekkürler.
Güzel günlerde kullanmanı diliyorum.
Güzel ve doğru bir seçim.
John Petrucci parmak egzersizlerine ulaşabilirsen tekniğini oturtursun. Zordur ama güzeldir. (arşivimde bulabilirsem eğer ses ve nota dökümanlarını ulaştırmak isterim sana, umarım bulurum, eski harddisklerime baktıkça seni bilgilendiririm. tabi bunu kabul edersen)

Güzel günlerde kullanmanı diliyorum.
Güzel ve doğru bir seçim.
John Petrucci parmak egzersizlerine ulaşabilirsen tekniğini oturtursun. Zordur ama güzeldir. (arşivimde bulabilirsem eğer ses ve nota dökümanlarını ulaştırmak isterim sana, umarım bulurum, eski harddisklerime baktıkça seni bilgilendiririm. tabi bunu kabul edersen)

Nazik davranışınız için tekrar teşekkür ederim. Belgeyi bekleyeceğim.☺️

Geri