elektro gitar tavsiyesi

Efendim herkese merhaba

Bir klasik forum olarak elektro gitar tavsiyesi almak istiyorum.
Yıllardır akustik gitarım var, son 6-7 senedir faal bir şekilde buzuki çalıyorum. 10 sene kadar önce arkadaşın elektro gitarıyla 1-2 sene takılmışlığım var.
Tarz olarak hard rock üzerinden ilerlemeyi düşünüyorum, ayrıca Yunan müziği veya geleneksel müzikte alt yapıya falan kullanılabilirim. Bazı besteler var, onlarda deneyebilirim.
Bir de metalciliğim coşarsa eski parçaları falan çalabilirim ama bu şart değil :)

elimde Line6 Microspider amfi var.
bütçe de 1500-2000 civarı düşünüyordum belki 2500.

Les Paul kasa seviyorum, Strat'ı sevemedim ama duruma göre fikir değişebilir.
aşağıdaki ilanı gördüm, sitedeki en uygun rakamlardan biri, İzmir içi olması da tercih sebebi. Daha gidip görmedim.

bir de şöyle Japon Ibanez diye ilan gözüme çarptı

İLanlarını paylaşacak arkadaşlar için
tercihen İzmir için, belki Kuşadası, Ayvalık, duruma göre ise Çanakkale civarı olabilir. Eylül sonrasına denk gelirse İstanbul'a da uğrama planı var :)

Efendim herkese merhaba

Bir klasik forum olarak elektro gitar tavsiyesi almak istiyorum.
Yıllardır akustik gitarım var, son 6-7 senedir faal bir şekilde buzuki çalıyorum. 10 sene kadar önce arkadaşın elektro gitarıyla 1-2 sene takılmışlığım var.
Tarz olarak hard rock üzerinden ilerlemeyi düşünüyorum, ayrıca Yunan müziği veya geleneksel müzikte alt yapıya falan kullanılabilirim. Bazı besteler var, onlarda deneyebilirim.
Bir de metalciliğim coşarsa eski parçaları falan çalabilirim ama bu şart değil :)

elimde Line6 Microspider amfi var.
bütçe de 1500-2000 civarı düşünüyordum belki 2500.

Les Paul kasa seviyorum, Strat'ı sevemedim ama duruma göre fikir değişebilir.
aşağıdaki ilanı gördüm, sitedeki en uygun rakamlardan biri, İzmir içi olması da tercih sebebi. Daha gidip görmedim.

bir de şöyle Japon Ibanez diye ilan gözüme çarptı

İLanlarını paylaşacak arkadaşlar için
tercihen İzmir için, belki Kuşadası, Ayvalık, duruma göre ise Çanakkale civarı olabilir. Eylül sonrasına denk gelirse İstanbul'a da uğrama planı var :)
Les Paul Special II Slash ilk gitarımdı. İlk olarak manyetikleri rock için gerçekten uygun ve üzerindeki dahili led tuner gerçekten ÇOK büyük rahatlık elinin altında hemen ayarlıyorsun fakat gitar naçizane fikirlerim doğrultusunda konforsuz. Tabi bu kasa ile de alakalı olmak üzere ilk olarak gitarda hiç bir comfort cut bulunmuyor. vintage bir les paul olması yönünden sap çok kalın, gitar çok ağır. Başlangıç için özellikle de rock müzik için tuner detayı vesaire kötü bir gitar değil. ama bana çok konforsuz geliyor mutlaka denemeniz gerekiyor diye düşünüyorum... Yamaha pacifica, ibanez rg veya daha modern bir les paul (ltd ec gibi) düşünebilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Les Paul Special II Slash ilk gitarımdı. İlk olarak manyetikleri rock için gerçekten uygun ve üzerindeki dahili led tuner gerçekten ÇOK büyük rahatlık elinin altında hemen ayarlıyorsun fakat gitar naçizane fikirlerim doğrultusunda konforsuz. Tabi bu kasa ile de alakalı olmak üzere ilk olarak gitarda hiç bir comfort cut bulunmuyor. vintage bir les paul olması yönünden sap çok kalın, gitar çok ağır. Başlangıç için özellikle de rock müzik için tuner detayı vesaire kötü bir gitar değil. ama bana çok konforsuz geliyor mutlaka denemeniz gerekiyor diye düşünüyorum... Yamaha pacifica, ibanez rg veya daha modern bir les paul (ltd ec gibi) düşünebilirsiniz.
tabii öncelikle gidip bir denemeyi planlıyorum. ikinci ilandaki Ibanez için görüşün var mı?

tabii öncelikle gidip bir denemeyi planlıyorum. ikinci ilandaki Ibanez için görüşün var mı?
1997 de üretimi durmuş, japon üretimi fakat işçiliği nasıldır bilemem. Köprüsü bildiğimiz edge, zero vesaire değil hiç denemedim bilmiyorum yorum yapamam. TRS-101
yalnız gitar biraz yaşlı, iyi bakılmadıysa ve ilk elektrik gitarınız olacaksa bakım vesaire uğraşmaya değer mi bilmiyorum. Sizin kararınız. Bilmediğim, denemediğim bir model, kağıt üstünde benden bu kadar.

1997 de üretimi durmuş, japon üretimi fakat işçiliği nasıldır bilemem. Köprüsü bildiğimiz edge, zero vesaire değil hiç denemedim bilmiyorum yorum yapamam. TRS-101
yalnız gitar biraz yaşlı, iyi bakılmadıysa ve ilk elektrik gitarınız olacaksa bakım vesaire uğraşmaya değer mi bilmiyorum. Sizin kararınız. Bilmediğim, denemediğim bir model, kağıt üstünde benden bu kadar.
teşekkür ederim. daha hiç birini gidip deneme fırsatım olmadı.
epiphone sg ile ilgili fikrin var mı? sg special var yine 1500 fiyatlarında
ilan bu değil ama örnek olsun diye koyuyorum

bir de anladığım kadarıyla biraz daha üstü model var, manyetikler, ton/ses ayarları farklı gözüktü :)

teşekkür ederim. daha hiç birini gidip deneme fırsatım olmadı.
epiphone sg ile ilgili fikrin var mı? sg special var yine 1500 fiyatlarında
ilan bu değil ama örnek olsun diye koyuyorum

bir de anladığım kadarıyla biraz daha üstü model var, manyetikler, ton/ses ayarları farklı gözüktü :)
Kesinlikle tavsiye etmem. Neck Dive sorunu var. Neck dive

Genel iki gitar harici yorum yapmak isterim. Başlangıç olarak floyd lu gitarları tavsiye etmiyorum. Ama attığınız iki gitarı da satmak istediğinizde zarar etmezsiniz fiyatları makul

arkadaşlar merhaba aylar geçti ama hâlâ kararsızım. gidip iki tane les paul AFD ile bir tane Pacifica denedim, LP'nin sapı biraz garip geldi sanki PAcifica daha rahat gibi ama tercihim hâlâ Lespaul'dan yana :) atla deve değil alışırım gibi geliyor. keza bu sürede dolar yükseldi, kullanılmışların fiyatlarına da vuruyor.
neyse bu arada araştırabildiğim kadar bakınıyorum bütçeyi 2000den daha yukarı çıkartabileceğimi düşünüyorum
aşağıdakileri topladım. modeller arasındaki farklara hakim olmadığım için aynı şehirde olsalar bile gidip teker teker denemem çoook da büyük değişiklikler yaratmayacak.
gönderdiğim ilanlar gidebileceğim mesafede yerler tabi hepsine tek tek gidemem sırayla gidemem : )

istanbul
ultra III için farklı farklı yorumlar gördüm, izmir içi olması güzel
lespaul pro single humbucker bursa
standart plus çanakkale

Ekim sonunda en son gaza gelip döviz de uçacak diye bütçeyi yükselterek Epiphone Les Paul Standart Pro aldım (top pro değil) . Son mesajımdaki 3. ilan. Gitar podlardaki çatlaklar hariç fiziksel olarak baya iyi durumdaydı.
Fotosu aşağıda, alışma evrelerindeyim
başka başlık açmak istemedim kişiden kişiye değişir ama tel kalınlığı ne kullanıyorsunuz? Akustik gitarda ernie ball slinky 10 kullanıyorum ve o bile elimi kastırıyor, 9lar da cılız ses veriyor.
gitarın üstündekiler de ne bilemedim, 8 midir genelde?

Dosyalar

• WhatsApp Image 2021-10-31 at 13.40.52.jpeg
    WhatsApp Image 2021-10-31 at 13.40.52.jpeg
    225.8 KB · Gösterim: 73
Ekim sonunda en son gaza gelip döviz de uçacak diye bütçeyi yükselterek Epiphone Les Paul Standart Pro aldım (top pro değil) . Son mesajımdaki 3. ilan. Gitar podlardaki çatlaklar hariç fiziksel olarak baya iyi durumdaydı.
Fotosu aşağıda, alışma evrelerindeyim
başka başlık açmak istemedim kişiden kişiye değişir ama tel kalınlığı ne kullanıyorsunuz? Akustik gitarda ernie ball slinky 10 kullanıyorum ve o bile elimi kastırıyor, 9lar da cılız ses veriyor.
gitarın üstündekiler de ne bilemedim, 8 midir genelde?
Les paul skalasındaki gitarlarda standart 10 olur.

Geri