VOX AC15

VOX AC15 almayi dusunuyorum, bilgisi denemisligi olan var mi? Ya da 5-6k ₺ butcem var, baska bir amfi onerir misiniz? Daha çok low gainli blues tonlari ve david gilmour un drive li tonlarini arıyorum.

Fender amfileri değerlendirebilirsiniz. Dediğiniz tonlara uygun.

Apartman katındaysanız dediğiniz amfiden tatmin edici tonları almak zor. Sesi epey açmanız lazım. Ben olsam blackstar silverline serilerine de bakardım. Belki katana.

Ayrıca belirtmekte fayda var; gilmour tonlarına sadece amfiyle ulaşmak çok zor. Epey harcama yapmanız gerekebilir analog sistemde.

Neural dsp plini ye bir göz atabilirsiniz.

ac15 çok güzel bir amfi. iki farklı dönemde uzun süre kullandım. özellikle les paul ve telecaster gitarlar ile çok iyi anlaşıyorlar. yalnız şöyle bir durum var: evde o amfiden sound çıkartmak çok zor bana göre güç düşürücü olmadan. ses sorununuz yoksa bence denemelisiniz. özellikle üzerindeki tremolo efektini çok beğeniyordum. tek eksisi, amfinin kasası mdf malzemeden yapıldığı için muadillerine göre bayağı bir ağırdı.

Ac15 kafa versiyonların dahili attenuatorü de var. Evde güzel kullanılır. Ama ayrıca kabin de gerekir tabi. Bütçeyi aşar. Komboları evde attenuatorsüz kullanmak zor

Başlığa cevap yazan tüm arkadaşlar adına "rica ederiz" diyorum. Bu kadar insan vakit ayırıp yazmış, tenezzül edip bir şeyler yazsaydınız keşke siz de başlık sahibi olarak. Büyük kabalık bence. Yaşınıza veriyorum. @vicinae
Gerçekten size zorla mı yazdırıyorlar ki teşekkür yahut cevap bekliyorsunuz? Başlık sahibi yazar yazmaz ancak bunu kabalık olarak değerlendirmek, yaşınıza veriyorum tarzında yazmanın daha büyük bir kabalık olduğunu düşünüyorum. Ayrıca burada yazılanları forum kültürüyle baksanız tek bir kişiye giden mesaj olmadığını anlarsınız. Yazanların çoğu zaten herkes faydalansın mantığıyla konuyla ilgili bilgilerini paylaşıyorlar.

Ac15 çok kral bir amfidir. Ayrıca 60'lardan eski bir amfi almayacaksanız master volume var. Burada biz referans oluruz olmasına da zaten pop müzik tarihinin en önemli kayıtlarından bazıları bu amfiyle (ve büyük abisi AC30 ile--aralarında sada olarak öyle büyük bir fark yok) yapılmış, pek referansa ihtiyacı yok. Beatles'tan Radiohead'e, Hank Marvin'den Queen'e Vox sadası 60'lardan beri gitar müziğinin her döneminde var. Fakat bu işler öznel. Yapabiliyorsanız alın gitarınızı gidin deneyin.
2021-08-17 10_54_09-The history of the legendary Vox AC15 and AC30 amplifiers _ Guitarriego.jpg

VOX AC15 almayi dusunuyorum, bilgisi denemisligi olan var mi? Ya da 5-6k ₺ butcem var, baska bir amfi onerir misiniz? Daha çok low gainli blues tonlari ve david gilmour un drive li tonlarini arıyorum.

ac15 çok güzel bir amfi. iki farklı dönemde uzun süre kullandım. özellikle les paul ve telecaster gitarlar ile çok iyi anlaşıyorlar. yalnız şöyle bir durum var: evde o amfiden sound çıkartmak çok zor bana göre güç düşürücü olmadan. ses sorununuz yoksa bence denemelisiniz. özellikle üzerindeki tremolo efektini çok beğeniyordum. tek eksisi, amfinin kasası mdf malzemeden yapıldığı için muadillerine göre bayağı bir ağırdı.
hocam apartmanda yasıyorum. dediginiz gibi o tonlara engel olacak bu durum. onerebileceginiz bir sey var mi, ya da analogtan vazgecip prosesor ile mi ilerlesem? ev disi biyerde caldigim soylenemez, ama illaha ki bir gun bi yerde calma durumum olur. nasil ilerleyeyim sizce? belli bir amfi var mi bana uygun yoksa baska alternatif yol mu deneyeyim?

Geri