İkinci El Ses Kartı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Başlıkta belirttiğim gibi nelere dikkat etmem lazım ? GET ile sahibinden den bir ürün almayı düşünüyorum (15 gün içerisinde iade etme şansım var) nasıl kontrol etmeliyim bir sorun olup olmadığını nasıl anlarım ?

Öncelikle üzerinde monitör butonu varsa kartın güce bağlıyken enstrüman veya mikrofonundan ham ses almayı dene. Alırsan muhtemelen sorunsuzdur. Tam emin olmak için de mic.için basit daw yazılımları var ntrack audio, reaper gibi onlarda deneyebilirsin. Enstrüman için de yine aynı. Elektro gitar kullanıyorsan bir vst indiriver kartın tüm potanslarını denersin sonra o şekilde kardeşim. Bu arada ses kartı ne alacaksın? Ben de temiz 2.el uyfun fiyata focusrite solo gen 2 satiyorum da

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle üzerinde monitör butonu varsa kartın güce bağlıyken enstrüman veya mikrofonundan ham ses almayı dene. Alırsan muhtemelen sorunsuzdur. Tam emin olmak için de mic.için basit daw yazılımları var ntrack audio, reaper gibi onlarda deneyebilirsin. Enstrüman için de yine aynı. Elektro gitar kullanıyorsan bir vst indiriver kartın tüm potanslarını denersin sonra o şekilde kardeşim. Bu arada ses kartı ne alacaksın? Ben de temiz 2.el uyfun fiyata focusrite solo gen 2 satiyorum da
Ben de Focusrite Scarlett 2i2 alacağım çok uygun fiyata buldum bir tane. Sadece fiyatı uygun olduğu için sıkıntısı olabilir diye düşündüm. Get ile alacağım için sıkıntı varsa iade edebilirim. Eğer ki 2i2 olan arkadaşla anlaşamazsam özelden Solo için görüşebiliriz. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler ❤️🤘🏻

Ben de Focusrite Scarlett 2i2 alacağım çok uygun fiyata buldum bir tane. Sadece fiyatı uygun olduğu için sıkıntısı olabilir diye düşündüm. Get ile alacağım için sıkıntı varsa iade edebilirim. Eğer ki 2i2 olan arkadaşla anlaşamazsam özelden Solo için görüşebiliriz. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler ❤️🤘🏻
Rica ederim. Kesinlikle get en sağlıklısı. O modeli uygun bir fiyata bulabilmene sevindim. İyi günlerde kullanın şimdiden hocam.

Ses karti acilmis mi acilmamis mi vidalari ve varsa garanti etiketini kontrol edin herhangi bir buyuk darbe var mi diye dis muhafazasini parlak isikta degerlendirin. Bilgisayara baglantisinda herhangi bir ariza varmi tam olarak baglanip calisiyor mu, Knoblarda takilma acip kaparken cizirti var mi, kablolari takip cikarirken yuvalarda yalama vb gibi durumlar ve temassizlik var mi? Her dugme buton knob saglam duruyor mu?
Kartin kutusu ve yaninda gelen icerik tam mi?
Bilgisayarda bir yazilim uzerinde kayit alarak ekstra bir cizirti kotu ses yada kayitta nir anormallik yaratiyor mu bakmak lazim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Get ücretini ödeyip Focusrite 2i2 satın aldım. Şimdi kargoya vermesini bekliyorum. Normalde 1800tl 2.el piyasası 750-900 arası ben 600 e aldım. Faturası var mı ne zaman alındı dedim aldığım cevap: "Ne zaman alındı hatırlamıyorum. Faturası kutusu yok kablosu var. Üzerinde hiçbişey yok." "Sıfırından farksız" Ürün elime ulaştıktan sonra dediklerinizi yapmaya çalışacağım umarım sıkıntı yaşamam ilk ses kartım olacak.
Get ile 15 gün iade hakkı mı var? Ne saçma bir sistemmiş. Alıcıyı koruyacağız diye satıcıyı öpüyorlar.
Evet ben midi klavyemi öyle satacaktım sonra fark edip vazgeçtim. Adamlar parça değişimi yapsa, zarar verip iade etse uğraş dur. O yüzden tavsiye etmem.

Satici guvenilir mi? Muzikle mi ugrasiyor? Referansi var mi? Yani su durumda sansina bir alim yapiyorsunuz ama 15 gun iade kosulu ile aliyorsaniz bir deneyin derim. Fakat 0 modellerin orjinalinin kutu icerigine bir bakin derim. Mesela benim m audioda yaninda lisansli programi falanda vermisti aldigim gitarist. Tabi bende o zamanlar bilmiyorum mevzuyu, adam onlari vermese aylarca bu neydi bu nasildi ugrasir dururdum. Temiz alet satmis, Hala da tas gibi calisir. O yuzden saticinin da kaliteli olmasi cok onemli.

Satici guvenilir mi? Muzikle mi ugrasiyor? Referansi var mi? Yani su durumda sansina bir alim yapiyorsunuz ama 15 gun iade kosulu ile aliyorsaniz bir deneyin derim. Fakat 0 modellerin orjinalinin kutu icerigine bir bakin derim. Mesela benim m audioda yaninda lisansli programi falanda vermisti aldigim gitarist. Tabi bende o zamanlar bilmiyorum mevzuyu, adam onlari vermese aylarca bu neydi bu nasildi ugrasir dururdum. Temiz alet satmis, Hala da tas gibi calisir. O yuzden saticinin da kaliteli olmasi cok onemli.
Kendisi sanırım müzikle uğraşıyor. Antalya'da Eczacı olduğunu gördüm. Onu görünce biraz güven verdi açıkçası. Dediğiniz gibi iade şansım var Get ile hemen onaylamıcam 2 gün deneyip sıkıntı varsa satıcıya para gitmeden iptal edeceğim. Dijital lisanslara çok takılmıyorum açıkçası maalesef korsan kullanıyorum. Kutu içeriğindeki kablosu var zaten ihtiyacım olan şeyler bunlar. 1800 lük ürünü 600 e alınca garanti falan da beklemiyorum açıkçası. Ürün elime ulaştığında buraya yazarım tekrardan. İlginiz için çok teşekkürler.

Ürün daha kargolanıp elime ulaşmadı ama Gen1(2011) modelini aldığımı fark ettim fiyatının ucuz olmasının sebebi buymuş sanırım :) İade etmeyi düşünüyorum ama emin de değilim. Sorunlar çıkarabiliyormuş. Ben 3-5 yıllık karttır diye düşündüm 10 yıllık kartmış. Gen2 olsa sorun değildi ama şimdi ne yapacağımdan emin değilim :confused:

Son düzenleme:
Ürün daha kargolanıp elime ulaşmadı ama Gen1(2011) modelini aldığımı fark ettim fiyatının ucuz olmasının sebebi buymuş sanırım :) İade etmeyi düşünüyorum ama emin de değilim. Sorunlar çıkarabiliyormuş. Ben 3-5 yıllık karttır diye düşündüm 10 yıllık kartmış. Gen2 olsa sorun değildi ama şimdi ne yapacağımdan emin değilim :confused:
İade şansınız varsa değiştirin bence. Çünkü 10 yıl günümüzde özellikle konvertör teknolojisinin değişimi açısından uzun sayılacak bir süre. Ayrıca Focusrite'ın yakın bir gelecekte bu kartın driver desteğini kesmesi de olasılık dahilinde bir durum. Bütün bunların yanı sıra ileride bu kartı satmaya kalktığınızda oldukça zorlanabilirsiniz.

Hocam adam daha kargoya vermediyse söyleseniz ya. Çocuk oyuncağı mi bu, mağazaya iade eder gibi.

Hocam adam daha kargoya vermediyse söyleseniz ya. Çocuk oyuncağı mi bu, mağazaya iade eder gibi.
Çocuk oyuncağı kısmını anlamadım ama konuştum kişiyle boşuna göndermeyin dedim. Zaten kargoya vermemişti. Adama sordum "ne zaman alındı?" vs. diye "bilmiyorum" falan dedi "sıfırdan farksız" dedi yani sıfırdan farksız diyince ben 2. gen ya da 3.gen diye düşündüm. 10 senelik ürüne "sıfırdan farksız" diyip bir de hiç bir şey belirtmedi ben de zaten kendimi garantiye almak için %10(60tl) ödedim. Ayrıca ürünü kontrol edip onay vermem için 2 gün hakkım var zaten. Onun dışında 15 gün içerisinde iade etme hakkım da var. Neyse başka alacak insanlara rehber olur başlık en azından. Sıfır M-audio Air 192/4 almayı düşünüyorum da bakalım fikrim değişebilir. Çünkü 2. el piyasası pek uygun değil.

Geri