kayıt aldıktan sonra sesin farklı gelmesi

Selamlar.Amplitube 5 kullanıyorum bazı kayıtlarımda ve kaydı alıp dinleyince falan gayet güzel geliyor normal çaldığım gibi ancak ben bunu kaydedip telefonda kulaklık ya da telefonun hoparlöründen dinlediğimde tonlar aşırı değişmiş geliyor kalite olarak da kötüleşiyor ama dediğim gibi kaydı alıp dinleyince güzel geliyor sadece sonrasında kulaklıktan dinleyince kötü sebebi nedir ve çözümü var mıdır?(çalarken ve kayıt alırken monitör kullanıyorum)

Mastering dediğimiz olayı yapmıyor olduğunuz içindir. Mastering tam da bu işe yarar araştırırsanız. Kayıtı aldığınız sistemde 2+1 hoparlör ya da kulaklıkta ses güzel gelir bunlar kendi dinamiklerini katar sese. Sesin hamlığını fark edemezsiniz. Kayıta sonradan çeşitli eq, comp. lar uygulamanız doğru frekanslara ses vermeniz gerekiyor. Mastering olayını araştırmanızı tavsiye ederim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Mastering dediğimiz olayı yapmıyor olduğunuz içindir. Mastering tam da bu işe yarar araştırırsanız. Kayıtı aldığınız sistemde 2+1 hoparlör ya da kulaklıkta ses güzel gelir bunlar kendi dinamiklerini katar sese. Sesin hamlığını fark edemezsiniz. Kayıta sonradan çeşitli eq, comp. lar uygulamanız doğru frekanslara ses vermeniz gerekiyor. Mastering olayını araştırmanızı tavsiye ederim.
araştırayım sağolun tavsiye için

Tam olarak mastering değildir bana kalırsa. Herkes farklı kulaklıklar ve dinamikleri farklı hoparlörler vb. kullanıyor. Mastering genel standartlara uygun bir frekans desibel sabitlemesi yapmak gibi bir şey. Tabii bana kalırsa böyle.

Yoksa benim kafam karışıyor neye göre hangi kulaklıklara hangi hoparlörlere göre mastering yapmalıyız diye...

Geri