Boss KTN Mini mi Blackstar Fly 3 mü?

Yav üçünü dizdim resim attım işte ... tercih yapamadım üçü de duruyor masada :)

Bir kriter belirle... böyle neye göre seçelim. Tonu çok iyi olmakla beraber Mini seni sınırlar. Cube da çok iyi tonu kendi sınıfına göre ama bilgisayar desteği yok. ID ise yine sınıfının en iyi cihazlarında. Tam bir karşılaştırma değil aslında sorduğun.

Şu resimden sadece birini al ve git diye kafama silah dayasalar sırasıyla THR, ID, Cube, Mini derim. Ama bu BENİM tercihim.

Yav üçünü dizdim resim attım işte ... tercih yapamadım üçü de duruyor masada :)

Bir kriter belirle... böyle neye göre seçelim. Tonu çok iyi olmakla beraber Mini seni sınırlar. Cube da çok iyi tonu kendi sınıfına göre ama bilgisayar desteği yok. ID ise yine sınıfının en iyi cihazlarında. Tam bir karşılaştırma değil aslında sorduğun.

Şu resimden sadece birini al ve git diye kafama silah dayasalar sırasıyla THR, ID, Cube, Mini derim. Ama bu BENİM tercihim.
resim sonradan yüklendi yeni gördüm, hepsi senin mi :)

THR ses kontrolü konusunda nasıl? katana mini ve ID core gibi mi yoksa mikrocube gibi mi?

Silverline candır.

Katana mk2 100 212 olanın 2x12 inch olduğunun farkındasın değil mi? Bir de 1x12 var. İyi kötü meselesi değil de neye baktığını bil diye söylüyorum.

Silverline candır.

Katana mk2 100 212 olanın 2x12 inch olduğunun farkındasın değil mi? Bir de 1x12 var. İyi kötü meselesi değil de neye baktığını bil diye söylüyorum.
Evet biliyorum, stereo çift hoparlörü var. Blackstar id core ve Yamaha thr gibi. Stereo olması çok iyi. Blackstar Yamaha ve Boss katana arasında sadece boss katanada hem efekt loop var hem de stereo. Gerçi Yamaha da taşınabilir bataryalı versiyonu varmış o da iyi aslında.

ben aslında daha çok fiyat olarak sordum Silverline ile boss katana arasındaki farkı. Yani Silverline almak için zaten belli bir meblağın üzerine çıkmak gerekli; hazır o kadar çıkmışken boss katana 100 212 daha iyi olmaz mıydı? Ya da şöyle sorayım o fiyat bandında sadece bir amfi alabileceğiz diyelim; boss katana 100 212 mi almak daha mantıklı yoksa Silverline mı?

Katana-100 212 stereo değil. Silverline ile farkı sesi, Katana'yı tercih ederim ben, efektleri de daha iyi.

Üst seviyeden solid state alınacaksa Boss Nextone ya da Roland Jazz Chorus alırım ben.

Katana-100 212 stereo değil. Silverline ile farkı sesi, Katana'yı tercih ederim ben, efektleri de daha iyi.

Üst seviyeden solid state alınacaksa Boss Nextone ya da Roland Jazz Chorus alırım ben.
evet galiba stereo değilmiş. 2 hoparlörü sadece yüksek ses versin diye mi koyuyorlar anlamadım ki. stereo olsa süper olurdu. o zaman insanlar sadece gidip katana 100 mk2 alıp celestion hoparlör takıp katana artist'e yakın bir ses alabilirler.

sanırsam başlangıç seviyesi için ilk birkaç yıl, blackstar id core 20v3 ii olabilir fiyatına göre. daha sonra da yamaha thr10w/thr30w veya katana air.

Son düzenleme:
boss katana 100 212 mi almak daha mantıklı yoksa Silverline mı?
Forumda defalarca yazdım… bende ikisi de var, seçmek zor ama İLLA birini seç allah rızası için seç dersen…. Ben metal tandanslı adamım, efektleri Katana’da daha zengin olsa da OD1 kanalındaki Silverline drive tonunu ve Celestion’u Katana Brown ve kendi hoparlörüne tercih ediyorum. Ama bu kişisel tercihim, hiçbir şekilde aksini yapana lafım olmaz.

bu arada blackstar id core serileri için blackstar ayrıca powerbank yapmış, prize takmadan da amfi çalışıyormuş. dolayısıyla stereo ve taşınabilir olması blackstar'ı iyi bir başlangıç amfisi yapıyor.

Sİlverline'a karşı da Katana alırım gerçi.
Forumda bir kaç kez yazdım; .... bilgisayara da takarım ve derin ayarlara dalarım dersen Katana, yok ben fişe takarım karşımda çalana bakarım fazla bilgisayar istemem dersen Silverline. Seçim amfiden ziyade kullanıcı beklentisinde bitiyor. Katana'nın hakkını vermek için biraz uğraşmak kaçınılmaz. Öte yandan Silverline hazır geliyor neyi var neyi yoksa ama hepsi o, fazlası sıksan çıkmıyor.

Geri