Çizgi Filmler

Çizgi film izliyormusunuz?

• Evet

Oylar: 0 0.0%
  • Hayır

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    0
hangi kanal tam bilmiyorum ama "cedric"'i denk geldikçe izliyorum. karşılaştığı her probleme bir şekilde, dedesinden de yardım alarak espirili çözümler bulması, tatlı bi üslubu olan çizgi filmi daha bir izlenir kılıyor. tabii ki sevimli hayalet casper'ı unutmamak lazım.

orsed demiş ki:
biliyorum onu.. taa lise zamanlarımda yayınlanmıştı sanırım.. fransız devriminden hemen öncesini ve devrim zamanlarında geçiyordu..japon yapımıydı.. kanal 6 veriyordu.. aşık olan adam şovalye değildi.. sanırım halktan biriydi ve daha sonra orduya katılıyordu.. dediğin gibi kız için kavga edip gözünü kaybediyordu.. sonlarına doğru fransız devrimi oluyordu, ortalık karışıyordu ama kızla oğlan birleşiyorlar mıydı yoksa ölüyorla mıydı, hatırlayamadım.. birisine birşey oluyordu ya :) ben de hatırlayamadım adını.. :(

valla bravo kanalına kadar hatırlıyosun :) fakat sende de isim yok anlaşılan olsun napalım en azından böle bi çizgi dizi olduğu kanıtlanmış oldu ben hayal etmemişim demekki :D

Hmmm,neler izlerdik eskiden?Show TV ve Star ilk çıktıklarında sürekli güzel çizgi film verirlerdi.Show'da He-Man ve She-Ra vardı,She-Ra ilk evlenmek istediğim kahramandı...:)Spiderman her zaman en sevdiğim oldu.Tom ve Jerry'leri halan buldukça izlerim.South Park ve The Simpsons düzenli takip ettiklerim.Pokemon'un bir ara delisiydim,o da çocuklukta kaldı.Eskiden çok tatlı çizgi filmler vardı ama tabii bu zamanın bebeleri gibi sabah uyandıktan akşam sekize kadar FoxKids izleyemiyorduk.Şimdinin küçükleri kumandayı vermiyorar FoxKids yüzünden...

NoSLeeP demiş ki:

south park, sponge bob, cedric..vs bunlar yeniler ama eskiden bi lazeryum ve woltran vardı yine verseler yine izlerim

Lazeryum varmıdır bilmiyorum da...gel biz ona lazeryon diyelim.

Küçüklüğümün çizgileri; Otorobotlar,voltran,lazeryon,he-man,thundercats,uzay kovboyları,yakari,iyiler-kötüler-scooby doo'lar(ismini hatırlayamadım,yarışıyorlardı hani),donald duck,yakari,genki mi neydi(boksör olan çocuk),jay wins diye birşeydi ismi herhal(bu futbol oynayanlar-viraj atışııııı,magnum atışıııı fln diye bağrırlardı),ıron man(zırh giyip oraya buraya uçan),fantastik dörtlü,tiny-toon(bugs bunny-darkwing duck gibi çizgi kahramanların küçüklükleri),tazmania,heidi,police academy,kene,ghost busters,çılgın domateslermi vardı-şarkı söyleyen,hollywood yaramazları,temel reis,insan vücüdunda geçen bi çizgi vardı giren mikropları fln öldürüyorlardı onu da severdim,sonra ayıcıklar vardı-göbeklerinde çeşitli şekiller fln vardı,sonra erkek-kız kardeş vardı hani sihirli güçleri fln var bunların peşlerinde çinliler var onlardan kaçıp bi yere ulaşmaya çalışıyorlardı 8) ,ne bileyim var oğlu vardı işte aklıma gelenler bunlar...

hatta he-man'in oyun kartları fln vardı,tam takım yapıp yollarsan hediye mediye olayı...
Eskiden çizgi izleme manyaklık halini aldığı için cuma akşamları bakkaldan alınan çikolata gofret ve bilimum şekerleme ve aburcuburlarla sabah 6:30 da kalkıp 12:00 ye kadar tükenmek bilmeyen bir aşkla izlemek ve mamülleri götürmek,sonrasında çekilen karın ağrısı...Yav hangi çizgiyle ne yiyeceğimi bile ayarlardım,mesela"he-man'de iki gofret efendime söyleyim
donald duck'da bir tombi yenecek"gibisinden...

Kaptanın yaşam tarihine ek: birde arı maya vardı... 8)

Yav forumu okuyunca içime verdi,neleri yazmayı unutmuşum;Denver,taş devri,jetgiller,cobra,garfield,clementine,ninja kabuklular 8) ,ayı yogi,g.ı.joe...

bunların yanı sıra plastip show içeriğinde yuvarlak masa şovalyeleri vardı (uzay'da geçen),yine plastik oyuncakların kare ekleme yöntemiyle hareketiyle yapılmış bir çocuk dizisi vardı,diyalog-konuşma fln olmayan...

üç sincap mıydı başka mahlukatlarmıydı,rip-rap-rep adında öyle birşeyin de olması ihtimal dahilinde,yok yok vardır...yani olmalıdır öyle...dimi cevat abi(kim o?)
tabi bir de heatchcliff...(anladınız siz onu) 8)

kobra vardı bir zamanlar show tv de.adamın adıda kobraydı.kolundan birisi silahtı.tam hatırlamıyorum fakat bu adam bütün bölümlerde bir grup kızı aramaktaydı.kızların özellikleri ise sırtlarındaki dövmelerdi.sonunu hatırlamıyorum fakat iyi bir çizgi filmdi.

revengeofthemoon demiş ki:
orsed demiş ki:
biliyorum onu.. taa lise zamanlarımda yayınlanmıştı sanırım.. fransız devriminden hemen öncesini ve devrim zamanlarında geçiyordu..japon yapımıydı.. kanal 6 veriyordu.. aşık olan adam şovalye değildi.. sanırım halktan biriydi ve daha sonra orduya katılıyordu.. dediğin gibi kız için kavga edip gözünü kaybediyordu.. sonlarına doğru fransız devrimi oluyordu, ortalık karışıyordu ama kızla oğlan birleşiyorlar mıydı yoksa ölüyorla mıydı, hatırlayamadım.. birisine birşey oluyordu ya :) ben de hatırlayamadım adını.. :(

valla bravo kanalına kadar hatırlıyosun :) fakat sende de isim yok anlaşılan olsun napalım en azından böle bi çizgi dizi olduğu kanıtlanmış oldu ben hayal etmemişim demekki :D

bahsettiğiniz anime Rose of Versailles (Lady oscar)

mangası 1972 de japonyada yayımlanmaya başladı herkezin takip ettiği 41 bölümlük anime serisi de 1979 oldukca popülerdir hala operaları yapılmakta pembe dizi tadında ekrana kitlenerek izlerdik

azcıkda hatırlatıyım Oscar babası üst düzey bir askerdir ve oscar ı doğdugu andan itibaren erkek gibi yetiştirir oscar'da babası gibi asker olur ve kraliyet muhafız birliğinin başına geçer...

bahsettiğiniz kör olan arkadaş andre oscar ı korumak için kara sövalye ile kapışırken bir gözü kör olur ve daha sonra diğer gözüde kararır andre konakta atlarla ilgilenen biriydi ve ilk günden itibaren oscar'aa büyük bir tutkuyla aşıktı fakat aralarındaki statü farkı ve oscar ın işveçli asil alex von fersen'e olan aşkı andreyi umutsuzbir aşk a sürüklemişti son bölüm de devrim olduğunda oscar ve andre evlenmişti evlikten bir gün sonra andre vurularak ölmüştü...

oscarın sevdiği Hans Axel von Fersen ise kralice Marie-Antoinette'e aşıktı o yüzden oscar aşkına hiç bir zaman cevap alamadı...

Oscar
oscar05.jpg

Andre
andre02.jpg

Marie-Antoinette
marie04.jpg

Hans Axel von Fersen
fersen02.jpg

buda live action film'i 1980 yapımı
http://www.imdb.com/title/tt0077827/

genel bir açıklama sitemizde mevcut ayrıca güzel açılış şarkısının videosunuda bulabilirsiniz...

http://anime.gen.tr/tanit-rov.html

Edmond demiş ki:
kobra vardı bir zamanlar show tv de.adamın adıda kobraydı.kolundan birisi silahtı.tam hatırlamıyorum fakat bu adam bütün bölümlerde bir grup kızı aramaktaydı.kızların özellikleri ise sırtlarındaki dövmelerdi.sonunu hatırlamıyorum fakat iyi bir çizgi filmdi.

cobracover.jpg

belkide ülkemiz tv lerinin anime yayınlamamasının yegane sebebi cobra sabah yayınlandığı için çocuk kuşağında erotik sahneleri yüzünden show tv 1 gün kapatma cezası almıştı

silahı sol kolundaydı yanında da 90 - 60 - 90 androit yardımcısı
space_adventure_cobra.jpg

ne yalan söliyim hatunlara hastaydım bir de elmas adamın alının çatına revolver ile çakışını unutamam nette fransızca olarak bir kaç bölümünü bulabilirsin bende moviesi var ama kim bilir nerde

rica efenim ne demek bende yer edinen yapımlar bunlar bende nostalji oldum birden...

moviesini izliyim bir ara döğmeleri unutmamışsın bende unutmadım :p

Geri