Palm Mute sorunu yardımcı olur musunuz

Şimdi eli köprüye dayayıp çalarken palm mute yapamıyorum ama daha rahat ve hızlı çalabiliyorum. ama ses mute yaparkenkı kadar temız çıkmıyor öbür türlü tellerin üstüne dayıyorum elimi ama rahat edemıyorum hızlı çalamıyorum ne yapmam gerek

Şimdi eli köprüye dayayıp çalarken palm mute yapamıyorum ama daha rahat ve hızlı çalabiliyorum. ama ses mute yaparkenkı kadar temız çıkmıyor öbür türlü tellerin üstüne dayıyorum elimi ama rahat edemıyorum hızlı çalamıyorum ne yapmam gerek

Sorunu tam olarak anlayamamış olabilirim ama palm mute yapmazken daha rahat çalıp sesler de temiz çıkmaması izolasyon sorununu gösterir, penaladığınız telin üstündeki telleri sağ telle sustururken , alttaki telleri sol elle (genelde 1.parmak ile) susturmanız gerekiyor.

Bu arada palm mute ve izolasyon aslında çok yakın teknikler çünkü sonuçta sağ elle hep tellerin üstüne elimizin palm denilen yeriyle kapatmamız gerekiyor. Sağ elle kapatırken ilgili teli penalarsak palm mute, penaladığımız teli açık bırakıp üst telleri kapatırsak da izolasyonu sağlamış oluyoruz. Yani çalalım veya çalmayalım üst telleri hep sağ eli yatırıp çalmayı bir alışkanlık haline getirmek gerekiyor. ( Özel durumlar hariç)

Sorunun çözümü ise basit, bu tekniklere çalışmak, :) youtube'da binlerce kaynak var..

Geri