İstanbul Deneyimlendirici Çevre arıyorum

Evet ilk başta kulağa garip gelebilir Deneyimlendiri Çevre tabirim kelimenin tam anlamıyla deneyimlendirici çevre arıyorum:)

Öğrenme yolumuzda birbirimize destek olabileceğimizveya elimden tutmak isteyen veyahut da bir köşede ortamlarına girip ne yapıyorlar diye izlememe imkan tanıyacak bir kültürel çevre edinimi arayışı içerisine girdim. Benden ileride biri bulabilrsem ne ala, yeni ve geriden biri bulursam da ne ala. En iyi öğrenme yolu öğretmek ve yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Tabiki bişey bildiğimi iddia etmiyorum, ufak deneyimleri paylaşabiliriz. Insan içerisinde çalmak konusunda hata yapmama fırsat tanıyacak, kendimi geliştirebileceğim bildiğiniz bir ortam varsa paylaşabilir misiniz.

Kendim hakkımda bilgi vermem gerekirse yaklaşık 1 yıldır az buçuk gitarla aşinalığımız var ve bunun da yeterli olduğunu düşünmüyorum sadece çevremde benim gibi enstrmanla ilgilenen başka kişiler olmadığından, öğrenimimdeki konumumu göremiyprum. Geride olabilirim ve Teotik bilgimi hiç geliştirmeye ihtiyaç duymadım. Ileride acısını çekeceğim hataları yapmış da olmak istemem her ne kadar bilmeden yapmışsamda Istanbul da avcılar bahçeşehir civarlarında yaşıyorum ama okulumayazağada. (Mef mimarlık)bu sene hazırlık okuyacak olmamdan ötürü hayvan gibi müzik ve dil kamak istiyorum. Beyoğlu taksim civarlarında veya bu bahsettiğim yerlere yakın biryerler veya birileri biliyorsanız mutlaka yazın. İyi günler dilerim dostlar..

Sevidiğin grupların müzisyenlerin konserlerine git ve bu insanlarla tanışmaya arkadaş olmaya çalış. Bu insanlardan ders almaya çalış. Bir okula gitmeyi ve müzik okumayıda düşünebilirisin. Müzik ortamı olan heryerde bulunman hatta bazen jam session gibi bazı geceler bir süre sonra katılıp öyle yerlerdede çalıp kendi göstermeye bakabilirsin. Bir yandan yeni başlayan herkez bir ortam görmek vs istiyor tabiki anlayışla karşılıyorum. benimde böyle dönemlerim oldu. ama iş yapılan biryerde profesyonel bir ortamda genelde zaten işin erbabı ve o işi en iyi şekilde yapabilen insanlar bulunur. Böyle profesyonel bir ortamda denemeye pek yer yoktur zaten. Böyle bir durumda ya iyisindir çalıyorsundur ve ordasındır yada değilsindir. Zaten birşeyleri yeterince iyi yapıyorsan instagramda da yada bir jam sesiondaki performansında da çok çok ilgi çekeceksindir. Bunun da bir zamanı var açıkcası. İşini iyi yapıp doğru bir kaç kimseye ne yaptığını ulaştırabilirsen zaten seni kimse tutamaz bile. Nacizane fikirim bu yönde...

Evet ilk başta kulağa garip gelebilir Deneyimlendiri Çevre tabirim kelimenin tam anlamıyla deneyimlendirici çevre arıyorum:)

Öğrenme yolumuzda birbirimize destek olabileceğimizveya elimden tutmak isteyen veyahut da bir köşede ortamlarına girip ne yapıyorlar diye izlememe imkan tanıyacak bir kültürel çevre edinimi arayışı içerisine girdim. Benden ileride biri bulabilrsem ne ala, yeni ve geriden biri bulursam da ne ala. En iyi öğrenme yolu öğretmek ve yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Tabiki bişey bildiğimi iddia etmiyorum, ufak deneyimleri paylaşabiliriz. Insan içerisinde çalmak konusunda hata yapmama fırsat tanıyacak, kendimi geliştirebileceğim bildiğiniz bir ortam varsa paylaşabilir misiniz.

Kendim hakkımda bilgi vermem gerekirse yaklaşık 1 yıldır az buçuk gitarla aşinalığımız var ve bunun da yeterli olduğunu düşünmüyorum sadece çevremde benim gibi enstrmanla ilgilenen başka kişiler olmadığından, öğrenimimdeki konumumu göremiyprum. Geride olabilirim ve Teotik bilgimi hiç geliştirmeye ihtiyaç duymadım. Ileride acısını çekeceğim hataları yapmış da olmak istemem her ne kadar bilmeden yapmışsamda Istanbul da avcılar bahçeşehir civarlarında yaşıyorum ama okulumayazağada. (Mef mimarlık)bu sene hazırlık okuyacak olmamdan ötürü hayvan gibi müzik ve dil kamak istiyorum. Beyoğlu taksim civarlarında veya bu bahsettiğim yerlere yakın biryerler veya birileri biliyorsanız mutlaka yazın. İyi günler dilerim dostlar..
Çok güzel başlık.
Mümkün olduğu kadar canlı müzik dinleyin ve bunu yaparken de çok seçici olun. Çok isim vermek istemiyorum, ama Türkiye'nin ana akım popüler grupları ile kendinizi sınırlamayın, çok büyük hata olur. Bu forumda en çok dert yandığımız şeylerden biri, "Duman tonu nasıl alınır ?" tadındaki başlıklardır. Standardınız daha yüksek olsun. Kendinize idol seçecekseniz, bu Duman filan değil, Hendrix olsun (mesela...) Klasik müzik ve caz gibi standardın çok yüksek olduğu türleri-müzisyenleri önemseyin.
Bir de, mümkünse size ilham verecek birinden kısa bir süre de olsa ders almayı deneyin.

Geri