James Hetfield Wah Tonu

İlla ne diye soruyorsan Jim Dunlop cry baby. Aynı tonu almak istiyorsan bu tamamen ekipman meselesi ki adam her albümde farklı amfi efekt pedalı v.s. kullanmış
garage inc. albümünden günümüze kadar ki şarkıları dinlersen bariz ton farklarını zaten ayırt edebilirsin. Buyur.

Cevap için teşekkürler. Gitar tonunu birebir alamayacağımı biliyorum ama onu da sormadım zaten. Kullandığı wah pedalını merak ettim.
Cry baby olsa bile onun da çeşitleri var. Talk box'a wah diyen birinin cevabına da çok itimat edemeyeceğim, kusura bakma.

Bildiğin konuları neden soruyorsun o zaman.
Kirk Hammet kendi imzalı wah pedalı üretilene kadar cry baby gcb95 kullandı ki stüdyo da hala bu pedalı kullanıyor. Ama tamamen ticari kaygı ile jim dunlop gitti KH 95 wah pedal çıkardı.
James Hetfield da aynı modeli kullanıyor gcb-95
Ayrıca
Fulltone clyde wah
Fulltone clyde deluxe limited edition
Budda budwah
Vox v847a
Jim dunlop dime crybaby from hell
Bu pedalları da kullanıyorlar. Perdenin arkasında işler farklı yürüyor kısaca.
Sana o videoyu koyma sebebini anlatmak istedim lakin anlamayacaksın o bakımdan sana kolay gele.

Bildiğim şeyleri sormadım ki. Adam hangi pedalı kullanıyor dedim. Sen önce wah diye talk box attın, sonra bir sürü çeşidi olan genel bir pedal adını söyledin. Bilmiyorsan yazmak zorunda değilsin.

Geri