Türkiye gitar satmak

Abi bu iş açık arttırma usulüne dönecek gibi bir hisse kapılıyorum.
Hayır arayanda olmadı.
@Fatihsonk abim. seni aradıysa ve anlaştınızsa söyle bari de akşam rahat uyuyayım. Bir heves bekliyorum :)

Konudan bağımsız olarak; 7 yılda Türkçe kullanımınız nasıl bu kadar bozulabildi? Kendim 4 yıl civarı ülkeye giriş yapmaksızın Long Island - NY bölgesinde yaşadım ve bir gram fark etmedi. Ailemden 22-24 yıl boyunca Türkiye'yi hiç görmeden aynı bölgede yaşayıp çalışan, sadece bizlerle telefonda Türkçe konuştuğu halde bir nebze olsun aksanı ya da dilbilgisi kullanımı bozulmayan kişiler mevcut. Hepsini geçtim; sadece 7 yıllık bir eğitim için Türkiye'den Amerika'ya gitmiş biri olarak İstanbul'da Beyoğlu'na bağlı Tünel semtini hiç bilmemek biraz garip değil mi?

Tamamen merakımdan soruyorum, aydınlatabilir misiniz?

Şahsen ben bu arkadaştan daha kötü yazan yurdum velileriyle uğraşıyorum. 😅
Mesela:
Screenshot_20210910-181542_WhatsApp.jpg

Öncede yazdım tekrar yazıyorum. Gitarlarda sorun yok. Aramayı ve konuşma gitarlar getirince oluşur.
Getirilmemiş yanımda olmayan için ne anlatmam gerekir. Taşımada birşey olabilir getirememe olabilir.
En kısa 2 ay sonra buradan görüntüsünü koyarım seven hoşuna giden alabilir. Usa de durumu takip eden arkadaşlarım da var orada satılabilir.
Güney Afrika johannesburg doğdu. Babam Türk 13 yaşında ülkeme geldim 4 yıl kaldı ve yüksek eğitim için usa gitti
Bu size sorun oluyor mu ? Gitarlar ile ilişkisi nedir ? O zaman almayın.

Türkiye'de çok yaşamamış gibi anladım ben. Doğum yeri burası değil; "ana" dili de Türkçe değil bence. 13 yaşında geldim, 4 yıl kalıp ABD'ye gittim diyor ?

Ancak lütfen bu tip alışverişlerde HER ZAMAN temkinli olmak gerektiği unutulmasın.
Yani şüphe var-yok bir kenara. bu meblağlar güvence veya referans olmadan ödenmez; aman diyeyim.
Özellikle mesajı okur okumaz tetiklenen, GAS'ı tutanlar filan... Sağlam kazığa bağlayın lütfen. Bugün açılmış üyelik. Forumdan alışveriş yapmanın teamülleri bellidir.

"İyi düşünün, sonra bana gelmeyin" - Goethe.

Yazılanları büyük bir esefle okudum.

İnanıp inanmamak ayrı bir konu, ama egolarınızı, kıskançlıkları çarpıştırmak bambaşka bir konu.

Kişi yazılarında Türkiye'de ürünleri nasıl satabileceği ne yapabileceği konusunda soru soruyor, bilgi almak istiyor.
2 Aklıselim atlıyor, ban sat bana sat diye.
Kişinin hiç bir yazısında satarım veya satacağım kelimesi YOK. Sadece getirip getirmemekte kararsız getirirsede ne yapması konusunda soru soruyor.
Daha sonra 3 5 gün yurtdışında yaşamışlar geliyor vay efendim türkçeye bak biz bu kadar kaldık türkçemi unuttuk diyor.
Kişi geliyor kendini açıklıyor ve aslında Türk babanın bir kızı olduğu ve sadece 4 yıl Türkiye'de kaldığını yazıyor ama hepinizden daha çok sahiplenmiş ki bu ülkeyi yazısında ÜLKEM diyor.
Ve üzerine diyor ki "almayın, bu sorun mu ?" önce getireyim diyor göstereyim size sonra konuşalım diyor.
Ama kabarık kibirler için bu bile yetersiz.
Maalesef kibirlerimizden egolarımızdan kompleklerimizden kurtulabilsek daha iyisimser bit toplum olacağız. Ama bu maalesef imkansız.

İnanıp inanmamak ayrı bir konu, ama egolarınızı, kıskançlıkları çarpıştırmak bambaşka bir konu.

Kişi yazılarında Türkiye'de ürünleri nasıl satabileceği ne yapabileceği konusunda soru soruyor, bilgi almak istiyor.
Kişinin hiç bir yazısında satarım veya satacağım kelimesi YOK. Sadece getirip getirmemekte kararsız getirirsede ne yapması konusunda soru soruyor.
Daha sonra 3 5 gün yurtdışında yaşamışlar geliyor vay efendim türkçeye bak biz bu kadar kaldık türkçemi unuttuk diyor.
Kişi geliyor kendini açıklıyor ve aslında Türk babanın bir kızı olduğu ve sadece 4 yıl Türkiye'de kaldığını yazıyor ama hepinizden daha çok sahiplenmiş ki bu ülkeyi yazısında ÜLKEM diyor.
Ve üzerine diyor ki "almayın, bu sorun mu ?" önce getireyim diyor göstereyim size sonra konuşalım diyor.
Maalesef kibirlerimizden egolarımızdan kompleklerimizden kurtulabilsek daha iyisimser bit toplum olacağız. Ama bu maalesef imkansız.
Sitede daha üyeliğin 1 ayı doldurmamış. "3-5 gün yurt dışında yaşamış" diye millete efeleniyorsun. Kısıtlı profil. Hı hı, evet.
Direk BLOKLADIM. Uyarıyı yapan üye, "ben gerekirse özür dilerim" demiş. Burada biri dolandırılırsa sen özür dileyecek misin ?
Senin üyeliğin kadar dolandırıcı görmüşlüğü var bu forumun. Başkasının kayıtlarına kendi videosunu oturtanlar dahil.
Bloklayın ve geçin derim.

Şakaysa fena değil, yoklukta gideri var denebilecek bir trollük eseri, fakat ciddiyse tomografi şart.

ABD'de satamadığın şeylere burada birkaç saatte talipler çıkması, sence de saçma değil mi? ABD'de burgercide çalışan biri 1 aylık kazancıyla o ESP'yi alabilir, bunu en iyi senin bilmen lazım zaten. İlk cevapta denmiş. Reverb gibi sitelere koyarsan alıcı çıkar. Kargo düşünmüyorsan kargo kısmında "local" seçeneğini seç.

Her şeyi anladım da neden sürekli birisine laf atma derdinde buradaki bazı kişiler. Onu destekleyenler de var cidden anlamıyorum. Burası anlık mesajlasma sitesi değil ki forum yardımlaşmak için buradayız. Yıllar sonra Amerika'dan gelip burada gitarını satmak isteyen bir insan gelip bu yazıları okuyacak. Gerek yok böyle şeylere. Dolandırılma uyarısını da güzel dille yapabilirsin niye adamı direkt suçluyorsunuz ki. En fazla trolldür ki olsa bile aynı durumu yaşayan insan gelip buradakileri okuyup faydalanabilir.

Her şeyi anladım da neden sürekli birisine laf atma derdinde buradaki bazı kişiler. Onu destekleyenler de var cidden anlamıyorum. Burası anlık mesajlasma sitesi değil ki forum yardımlaşmak için buradayız. Yıllar sonra Amerika'dan gelip burada gitarını satmak isteyen bir insan gelip bu yazıları okuyacak. Gerek yok böyle şeylere. Dolandırılma uyarısını da güzel dille yapabilirsin niye adamı direkt suçluyorsunuz ki. En fazla trolldür ki olsa bile aynı durumu yaşayan insan gelip buradakileri okuyup faydalanabilir.

Cümlelerinizde geçen ve sürekli insanlara laf atma derdindeki “O” ben oluyorum sanırım;

Dolandırıcılığa karşı güzel dille uyarıda bulunmak nasıl oluyor mesela örnekleyebilir misiniz?

Ne diyelim, “ama çok ayıp olmuyor böyle” mı diyelim, “hiç acımadan geçiriyorsunuz sizi esefle kınıyorum” mu diyelim, “hayır aşkım orası değil” mi diyelim ne diyelim yahu? Şurada yıllardır kaç tane dolandırılma başlığı açıldı, insanlar sırf ekonomik durumlarına uygun bir enstrüman/ekipman bulduğunu sanarak olmadık çukurlara düştü çıktı. Bir o kadarı değilse de sayemizde birkaçı da ucundan döndü. Neyin edebiyatını yapacağız anlamadım.

Belli ki başınıza böyle bir kabus gelmemiş henüz, rica ediyorum saçma sapan hassasiyetlerinizi kendinize saklayın. Bir daha da beni ima ederek ortaya laf sallamayın.

@Noname bence sen İngilizce olarak bir açıklama yap ... forumun büyük kısmı senin Türkçe ifade kapasitenden daha iyi İngilizce biliyordur eminim.
I'm not criticising your Turkish but obviously (assuming you and your story is legit and the guitars exist) the whole thing smells of a scam .... attractive guitars, no proper contact information, no pics or anything ... unknown ways of doing the transaction at an unknown time (bakarız abi, hallederiz abi...).

Sitede daha üyeliğin 1 ayı doldurmamış. "3-5 gün yurt dışında yaşamış" diye millete efeleniyorsun. Kısıtlı profil. Hı hı, evet.
Direk BLOKLADIM. Uyarıyı yapan üye, "ben gerekirse özür dilerim" demiş. Burada biri dolandırılırsa sen özür dileyecek misin ?
Senin üyeliğin kadar dolandırıcı görmüşlüğü var bu forumun. Başkasının kayıtlarına kendi videosunu oturtanlar dahil.
Bloklayın ve geçin derim.
Ben kimseye gidin alın demedim, demiyorum, dememde. sadece kişi için yazılan çizilenlere takıldım.
Beklersin 1-2 ay bakarsın ses seda yok. dersiniz ki lan adam dolandırıcı veya ulan iyi kafa yaptı ha dersin, ha sonra gelir resim v.s. paylaşmadan satmaya çalışır yine dersin ki HOOOP dur bu dolandırıcı dersin. Tuhaf yani

Yaşınız, tecrübeniz ve bilgi birikiminize binaen saygı çerçevesinde sadece bu foruma daha önce açtığım mesajlarımı okumanızı isterdim.

Kişilerin bu forumdaki üyelik süresi attığı mesaj sayısı yada tercih ettiği gizlilik seçenecekleri ile ayrıştırmak ve diğer kullanıcıları bu ayrıştırmaya teşvik edecek söylemlerde bulunmak bence size yakışmadı.
Şimdi yanlışsam düzeltin rica edeceğim.
Bu forum alanında herhangi bir sidik yarışına girmek için üyelik tarihimin eski olması veya 1000 lerce mesajımın mı olması gerekiyor ?
Kaldı ki postu açan kişi dolandırıcı olsun veya yalancı olsun.
Burada sizce yapılması gereken nedir ?
Dersiniz ki Türkiye'de bu fiyata satarsın veya satamazsın, satmak için de izlemen gereken yollar bu. Getir sen resmleri paylaş burada alıcısı çıkar mutlaka der geçersiniz.

Dolandırılmaktan konuşuyorsunuz, büyük çoğunuz.

Yahu postun sahibi ısrarla diyor ki ben getireyim resimleri vereyim görün öyle konuşalıım diyor, kafanıza vura vura şuan için yazıdan ibaret fiziken olmayan şeyleri gelin size satayım demiyor ki, yada sizden parada istemiyor kapora v.s.
Yani anlamadım ki ben. Yarın öbürgün ben yada bir başkası burada bu tip bir satışa girse herşeye dolandırıcı yaftalamasımı yapacaksınız ?

Biriside demişki gitsin burgerde çalışsın 1 ayda alır zaten.

Yok efendim kazın ayağı öyle değil maalesef. Evet 1 ayda alır ama ne alır 400-500 dolarlık bir alet alır oturur aşağı. Postta belirtilen gitarlara ulaşmak o ülkede 3000 - 5000 usd maaş alan birisi için uzak bir ihtimal.
ABD ekonomisi pek öyle değil maalesef. Ailemden yaşayan var çok iyi biliyorum.
Evet oldukça temkinli yaklaşılması gerekiyor. Ama bana göre kişileri hemen dolandırıcı v.s. ilan etmek, üyelik tarihine veya mesaj sayısına göre ayrıştırmak, acaip bir zihniyet gibi geldi bana.

Son düzenleme:
Geri