Türkiye gitar satmak

Biriside demişki gitsin burgerde çalışsın 1 ayda alır zaten.

Yok efendim kazın ayağı öyle değil maalesef. Evet 1 ayda alır ama ne alır 400-500 dolarlık bir alet alır oturur aşağı. Postta belirtilen gitarlara ulaşmak o ülkede 3000 - 5000 usd maaş alan birisi için uzak bir ihtimal.
İsim vererek konuş, hatta en güzeli etiketlemek veya alıntılamak olur ama sen pasif agresif takılarak kendini tatmin etme işine girmişsin. Açıp 25 satır yazını sonuna kadar okumasam yazdığından haberim olmayacak, sen de kendi kendine tatmin olacaksın galiba.

1 aylık kazancıyla gayet alır. Bir de orada yaşamışsın. Aç bak. 1 aylık "kazancı" ile alır demek, paranın hepsi demek. Sen bunun içine yeme, içme, barınmayı katıyorsan o senin anlama sorunun.

5000 dolar kazanan 2000 dolar verip o gitarı alamaz diyorsan bence biraz da ekonomi yönetimi çalış. Bu düşüncede biriysen sen de bir şeyi zor alırsın. USA'de o gitarı zor alırlar diyorsan, burada 1 km yanına yaklaşamazlar.

Yok efendim kazın ayağı öyle değil maalesef. Evet 1 ayda alır ama ne alır 400-500 dolarlık bir alet alır oturur aşağı. Postta belirtilen gitarlara ulaşmak o ülkede 3000 - 5000 usd maaş alan birisi için uzak bir ihtimal.
ABD ekonomisi pek öyle değil maalesef. Ailemden yaşayan var çok iyi biliyorum.

Anekdotal kanıt safsatası :( “Kaynımın yeğeninin eşi...” şeklinde başlayarak argüman vermemeniz en doğrusu olur kanımca. Eğer elinizde kaynaklarıyla kanıtlayacak ve savunacak argümanlarınız varsa dinlemek isterim.

Gerçekten isterim. Aşağılama veya iğneleme amacım yok gerçekten merak ediyorum.

Mevzu nerelere gelmiş yahu.
Niye bu kadar kasıyorsunuz abilerim ablalarım kardeşlerim.

Kişinin yazdıkları doğru veya yalan, dolandırıcı veya şizofren ne fark eder. Hepimiz bir teklifte bulunduk. Yardımcı olmak isteyenlerde ne yapması konusunda yazdı çizdi.

Daha ilk mesajımda da yazdım o ESP gitarın ABD'de satılamaması, bırak o gitarın satılamaması İM KAN SIZ. Gitar olarak değil ÜZERİNDE olduğunu iddia ettiği İMZALAR için diyorum bunu. Sen gitarı satışa koyacaksın yada etrafında satmak isteyeceksin, gitarın üzerinde full Metallica'nın imzası olacak hemde gitarı imzalarlarken çekilmiş resimler var diyeceksin ama satamayacaksın öyle mi ? Ulan kafamı kolumu kırar gerekirse aç gezerim yine de alırım o gitarı ben. Sırf buradan bir kere ofsayda düşüyor.

Hele Fender üzerinde ki imzalar, vay anam vay, 2 gün sonra o adamlar ölse gitse koleksiyonluk olacak o gitar.
Boş verin yahu bir birinizi kırmaya değmez, zaten şunun şurasında gitar anlamında aktif olan kaç forum alanı var ki ?
Sallayın gitsin. Hayatımıza bir tecrübe olarak eklemiş oluruz bu durumu da. (Ama bir umut işte arar diye bekliyorum ben hala :) )

Son düzenleme:
Selamlar;

7 Yıldır eğitimim için New Jersey'de bulunuyordum. Eğitim bitti ülkeme döneceğim. Bu ülkeye ilk geldiğim yılda okul ve sosyal çevre faktörü ile birlikte gitar çalmayı öğrendim ve başardım. Ülkeme gelmeden önce elimde bulunan gitarlarımı amfilerimi kabinlerimi pedallarımı satmak istiyorum. Bir çok şeyi burada kendim kazanarak aldım. Amerika yaşadığım bölge hep üniversite eğitimi almaya gelen insanlarla var. Eşyalarımı pawnshop ucuza alıyor diğer insanlar bakmak istemiyor bile. Bende ülkeme gelmeden önce bir araştırma yapmak istedim satmak için, 1 haftadır bakıyorum ve çeşitli alanlar gördüm oralarada mesaj yazdım, burasınıda fark edince sormak istiyorum.
Ne sormak istiyorsam ise ben gitarlarımı getirme kararı aldım sadece bendeki gitarların ülkemde olmadığını fark ettim ve daha çabuk bir seven olacağını düşündüm. Ben gitarlarımı aldığımda ki parasını yazacağım acaba bunlar ülkemde kaç dolara satılırım bilmiyorum. Aklımda bulunan para ise getiririm. o yüzden sormak istedim. gitarlarım birileri imzalı ve usa yapımı ama imza ancak ölü ise etkili usa, ülkemde bu nasıl etki edecek bilmiyorum. Pic. koymadım niye şuan türkiyedeyim, sonra usa gideceğim, ve gitarlar kapatıldı paketli, 2 ay sonra yolculuk olacak. usa parası ile aynı para ise ülkemde uğraşmayacağım burada satacağım o yüzden soruyorum.

ESP Arrow Black Andromeda (James Hetfield, Kirk Hammet, Lars Ulrich, Robert Trujillo sing.) 3.500 dolar aldım. 2.000 dolar istedim pawn bana 800 dedi
Fender American Luxe Strat (Jimmy Page, Eric Clapton, Keith Richards sing.) 2.500 dolar aldım. 1.800 dolar istedim. pawn bana 600 dedi
Jackson PC-1 Phil Collen (Scott Ian, Dave Mustaine sing.) 4.500 dolar aldım. 3.000 dolar istedim pawn bana 750 dedi
Martin Reimagined D-28 (Brain Johnson, Angus Young sing.) 3.500 dolar aldım. 2.500 dolar istedim. pawn bana 800 dolar dedi

Artistlerin gitarları imzalama sırasında çekilmiş resimleri var. İmzalar çelişki yaratamaz şekilde original. Bu paralara satmak istiyorum. olur mu ? yoksa burada pawnshop verip geleceğim, kadın olarak taşıma riski alamam, artık müzik yapabilecek zamanım olmuyor,
ESP Arrow Black Andromeda ve Jackson PC-1 Phil Collen gitarları aslında tarzıma çok uygun rock/metal. Fakat bir gitara bu kadar para vermek çok değişik geliyor. Onun yerine başlangıç seviyesi ibanez/yamaha alıp manyetik taktırırım. Yani fiyatlar çok pahalı Türkiye için. Türkiye'de alım gücü düşük bu gitarları ancak hayal eder, Amerika'da da alım gücü yüksek insanlar 2. el gitara bakmaz bile.

Size de böyle bir mesaj geldi mi ?

Hakaret etsem diyecek ki karşında ki kadın diyecek. Varlığı bile meçhul olan birisi salak diyor ne diyeyim ki ben şimdi.
Turkrock.jpg

Gitarlarınızı e-bay'e koyun, japonlara satın, öyle gelin.
Türkiye'de 2500 USD'lik gitarı 1000 USD'ye koysanıız bile , ''800 olur mu, benim sadece 800 dolarım var'' der. Sabah akşam telefonla arar.

Size de böyle bir mesaj geldi mi ?

Hakaret etsem diyecek ki karşında ki kadın diyecek. Varlığı bile meçhul olan birisi salak diyor ne diyeyim ki ben şimdi.
151674 eklentisini görüntüle
Şimdi siz bu mesajı alın, o iyi niyetten yıkılan arkadaşlara bir sorun: Hani şu şey diyenler vardı ya...."Ne var bunda yav, niye adamın diliyle dalga geçtiniz, satacağım bile dememiş gak guk...."
Adam ana diline dönünce özüne de döndü işte....
Hepimiz idiyotuz evet canım.
Özel bir aptal tipi var; kendini akıllı, başkasını salak zanneden. Bu topraklarda Şark kurnazı deriz biz onlara.
Yalancı-değil, bilmem. Ama blokladım o arkadaşı.
Not: Kadın olduğunu nereden çıkardınız ?

Son düzenleme:
Şimdi siz bu mesajı alın, o iyi niyetten yıkılan arkadaşlara bir sorun: Hani şu şey diyenler vardı ya...."Ne var bunda yav, niye adamın diliyle dalga geçtiniz, satacağım bile dememiş gak guk...."
Özel bir aptal tipi var; kendini akıllı, başkasını salak zanneden. Bu topraklarda Şark kurnazı deriz biz onlara.
Ilk mesajında kadin olarak tasiyamam gibi bir ibare var. Gercekte kadın mi degil mi ve bu ne derece önemli, orasi tartışılır. Hoş, kadin olsam Dilberay mi secerim avatar olarak bilemedim.

Şu ana kadar nötr bakmaya çalışıyordum başlığa ancak Amon'a gonderdigi mesaj sonrasinda cok da iyi niyetli biri omadigi bariz hale geldi.

Artistlerin gitarları imzalama sırasında çekilmiş resimleri var. İmzalar çelişki yaratamaz şekilde original. Bu paralara satmak istiyorum. olur mu ? yoksa burada pawnshop verip geleceğim, kadın olarak taşıma riski alamam, artık müzik yapabilecek zamanım olmuyor,

Kendisi yazmış.

Hayır o kadar kişi bir dünya şey yazmış, niye ben ?

Başka kimseye atmamış mı ? anlamadım ki.

Kendisi yazmış.

Hayır o kadar kişi bir dünya şey yazmış, niye ben ?

Başka kimseye atmamış mı ? anlamadım ki.
Boş verin derim, bu insanların mantığını anlamaya çalışmak zaman kaybı.
Kadın olduğu sonucuna sadece foto üzerinden mi varıldı acaba diye merak ettim de ondan sordum. Ama kendisi ima etmiş anladığım kadarıyla.

Hocam hürmetim büyük size;

Lakin kadın halen sorunun başkalarında olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Ve büyük konuşuyorum hatta iddia bile ederim ki, bu forumdan biri veya birileri bu kişi ile irtibat dahi kurmuştur. Gitarları getir hemen alalım diye. Kadın başka yerlere de yazdım diyor, o diğer yazdığı yerlerde de teklif edenler olmuştur. Ha çıkıp kendilerini gösterirler mi bilemem.

Çünkü yazılanları okuyunca baktığımızda amiyane tabir ile saf birisi ve yol yordam bilmiyor. İstediği fiyatlara ve gitarlara bakarsak ta kelepir bile denebilir. İmzalar hariç. Zira yurtdışında Metallica imzalı onlarca gitar var ve 5000 sterlin veya 5000 euro istiyorlar gitarlar da saçma sapan hem de.

Hocam hürmetim büyük size;

Lakin kadın halen sorunun başkalarında olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Ve büyük konuşuyorum hatta iddia bile ederim ki, bu forumdan biri veya birileri bu kişi ile irtibat dahi kurmuştur. Gitarları getir hemen alalım diye. Kadın başka yerlere de yazdım diyor, o diğer yazdığı yerlerde de teklif edenler olmuştur. Ha çıkıp kendilerini gösterirler mi bilemem.

Çünkü yazılanları okuyunca baktığımızda amiyane tabir ile saf birisi ve yol yordam bilmiyor. İstediği fiyatlara ve gitarlara bakarsak ta kelepir bile denebilir. İmzalar hariç. Zira yurtdışında Metallica imzalı onlarca gitar var ve 5000 sterlin veya 5000 euro istiyorlar gitarlar da saçma sapan hem de.
İyi güzel de, kim olduğunu bilmediğiniz bu üyeye karşı bu denli iyi niyet ve anlayışınız varken, tek yaptığı şey uyarılarda bulunmak olan ve forumda bu kadar emeği olan insanları kötü niyetli olarak görmeyi neden tercih ettiniz peki ?
Sitedeki herkese potansiyel idiyot muamelesi çeken bu arkadaşla işim olmaz. İletişim kazasına kurban gitmiş olabilir, ama yarım yamalak Türkçesi onun sorunu, bizim değil. Şu ana kadar şaibeleri ortadan kaldıracak bir kanıt da yok ortada.

@Noname bence sen İngilizce olarak bir açıklama yap ... forumun büyük kısmı senin Türkçe ifade kapasitenden daha iyi İngilizce biliyordur eminim.
I'm not criticising your Turkish but obviously (assuming you and your story is legit and the guitars exist) the whole thing smells of a scam .... attractive guitars, no proper contact information, no pics or anything ... unknown ways of doing the transaction at an unknown time (bakarız abi, hallederiz abi...).
Come on @Noname ..... still waiting. forum members are at each other's throats .... you hold the key to forum peace and world salvation ..... iyi niyet kötü niyeti geçtim konunun bir yere varacağı yok zaten, bari birbirimizi üzmeyelim :)

Çünkü yazılanları okuyunca baktığımızda amiyane tabir ile saf birisi ve yol yordam bilmiyor.
Konudan ve konu sahibinden bağımsız, tam dolandırıcı yöntemidir bu. Bu forumda bir ara yurt dışından gitar getircem diye aynı anda kaç kişiyi tokatlamıştı biri. O yüzden her zaman temkinli olmakta yarar var, millet de bunu demiş. Daha önce de demiştim, o gitarları USA'de satamayıp bilmem kaç mil/km buraya taşıyıp satmaya çalışmak zaten saçma.

Geri