Takamine Vs Lag

4 ay öncesine kadar takamine eg serisi akustiğim vardı kırıldı.Gitar alacağım.Takamine GN15ce ve Lag GLA t170 ace arasında karar veremiyorum.Maalesef yakınlarımda bu aletleri deneyebileceğim yer yok.O yüzden Zuhal müzikten sipariş edeceğim.Bilen deneyen varsa yardımcı olabilir mi veya bu fiyat bandında daha iyi gitar bilen.
(Dreadnought sevmiyorum nex tipi daha çok hoşuma gidiyor:) )

Zamanında bende zuhal müziğe takamine almak için gidip bir çok gitar denedikten sonra lag tramontane 333jce alıp çıkmıştım aynı fiyat aralığındaki butun takamine leri ezip geçmişti resmen. lag lar fiyatına göre çok iyi gitarlar. şu anda japon takamine kullanıyorum ama lag ımı da satmadım belki inanmazsınız ama lag ın akustik sesi japon takamine den bile güçlü.

Epiphone DR500 MCE'yi önerebilirim yukarıdakilere alternati olarak.

Bunun yanısıra 2.elde daha makul gitarları da bulabilirsin. Özellikle pandemide bir hevesle alıp kullanamayanların sıfıra yakın kondisyondaki gitarlarını kovalayabilirsin.

4 ay öncesine kadar takamine eg serisi akustiğim vardı kırıldı.Gitar alacağım.Takamine GN15ce ve Lag GLA t170 ace arasında karar veremiyorum.Maalesef yakınlarımda bu aletleri deneyebileceğim yer yok.O yüzden Zuhal müzikten sipariş edeceğim.Bilen deneyen varsa yardımcı olabilir mi veya bu fiyat bandında daha iyi gitar bilen.
(Dreadnought sevmiyorum nex tipi daha çok hoşuma gidiyor:) )
bu ikisi arasında LAG'larda kalite problemi yoksa özellik olarak daha iyi duruyor. gövdenin üst kısmı masif/tek parça, takamine'ninki laminat. masif olması gitarı daha pahalı yapar. muadil olarak Cort CEC3 NS gitarı tavsiye edilebilir Cort cephesinde. Takamine Japon Martin'leri olarak bilinir kaliteli gitarlardır. Fakat zamanla bir marka isim yapınca ürünleri pahalı hale geliyor. Geriden gelen yeni çıkan markalar da daha iyi gitarları daha uygun fiyata piyasaya sürmek durumunda kalıyor. Dolayısıyla Lag ve Cort fiyat performans açısından şu günlerde daha iyi olabilir.

Uzun zaman önce akustik gitar almayı planlamıştım. Takamine GD51CE-NAT modelinde karar vermiştim. Üstü masif ladin arka ve yanlar da gülağacı. O fiyat aralığında özellikleri iyi. Baktığım zamanlarda fiyatı 2800 TL civarındaydı. Nereden nereye.

Son düzenleme:
Epiphone DR500 MCE'yi önerebilirim yukarıdakilere alternati olarak.

Bunun yanısıra 2.elde daha makul gitarları da bulabilirsin. Özellikle pandemide bir hevesle alıp kullanamayanların sıfıra yakın kondisyondaki gitarlarını kovalayabilirsin.
Dun aksam arkadaşımın Japon sedir top Takamine'si ile benim DR500MCE'yi bir araya getirdik. Arkadasimin yüzündeki ifadeyi görmen gerekiyordu hocam. Epiphone net şekilde daha net, dolgun, gür, hacimli ve dengeli idi.

Dun aksam arkadaşımın Japon sedir top Takamine'si ile benim DR500MCE'yi bir araya getirdik. Arkadasimin yüzündeki ifadeyi görmen gerekiyordu hocam. Epiphone net şekilde daha net, dolgun, gür, hacimli ve dengeli idi.
Takamine de üst taraf masif olmayabilir. Bu konuda aslında epey araştırma yapılmış. Üst gövdenin masif olması sesi en iyi hale getiren özelliklerin başında geliyor. Her tarafı masif olunca gitar fiyatı çok artıyor fakat kazanımlar azalan etkide oluyor.

Arkadaşın aradığı modeller cuteaway olması nedeniyle özellikle önerdim. Ben hummingbird kullanıyorum. Hummingbird almasaydım kesinlikle DR 500'ü ilk seçeneğime eklerdim. Neredesiniz bilmiyorum ama bir hummingbird ile DR 500 karşılaştırması hoş olurdu.

Epiphone sonuçta bir Gibson grup şirketi. En düşük modellerinde bile Epiphone ve Gibson lüthiyeleri ortak çalışıyor. Bu da Epiphone'un fark yaratmasına katkı sağlıyor. Hoş DR500 bir masterbilt modeli 😊

Son düzenleme:
Arkadaşın aradığı modeller cuteaway olması nedeniyle özellikle önerdim. Ben hummingbird kullanıyorum. Hummingbird almasaydım kesinlikle DR 500'ü ilk seçeneğime eklerdim. Neredesiniz bilmiyorum ama bir hummingbird ile DR 500 karşılaştırması hoş olurdu.

Epiphone sonuçta bir Gibson grup şirketi. En düşük modellerinde bile Epiphone ve Gibson lüthiyeleri ortak çalışıyor. Bu da Epiphone'un fark yaratmasına katkı sağlıyor. Hoş DR500 bir masterbilt modeli 😊
Epiphone'un akustik gitarlarını denemedim, ama elektro gitarlarda o luthierlerin ortak çalışmadığına eminim. 😄 O yüzden Gibson grup şirketi di̇ye iyi olduğu düşünülebilir mi emin değilim.

Takamine de LAG da çok güzel akustik gitarlar üretiyorlar ikisini de denediğim zaman eşit bütçede LAG daha çok hoşuma gitmişti fakat günün sonunda Seagull markasını tercih etmiştim, tavsiye ederim.

Takamine'in Japon olmayanlarını hiç bi zaman sevemedim. Genelde sahne için çok tercih ediyorlar ama benim sahne işim olmadığı için hiç ilgimi çekmedi. Lag ise akustik olarak en sevdiğim markalardan biri. Hatta ucuz akustikte Yamaha'dan sonra Lag derim.

Epiphone Masterbilt var bende. DR500 modeli. Alirken Hummingbird ile karsilastirdim. Epeyce denedim. DR500 acik ara daha guzel tinladi. Hummingbird degil ama cutaway olmayan PRS in modelini tam hatirlayamadigim bir akustik gitar ile benimki arasinda kaldim. Epiphone u aldim. Oldukca guzel gitar. Tek alisamadigim ve keske PRS i alsaydim dedigim konu ise gitar in buyuklugu. Elektro gitar ile basladigim icin hala kucagima deve oturmus gibi hissediyorum :) Hatta bir kac kez satayim dedim vazgectim.

Akustik gitarlara alisik olan arkadaslar icin sanirim sorun teskil etmez. Bence parasinin uzerinde bir tonu var ilginc sekilde... Tabi bu benim sahsi tecrubem.

Geri