Hayallerime kavuşmama yardım edin

Merhaba

14 Yaşımdayım. Bu yıl Liseye başladım. 2 yıldır akustik gitar eğitimi alıyorum. Gittiğim sanat akademisinde ki hocamda elektro gitar var. Arada çalıyor benimde çalmama izin veriyordu ama çok fazla değil. O kadar çok hoşuma gidiyor ki, daha çok seviyorum elektro gitarı. Annem ve babam pek istemediler ama onları ikna ettim sonunda ve LGS sınavında iyi bir okul kazanırsam karşılığında dilediğim gitarı alma sözü verdiler. İstanbul Erkek Lisesini kazandım. Okullar açılalı daha 1 hafta oldu ama okulun aktiviteleri çok güzel, müzik grupları v.s. var.

Annem Blues çok seviyor ve dinliyor bende öyle, ama arada sert şeylerde dinliyorum. Annemin sevdiği müzikleri yapmak istiyorum çünkü onu çok seviyorum ama kendi sevdiğim ve dinlediğim grupların tarzında da çalmayı istiyorum. Okulda 3 4 kişi buldum, funk, blues ve rock tarzı çalabileceğimiz ama ben daha elektro gitar hakkında teknik ve donanım için çok fazla bilgim olmadığı için grup işi sadece lafta duruyor :)

Kurstaki hocaya sorduk gitar için ve ben çok iyi bir şey istedim, çünkü LGS için 1 yıl o kadar çok çalıştım ki anneme verdiğim sözü tutmak için ve tuttum, onlarda hak ettin ne istersen iste bakalım dediler. Hoca da Suhr, Gibson, Fender dedi. Babam her ay 3-4 günlüğüne iş için İngiltere ve İspanya'ya gidiyor. Gittiğim yerden alırım ben model bulalım dedi.
Amfimi dün aldı babam taşıyamam amfi dedi. Forumları okudum bir kaç yere de sorduk ve Boss katana artist aldım.

Babam 3000 yuroya kadar bir gitar alabilirim sana diyor. Bana çalmak istediğim müziklere uygun olabilecek marka ve model önerirmisiniz, babam ayın 29unda gidecek çünkü bende bir araştırırım.

Valla 14 yaşında Thomann'a girip gitarları pahalıdan ucuza sıralayabilseydim , 24 yaşında kendimi keserdim herhalde. Custom Shop Fender al hangisi olduğu farketmez :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
okuldayım, çok yazamam eve gidince bakabilirim buraya. Annem bateri çalıyor (evde kendince babama, bana veya bir şeye sinirlenince çalıyor şuaralar) hep söylüyor enstrüman iyi olmalı diye.

Boyle Türkçe'yi guzel kullanan, imla kurallarına uyan gencleri görünce içim sevinçle doluyor yeminle. Sen simdi tavsiye iste, seve seve kardeşim.

Madem para konusunda şanslısın, o zaman guzel gitar al elbette. Hatta iki guzel gitar alınabilir. Once bir USA Fender strat al bence, baktın gitar şevkin devam ediyor ve ilerliyorsun, o zaman yanına bir gitar daha alabilirsin ilerleyen zamanda. Mesela Gibson les paul veya Charvel, İbanez superstrat gibi. Ama gitarina guzel bak, temiz tut ve kıymetini bil, ki eminim oyle de yaparsın.

Katılıyorum 3000 tl yi bir gitara vermektense Usa fender alıp daha sonra ikinci gitarını alabilirsin bu fiyata sana keyif verecek 3-4 gitar bile alabilirsin. Sen en iyisi bir Usa fender al daha sonra yanına humbuckerlı bir gitar alırsın mis gibi olur. Tabi bu benim tercihim. Sen H-H mı S-S-S mi yoksa H-S-S mi ona karar versen yeter. Zaten 500 euro üstü bütün gitarlar seni mutlu eder emin ol. Sadece H-H daki distortion(metal, rock müzikteki gelen ses) ile S-S-S gitarın distortion tonu aynı olmaz.

Yahu ne güzel anlatmışsın meramını, pırıl pırıl genç işte hasret kalmışız 😍

Tavsiyeye gelecek olursak, blues demişsin ama arada sert bir şeyler de çalmak istiyorum demişsin. Benim tavsiyem Fender USA Ultra HSS Strat (versatile yani her yola gelir bu gitar).. Tam da 3000 euro bütçeye de uyuyor. Edit: yurt dışı için 1000 euro da cepte kalıyor..

thomann linki

türkiye linki

Son düzenleme:
pedal veya processor için de bütçe ayırmanı tavsiye ederim, efektleri tanıma ve pratiklik açısından prosesör iyi olur, yeni model bir şey olsun.

Merhaba

Servise bindim, evime gidiyorum. Cevaplayan tüm büyüklerime teşekkür ederim.

Ailem ve özellikle ilkokul öğretmenim hep şunu söyler bana; Doğru kelimeleri doğru zamanda ve doğru şekilde kullanmalısın ki kendini doğru ifade edebilmelisin diyorlar. O yüzden mümkün olduğu kadar dikkatli konuşmaya ve yazmaya çalışıyorum.
Arkadaşlarımla vakit geçirirken de aynısını yapmaya özen gösteriyorum, o zaman fark ediyorum karşımda ki insanlar beni dahi iyi anlıyor ve iletişimim daha iyi oluyor. Evet bazen kötü şeyler de söylüyorum arkadaşlarımla şakalaşırken ama sinirlendiriyorlar.

Lütfen siz yazın marka ve model, ben hepsini okurum. Babama da gösteririm ama iki gitar getirmez sanırım. Yani aslında harcayacağı paraya iki gitar alabileceğini anladım ben de babama bunu ben anlatsam onu kandırdığımı düşünebilir, kızarsa vazgeçer (anneme söylerim o aldırır ama)

Babama okuturum yazdıklarınızı belki.

Amfiyi almadan önce forumları okumuştum. İnternette de araştırdım, babamla birlikte hocama da göstermiştik, hocamda bu aldığım amfinin şimdilik daha iyi olacağını ve bir çok efekt ihtiyacına cevap vereceğini söyledi. Zülal diye bir yere gittik orada ki adam da bunu alın ilk şimdilik dediği için aldık. O yüzden abi babama ben pedal falan diyemem şimdi, hem zaten daha çalım teknikleri konusunda da pek bir bilgim yok.

Lütfen yazın siz, okurum ben hepsini. Cevap yazamayabilirim okul falan yüzünden. Teşekkür ederim.

Katana Artist piyasadaki en iyi ve ev ortamına uygun amfilerden biri, iyi yapmışsınız onu. Kime sorsanız onu söylerdi zaten bütçe sıkıntısı olmayınca. Ki bütçe sıkıntısı olsa da Katana-50 MkII gibi alt modelleri söylenirdi ama sizinkinin hoparlör ve ek özellikler çok daha alt modellerden. Ek pedala gerek yok Katana'nın yanında, bilgisayara takınca hepsini kontrol ediyorsunuz zaten.

Merhaba

14 Yaşımdayım. Bu yıl Liseye başladım. 2 yıldır akustik gitar eğitimi alıyorum. Gittiğim sanat akademisinde ki hocamda elektro gitar var. Arada çalıyor benimde çalmama izin veriyordu ama çok fazla değil. O kadar çok hoşuma gidiyor ki, daha çok seviyorum elektro gitarı. Annem ve babam pek istemediler ama onları ikna ettim sonunda ve LGS sınavında iyi bir okul kazanırsam karşılığında dilediğim gitarı alma sözü verdiler. İstanbul Erkek Lisesini kazandım. Okullar açılalı daha 1 hafta oldu ama okulun aktiviteleri çok güzel, müzik grupları v.s. var.

Annem Blues çok seviyor ve dinliyor bende öyle, ama arada sert şeylerde dinliyorum. Annemin sevdiği müzikleri yapmak istiyorum çünkü onu çok seviyorum ama kendi sevdiğim ve dinlediğim grupların tarzında da çalmayı istiyorum. Okulda 3 4 kişi buldum, funk, blues ve rock tarzı çalabileceğimiz ama ben daha elektro gitar hakkında teknik ve donanım için çok fazla bilgim olmadığı için grup işi sadece lafta duruyor :)

Kurstaki hocaya sorduk gitar için ve ben çok iyi bir şey istedim, çünkü LGS için 1 yıl o kadar çok çalıştım ki anneme verdiğim sözü tutmak için ve tuttum, onlarda hak ettin ne istersen iste bakalım dediler. Hoca da Suhr, Gibson, Fender dedi. Babam her ay 3-4 günlüğüne iş için İngiltere ve İspanya'ya gidiyor. Gittiğim yerden alırım ben model bulalım dedi.
Amfimi dün aldı babam taşıyamam amfi dedi. Forumları okudum bir kaç yere de sorduk ve Boss katana artist aldım.

Babam 3000 yuroya kadar bir gitar alabilirim sana diyor. Bana çalmak istediğim müziklere uygun olabilecek marka ve model önerirmisiniz, babam ayın 29unda gidecek çünkü bende bir araştırırım.
Hocanız güzel markalar önermiş önermesine de, Suhr dediğiniz butik gitar. Siz şu anda ne çalarsanız çalın, belli bir süre için bunların hepsi aynı etkiyi yapacaktır. Eğer gitara gözüm gibi bakarım, evladiyelik bir şey alacağım diyorsanız, Suhr iyi bir fikir olabilir. Ama ben sizin yaşınızdaki çocuğuma maddi imkanım olsa bile Suhr almazdım ilk gitarı olarak:) Neden mi ? Çünkü o gitar evlere, okullara, stüdyolara gidecek gelecek. Sadece 14 yaşındaki oğlumun değil, muhtemelen hevesli arkadaşlarının da elinden geçecek:) Beni yanlış anlamayın ama, bence henüz bu yaşta o gitarın kıymetini anlamanız hiç kolay olmaz. Sizin için kolay olsa bile, dedim ya, bu işin bir sürü boyutu var... Yüksek model fabrikasyon bir gitar hem iyi bir maddi yatırım olur (yani gerçekten iyi bir şey almış olursunuz...) hem de her işinizi görür. Fender Elite Strat modellerine bakın derim. Blues kökenli olup da başka şeyler de çalmak isteyenler için bence gayet iyi tercih. Köprü pozisyonunda humbucker olsun ama.
Les Paul kasa biraz daha bela bir iştir akustik gitardan geçerken.
Bu arada, hocanızın gitarında rahat ediyor musunuz ? O nasıl bir gitar ?

Ben de Floyd rose belasına bulaşmak isterseniz önerilen gitarların ortası olan bi gitar öneriyorum
Evh Wolfgang . Bütçenize uygun güzel bi modelini alabilirsiniz. Neden önerdiğime gelecek olursak, rahat ve iyi ton sağlayan sap profili Abanoz veya Maple klavye seçeneği (tercih meselesi) sert ton alabileceğiniz Blues veya Rock'a da gideceği izlenimine kapıldığım Manyetikler ve seveni için de Floyd rose. Benim aklıma nedense ilk Frankenstrat ile bu gitar geldi, strat olarak önerilenler arasında da çok cazip modeller var . Bu arada evh Wolfgang derken Musicman axis ve peavey Wolfgang modellerine de bakmalısınız ,yine Musicman markasının size uygun çok modeli var araştırırsanız sevinirim

Benim şahsi tecrübem olarak iki marka model önerim var, daha uygun fiyata bir Japon ibanezi alabilirsin (model çok mühim değil hepsi taş gibidir hangisi hoşuna giderse) bu zamana kadar kullandığım en geniş ton yelpazesi olan markaydı her şey çalınıyor abartısız, bir diğer önerim ve şahsi tercihim Jackson soloist sl1 Usa olurdu onunda ton yelpazesi geniş ama sıfır fiyatı bütçenin üstünde.

Hocanız güzel markalar önermiş önermesine de, Suhr dediğiniz butik gitar. Siz şu anda ne çalarsanız çalın, belli bir süre için bunların hepsi aynı etkiyi yapacaktır. Eğer gitara gözüm gibi bakarım, evladiyelik bir şey alacağım diyorsanız, Suhr iyi bir fikir olabilir. Ama ben sizin yaşınızdaki çocuğuma maddi imkanım olsa bile Suhr almazdım ilk gitarı olarak:) Neden mi ? Çünkü o gitar evlere, okullara, stüdyolara gidecek gelecek. Sadece 14 yaşındaki oğlumun değil, muhtemelen hevesli arkadaşlarının da elinden geçecek:) Beni yanlış anlamayın ama, bence henüz bu yaşta o gitarın kıymetini anlamanız hiç kolay olmaz. Sizin için kolay olsa bile, dedim ya, bu işin bir sürü boyutu var... Yüksek model fabrikasyon bir gitar hem iyi bir maddi yatırım olur (yani gerçekten iyi bir şey almış olursunuz...) hem de her işinizi görür. Fender Elite Strat modellerine bakın derim. Blues kökenli olup da başka şeyler de çalmak isteyenler için bence gayet iyi tercih. Köprü pozisyonunda humbucker olsun ama.
Les Paul kasa biraz daha bela bir iştir akustik gitardan geçerken.
Bu arada, hocanızın gitarında rahat ediyor musunuz ? O nasıl bir gitar ?
Merhaba abi

Para için ben istemedim, sadece o kadar çok çalıştım ki bir elektro gitar alınması için. Benimle aynı yaşta olan ve aynı kursa gidenler günde 100 soru çözerken ben günde 180-200 soru çözdüm, 9 ay boyunca. 48.000'den fazla soru yapıyor annemle hesaplamıştık bir defa, birde bu salgın zamanında evdeydim, her şey online. Bana bu kadar emek verirsen sana emeğinin karşılığını veririz dediler. Bende şimdi emeğimin karşılığını istedim.

Hocamın gitarının modeli ne bilmiyorum. Sadece çok istiyordum çalmak o da arada bir 15-20 dakika çalmama izin verirdi. Sap kısmı rahattı ama. Avucuma rahat oturuyordu. Perdelere ulaşmada sorun yaşamıyordum. Hafta sonu gidince bakarım.

Geri