Sansamp (tech21) Psa-1 Preamp.

USA üretimi Sansamp(tech21) markasının PSA-1 model rack mount preamp'ları hakkında , özellikle aramızda kullanan yada daha önce kullanmış olanlar varsa bu arkadaşlarımızdan, bilgi vermelerini rica ediyorum.

Şu sıralar Line6 markasının preamp'ını , boss ve rocktron destekli olarak kullanıyorum.Sizce bu PSA-1 gerçekten triaxis modelleme konusunda çok başarılı bir preamp mı?Çok versatil olduğu söyleniyor.Yanısıra akışkan tonları varmış.

Yabancı, yorum, sitelerinde PSA-1 modelinin beğenilme oranı oldukça yüksek, hatta Mesa Boogie Triaxis'ten daha başarılı olduğunu söyleyenler bile var,bunu hiç zannetmiyorum ama söylemişler:).Fakat bazılarıysa tam tersini söylüyorlar, benim bu modeli deneme fırsatım bulunmuyor gibi.Bu nedenle yardımlarınıza ihtiyacım var.

Özellikle Line6 firmasının Preamp'larında kullandığı modern distortion,drive ve amp modellerini çok beğeniyorum; soldano,mesa dual rectifier, Line6 Layer özellikle beğendiğim modeller.PSA -1 ile bu tarz soundları yakalamak mümkün olabilmekte midir?

PSA-1 sanırsam üzerinde cabin emulatorü içermiyor, lakin Line6'te fln emulator var.Sizce PSA-1 ile birde cabin emulatoru almak şart olur mu?Lakin evet ise; ADA Microcab emulator nasıl bir seçim olur?

PSA-1 de By Pass özelliği var mıdır?Bunu özellikle soruyorum çünkü değişik presetler için farklı preamp'ları sahnede kullanma gereksinimim doğabilir, örneğin PSA-1 + ADA-MP2 yada PSA-1 + POD XT Pro gibisinden.Bu durumda birinden diğerine geçerken sinyalin direct işlenmeden iletimi için by pass özelliği gerekiyor.Var mıdır böyle bir özelliği?

Birde sitesinde özellikle solid state ampliler için uygun olduğu yazılıyor?Bu pek alışılagelmiş birşey değil gibi rack mountlar için sizce avantajları dezavantajları nedir?

Yanılmıyorsam, araştırdığım kadarıyla PSA-1 üzerinde ki bazı knob ve parametreleri midi controller(ör:FCB 1010) ile değiştirmek mümkün olmuyor muş, doğru mu?Mesela gain seviyesini iki exp pedaldan biriyle yükseltmek yada düşürmek gibi durumlar söz konusu değil mi?

Yanısıra 1980 lerin sonlarına ait bir teknoloji olduğunu biliyorum, lakin gerçekten eski teknolojiye sahip bir preamp modern soundları verebilir mi?Aslında bunun cevabını triaxis, mp-2,mark 4 veriyor ama sansamp verebiliyor mu?

Şimdiden teşekkür ederim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Özellikle İstanbul'lu arkadaşlardan bilgi vermelerini bekliyorum, lakin İstanbul'da bulunan senkop müzik Sansamp distribütörü ve PSA-1 bulunuyor orada, illa ki birileri gidip denemiştir.Fikir edinmiştir.Sorduğum sorulara cevap niteliğinde olması da gerekmez düşünceleriniz, görüşleriniz nelerdir?

Cok methini duydum ama deneme firsatim olmadi, POD'dan once onlarin Sansamp GT2 ve XXL pedallarini kullaniyordum, aslinda arada evde hala kullaniyorum, ama floor controlller'ide alinca POD icin, daha pratik oldugu icin onu kullaniyorum. Ama sunu soyleyebilirim GT2'de dahi cok guzel dolu overdrive ve distorsiyonlar vardi, tube hissini veriyordu.

Bijen,
Sanırım sende Triaxis takıntısı vardı... :) Benim de bizzat deneme şansım olmadı ama netten dinlediğim karşılaştırma demolarında Soldano SLO100 veya SLO50 veya Diezel çok çok daha iyi tonlara sahip şu senin akışkan (warm) dediğin...

PSA-1 konusunda da pek fikrim yok açıkçası ama ucuz bir alet olmadıgını biliyorum, bence çok çok daha iyi şeyler alınabilir PSA-1 yerine ama Sansamp'ın preamp konusunda iyi işler çıkardığı kesin, bir de yine pek ünlü olmayan çoğu eski ve ünlü rock gitaristinin kullandıgını bildigim Canada malı Radial Tonebone var lambalı, onun da methini duymuştum ama tonları konusunda fikrim yok ama rackmount kullanıcam patch sheet'i konusunda kontrolu midi control ile ayağımın altında olsun diyosan senin bileceğin iş...

tbone_labeled_classic_72dx3.gif
[/quote]

Soldano demeyin bana, deliricem. Her 2-3 günde bir ebay.com, ebay.fr, ebay.de, ebay.it, ebay.co.uk den soldano kovalıyorum.

Sıkı paranız varsa şu anda ebayde steve vai official auction var. SL0 100 kafanın rack versyonu :)

skatheist demiş ki:
Soldano demeyin bana, deliricem. Her 2-3 günde bir ebay.com, ebay.fr, ebay.de, ebay.it, ebay.co.uk den soldano kovalıyorum.

Sıkı paranız varsa şu anda ebayde steve vai official auction var. SL0 100 kafanın rack versyonu :)

Ozan'ın bahsettiği bu sanırım...
soldano_01_LRG.jpg

soldano_06_LRG.jpg

Selamlar,
arkadasim sana elimden geldigi kadar yardimci olmaya calisayim. Yaklasik bir seneden beri PSA-1 kullaniyorum. Almanya' da yasiyorum. Burada neredeyse herkes bu aleti kullaniyor. Triaxis vardi. Bu aleti aldim. Bir hafta sonra Ebay' e koyup sattim Mesa Boogie' yi.
Sorularina gelince;

-Elbette ki PSa-1 de by-pass optionu var. Program 00 yada 50 üzerinden ( senin secimine kalmis) by-passlayabilirsin.

-PSA-1 ile bahsettigin modern soundlari calabilirsin. Gerci benim pek fazla kullanmadigim seyler. Midi üzerinden yepyeni soundlar yükleyebilirsin aletin üzerine

-Cabin emu' dan bahsettigin Speaker Simulation' u ise, PSA-1 de birkac tane var. Istersen kendi simulationunu da yaratabilirsin.

-PSA-1 i istersen solid state amp ile, istersen PA sistemleriyle de kullanabilirsin. Her ikisiyle de mükemmel bir uyum gösteriyor. Avantajlari, ses acisindan senin psa den cikardigin tonlar konusunda bir avantaj yada dezavantaj sözkonusu degil. Daha serbest birakiyor. Yani solid state amp olan bir yerde ben ne yapacagim diye düsünmek zorunda degilsin :))

-Gelelim son soruna, ne yazik ki PSA-1 midi üzerinden sadece programlari degistirmene izin veriyor. Geri kalan bütün ayarlari alet üzerinden yapman gerekiyor. Ama midi+pc= net üzerinden yepyeni soundlar yükleyebilirsin.

Umarim sorularina cevap alabilmissindir. Ayrica PSA-1 aldiktan sonra gittim bir de Trademark 60 aldim. Bu adamlar harika. Ben böyle amp görmedim. Tavsiye ederim. Trademark 120 almayi düsünüyorum, ama cok agir hala karar verebilmis degilim. Neyse bu kadar gevezelik yeter.

Keep on rockin'

Kerem

Geri