elektro telleri ile ilgili

arkadaslar merhaba. soyle bir sorunum var. kullandığım gitarda alt teller sanki diğer gitarlara gore daha gergin duruyor. baska bir deyişle bend yaparken biraz fazla zorluyor ancak aynı tonda akort edilmiş diğer bir gitar ile karsılastırınca diğer gitarlarda aynı zorluğu yasamıyorum. bu sorun me ile alakalı oalbilir. birde kişisel bir soru olabilir ancak pickng ler için kalın tel mi daha rahat olur ince tel mi. birde yeni bir tel almak istiyıorum. metal muziğe uygun olarak hangi markayı onerirsiniz

kullandığın teller piyasa ve kalın tel olabilir tavsiyem bir elixir elektro seti al ama 0.9mm olsun alacağın set elixir teller hakkında bir bilgin varmı bilmiyorum ama forumda daha önce bununla ilgili açılmış birkonu var elixir tellerin fiyatları biraz pahalı gelebilir ama inan vereceğin parayı fazlasıyla hakeden bir set hiç durma elixir elektro tel seti al bir tane pişman olmazsın .

evet arkdaşlar o gerinliği birazda gitarın aykılığı vsvs gevşetip akort etmeyi dene bide 010 sana tavsiyem tabi kişisel olarak değişir bi gitarımda 060 takılı ton olarak =)) farklı bişe almak içn ;) ama 010 en iyi bnce sap ayarlarınıda kontrol ettr

Tel yüksekliğiyle alakalı birşey. Gitarın kalitesiyle değişir. Ancak bir çok gitar hak ettiği sap ayarında değildir buda bazı beceriksizler yüzünden böyle. Gitarını iyi bi ustaya göster tellerini düşürebileceği kadar düşürsün. O zaman bendinglerde zorlanmazsın. Sadece bending mi gitarın kavyesi rahatlık konusunda çok fark edecek. Pena vuruşların bile kolaylaşacak. Dediğim gibi ya gitarın tellerini düşürt. Eğer daha fazla inmiyorsa o gitarla idare eder geliştirdikten sonra daha kaliteli bir gitar al. Kolay gelsin...

ilkay_yuksel demiş ki:
evet arkdaşlar o gerinliği birazda gitarın aykılığı vsvs gevşetip akort etmeyi dene bide 010 sana tavsiyem tabi kişisel olarak değişir bi gitarımda 060 takılı ton olarak =)) farklı bişe almak içn ;) ama 010 en iyi bnce sap ayarlarınıda kontrol ettr

Şu mesajdan bir kelime bile anlamadım. Noktalama işaretlerine ve Türkçe kurallarına dikkat edelim.

Silenoz anlaşılmayacak bir şey yok. Gitar aykı olduğundan gerin olmuş. Birazcık vsvs gevşetip tekrar akort etmeyi dene demiş. Sanırım 010 diye birisine tavsiyede bulunmuş. Bir gitarına ton olarak 060 takmış. En son 010'a sap ayarlarını kontrol ettirmesini söylemiş :)

Türkçe olaran okuyunca bunları anladım ben :)

huntam demiş ki:
KeReMmM demiş ki:
Bir gitarına ton olarak 060 takmış.

Bak burayı yanlış anlamışsın. :D Eleman demişki 060 lıkta taktım farklı ton alabilmek için. Bir tek burayı anladım bende. İçinde sayı falan var belki ondandır. :) :) :LOL: :idea:

Nesi yanlış ya, arkadaş demiş ki "bi gitarımda 060 takılı ton olarak =))"
Türkçe kardeşim bu gayet belli ton olarak 060 taktım demiş :!:

Geri