2000tl 4000tl arası hangi gitar ?

Markette nakit 4000-4200'e bırakıyorlarsa sıfır rga42fm öneririm. Jackson js serisi önermem. 2. el js çöplüğü zaten sıfır almak baya saçma şuan bu tarz gitarları.
Metallica ilk 3 albümü pasif manyetikle kaydettiğinden ötürü doğru sağ el tekniğiyle hissiyat anlamında metallica tonlarına yaklaşmanda hiçbir sıkıntı olmaz pasif manyetikle.
Hatta direk ucuz gitara kaliteli manyetik takayim diye birşeyler de düşünürsen 2. el2000 civarına eli yüzü düzgün bir 22 perde 24.75 skala herhangi bir gitar bul ve şu manyetiklerden birini taktır:
- sd invader sh8
- sd tb4/sh4
- dimarzio crunchlab

Markette nakit 4000-4200'e bırakıyorlarsa sıfır rga42fm öneririm. Jackson js serisi önermem. 2. el js çöplüğü zaten sıfır almak baya saçma şuan bu tarz gitarları.
Metallica ilk 3 albümü pasif manyetikle kaydettiğinden ötürü doğru sağ el tekniğiyle hissiyat anlamında metallica tonlarına yaklaşmanda hiçbir sıkıntı olmaz pasif manyetikle.
Hatta direk ucuz gitara kaliteli manyetik takayim diye birşeyler de düşünürsen 2. el2000 civarına eli yüzü düzgün bir 22 perde 24.75 skala herhangi bir gitar bul ve şu manyetiklerden birini taktır:
- sd invader sh8
- sd tb4/sh4
- dimarzio crunchlab
Saygı duymakla beraber ben de kendi görüşümü belirteyim konu sahibi karar versin. Şimdi baktım lulu faciası hariç 10 stüdyo albümleri varmış + 2 senfoni albümü ve 10dan fazla konser dvd'si. 40 yıllık grubun sadece ilk 5 yılındaki 3 albüm tonu için pasif manyetik bence alınmaz. Zaten senfoni, konser dvd'leri ve youtube'dan her konserden birkaç video attıkları için albümden ziyade live performansları dinleniyor adamların. O yüzden metallica tonu eşittir aktif manyetik diye akıllara kazınmış istesek de istemesek de.

Güzel pasif manyetikli gitar bulunursa alınabilir, manyetik değişebilen bir şey ama iki eşit gitar varsa biri pasif biri aktif ise aktif alınmalı derim metallica için.

Saygı duymakla beraber ben de kendi görüşümü belirteyim konu sahibi karar versin. Şimdi baktım lulu faciası hariç 10 stüdyo albümleri varmış + 2 senfoni albümü ve 10dan fazla konser dvd'si. 40 yıllık grubun sadece ilk 5 yılındaki 3 albüm tonu için pasif manyetik bence alınmaz. Zaten senfoni, konser dvd'leri ve youtube'dan her konserden birkaç video attıkları için albümden ziyade live performansları dinleniyor adamların. O yüzden metallica tonu eşittir aktif manyetik diye akıllara kazınmış istesek de istemesek de.

Güzel pasif manyetikli gitar bulunursa alınabilir, manyetik değişebilen bir şey ama iki eşit gitar varsa biri pasif biri aktif ise aktif alınmalı derim metallica için.
reyis derin konulara girdin, çok kafa patlattık forumca bunlara.
Adam duysa bile aktif pasif farkını anlamayacak bir seviyede. İkisi arasında, çalan kişi açısından bakıldığında net bir hissiyat farkı var bu kesin. Ama sağlam bir pasif manyetik bana her zaman emg81'den daha sert, geniş ve daha dolu gelmiştir. Bu biraz da kişinin sertlik tanımına bağlı.
Benim için
Metallica = çok yüksek olmayan gainde, sağlam bir sağ el tekniği, kalın teller ve seymour duncan Invader'ın verdiği ses
olduğundan dolayı kişiden kişiye değişebiliyor bu durum. İyi bir kulağı olan, dinlemekten korkmayan merak eden herkes doğru yolu bulur zaten bir süre sonra.

Önceki mesajda yazdıklarım illa aktif bir manyetiğe ihtiyaç olmadığını belirtmek içindi. İmkanı varsa ikisini de denesin sevdiğini alsın diyeceğim ama denediği gitardaki tel numarası, gitarın ayarı ve hatta dolaylı yoldan gitarın rengi bile arkadaşımızın seçimine etki edeceğinden dolayı denese bile doğru kararı veremeyecek çünkü muhtemelen ton zevki daha oluşmamıştır.
Özetle: bu seviyede ve bütçede alınabilecek gitarlar arasından pasif manyetikli olanları elemek doğru değil, zaten kaç tane eli yüzü düzgün gitar bulabiliyor ki bu paraya ?
Metallica ikisiyle de çalınır, çalan bilek önemli.

- sd invader sh8
- sd tb4/sh4
- dimarzio crunchlab
Özelliklerini karşılaştırmıyorum tabii ama Js11 ve Endonezya ibanez rg sahibi oldum, ibanezdeki kalite, üretim hataları çok fazlaydı. Katman katman görünen boyasından tut vida yerlerine uymayan arka kapağı, yamuk jak girişi... Jackson'ı tavsiye ederim, bence başlangıç için güzel bir gitar :)

Herkese selamlar, uzun bir aradan sonra foruma bir iki bir şeyler karalamaya döndüm, 1 aylık bir konu arkadaş aradığı gitarı buldu mu bilmiyorum ama daha sonra bu konuyu okuyacak arkadaşlar için en azından güncel bir rehber olur.

Sadece tarz belirtilmiş keza diğer amfi vb. ekipmanlarından bahsetmediği için öneriyi sadece bütçe gitar olarak yapacağım.

O fiyat aralığında(2500-3000 TL) ikinci el JS serisi yeterli ve doğru tercih olacaktır. İyi bir fiyata bulunduğunda üzerine bütçe artacaktır. Bütçeyi tamamen kullanmak adına 4000-4500 arası Dk2, Soloist, ve Kexmg gibi modeller tercih edilebilir.

Arkadaşın paylaştığı gitarlara bakılırsa birbirinden alakasız ve ne aradığını bilmiyor gibi, manyetik modifiyesi yanlış bir öneri.

Geri