Yngwie Malmsteen stratocaster sahibi var mı?

Merhaba arkadaşlar,

Yngwie Malmsteen stratocaster sahibi bir arkadaş var mı aranızda? Mutlaka vardır da beni cevaplarsa bir konuyu konuşmak istiyorum.

İyi forumlar.

bir ara almayı düşünüyordum ama scalloped klavye den tırstım vazgeçtim.gitarı denediğimde çok yadırgadım, çok farklı geldi yemedi almadım.alışmak gerektiğini söylüyorlardı ama sadece böyle bir klavyeye de alışmak istemedim.bu sadece benim tercihim, yoksa dünya kadar amatör-profesyonel müzisyen bu tür klavyelerden kullanıyor...
burdan da yorumlara bakabilirsin...

http://reviews.harmony-central.com/.../Yngwie+Malmsteen+Signature+Stratocaster/10/1

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Selam ali_k,

Gitarı aldım zaten ve çalması çok rahat. Scalloped olması çok dert edilecek bir olay değil bence. Bendler çok rahat oluyor. Sağol ilgine.

Selam yutup123458,

O zaman gitarın manyetiklerini standart bir strat ile karşılaştırabilir mi o arkadaş? İnanılmaz güçsüz ve zayıf manyetikleri var ya da gitarın elektroniğinde bir sorun var. Potanslarda olabilir. Gain'i sonuna kadar açıyorum fakat yine de sustain problemi yaşıyorum. Ses çok cılız ve güçsüz. Legato çalmak imkansız gibi. Sanki bir elektronik problemi var.

Ama gitarı sıfır aldım Amerika' dan ve kalite testlerinden de geçmiş. Anlamadım gitti. Deneme imkanım olmadı. Online sipariş ettim. Acaba gitarın karakteristiği bu mudur diye normal bir stratla karşılaştırabilirse sevinirim. Yoksa benimkinde bir sorun var gibi. İsterse sen örnekleri de göndermeye çalışırım.

Teşekkürler ilgine.

Harmony central yorumlarında "sound" başlıklarını daha dikkatli okudum bu sefer. Herkes manyetiklerin düşük outputlarından bahsetmiş fakat pek şikayetçi olan yok gibi :) İlginç. Belki de Vai JEM' e çok alıştım :)

Bu arada bir de ilginç video buldum. İşte benim gitar bu video da eline aldığı ilk gitar gibi bir tona sahip. Bu arada ikinci aldığı gitar da pek iyi durumda denemez yanılmıyorsam ki zaten kendisi de ton ile ilgili şikayetini dile getiriyor. Yeni model dediği hangisi ise artık. Bu teneke tonuna rağmen yine de iyi çalmış. Arada kaçırıyor gibi geldi bana ama ton o kadar rezil ki adam ne yapsın 8O

Neyse bendeki durum aynen bu. (ktunnel linki ölmüş galiba. Direk youtube linkini vereyim ben)

http://www.youtube.com/watch?v=H7PMVfACyZc

Selam

Büyük ihtimale gitarının bir sorunu yoktur.

Manyetiklerinin ve tonunun genel karakteri böyle. Adam lambalı amfiyi overdrive pedalıyla boostladığı için senelerdir o manyetiklerle kendine has bi ses elde ediyordu.

Fakat teknolojinin gözü kör olsun ki sırf reklam amaçlı olarak aynı tonun başka eklenti olmaksızın ucuz dijital pedallarla elde edilebilineceğine yönelik reklamlar çok moda. Her marka virtüözlerin (hesapta) imzalı pedallarından sürüyo artık piyasaya.

Konuyu dağıtmadan diyeceğim şu ki, gitardan çıkmasını istediğin tonu çok iyi anlıyorum. Bunun için kullandığın ekipmanın önemi çok büyük, onu da yazabilirmisin?

Sanırım gitarda bir sorun yok bencede. En son şu videoyu izledikten sonra anladım ki bu gitarın olayı bu :)

Yalnız hocam aşağıdaki videodaki tonlara dikkat edelim. Çok güzel ton yakalamış arkadaş. Haksız mıyım?

http://www.youtube.com/watch?v=Zlh7wa5WAQo

Bendeki ekipmanlar,
Pocessorler : Digitech GNX2, Vox Tonelab LE, Line 6 X3 live ve bir kaç ıvır zıvır.
Stompbox gainler: Sansamp GT2, Marshall Jackhammer 2

Amfi: Marshall JTM 30

YngwieJr demiş ki:
Sanırım gitarda bir sorun yok bencede. En son şu videoyu izledikten sonra anladım ki bu gitarın olayı bu :)

Yalnız hocam aşağıdaki videodaki tonlara dikkat edelim. Çok güzel ton yakalamış arkadaş. Haksız mıyım?

Bendeki ekipmanlar,
Pocessorler : Digitech GNX2, Vox Tonelab LE, Line 6 X3 live ve bir kaç ıvır zıvır.

Hocam linke tıklayınca erişim engellenmiştir diyor.

janmoreye demiş ki:
YngwieJr demiş ki:

Bendeki ekipmanlar,

Hocam linke tıklayınca erişim engellenmiştir diyor.

Üstad www.ktunnel.com ile açmayı denersen bir problem çıkmayacaktır. Linki oraya yapıştırırsın. Aynı elemanın birkaç videosu daha var. Onlarda da tonları çok güzel.

Arkadaşlar haber vereyim dedim :) Yngwie stratın olayını çözdüm.

Line 6 üzerinde açılmadık gain, drive, mid ve treble booster kalmadı ama değdi :) Prizlerin topraksız oluşundan dolayı bis hısslama var ama manyetikler çok sessiz ve istediğim sustain ve tonları almaya başladım ;)

O hısslamayı gate ile kesiyorum da bu sefer ton da kısılıyor o bakımdan yapmamayı tercih ediyorum. Zaten çalmaya başladım mı durasım gelmediğinden o hıss tıss falan gelmiyor hiç kulağıma :)

Bir pickup booster bir de DOD YJM 308 alacağım bakalım neler olacak.

Bir de toprak hattını kontrol ettirip deneyeceğim. Kaliteli shielda sahip de bir kablo almam lazım. Kablom dandik bir Fender ve odadaki ışık floresan. Doğal olarak parazit oluyor biraz.

Herkese iyi forumlar ve yorumları için teşekkürler.

Seymour Duncan booster' ı bugün forum üyesi Özgür Yumakoğlu' ndan aldım. Alet beklediğimden daha da azman birşey :) Gitar hepten koptu. Düşük output şikayeti olan arkadaşlara boosterı tavsiye ederim ;)

dod yjm yada dod 250 işini görecektir...bende bu iki pedalda mevcut aralarında ufak farklar var ama genel olarak aynı karakterdeler...

line6 nın 4 band yarı parametrik bi ekolayzırı mevcut ve onu dogru ayalarsan yakaladıgın tonlara şaşırırsın emin ol...bu 4 band EQ gerçekten çok önemli tonun freqanslarıyla oynayarak çok hoş tonlar yakalayabiliyosun...(ve eminim malmsteen bu parametrik EQ olayı ile çok uğraşmış)

line6 da mümkün oldukça amp yada cabin simulasyonlarını iptal etmeye çalış...noise gate , EQ , delay vs. için kullan...bu simulasyonlar çok başarılıdır ama sonuçta taklitten ibarettir...

amfin alltube bir amfi...overdrive edinerek amfiyi boost edebilirsin hatta overdrive önüne birde ts-9 fena olmaz...

kolay gelsin...

Sağol play_loud. YJM 308 alıyorum forumdan bir arkadaştan bir aksilik olmaz ise. Onunla boostlamayı deneyeceğim amfiyi.

Özelden anlattım baya bişiler sana :)

Kal sağlıcakla.

Geri