Tellerin bir gecede paslanması

Merhaba arkadaşlar 2 aydır elektro gitarım da takılı olan 09-42 tellerden A ve D telleri bir gece içinde pastan gözükmeyecek hale geldi, yeni tel almam gerekiyor biliyorum ama bir gün içinde bu kadar paslanması da garibime gitti. Kılıfın için de nemden kaynaklanmış olabilir mi dışarda mı tutmam gerekir?

Kesin çözüm olarak gitarı kullanmadığınız zamanlarda havası alınmış cam fanusta saklarsanız bu tarz sıkıntıları yaşamazsınız.

ld48_a.jpg

Her kullanımdan önce ellerimi mutlaka yıkarım.
Her kullanımdan sonra telleri ve fingerboardu mutlaka kuru bir bezle silerim.

elixir dışında başka marka model var mı bilmiyorum. Ernie Ball denedim 2 ay olmadan pas içinde kalmıştı yeniden elixir kullanmaya başladım. Paslanma olayı iyi bir bakımla birlikte 6-7 aya kadar düştü.

Ha ernie ball 60 lira elixir en uygunu 130 lira

Merhaba arkadaşlar 2 aydır elektro gitarım da takılı olan 09-42 tellerden A ve D telleri bir gece içinde pastan gözükmeyecek hale geldi, yeni tel almam gerekiyor biliyorum ama bir gün içinde bu kadar paslanması da garibime gitti. Kılıfın için de nemden kaynaklanmış olabilir mi dışarda mı tutmam gerekir?
Her kullanımdan sonra üşenmeyin, telleri gözlük bezi ile silin.
Ernie ball 2221ve daddario exl110 tellerde denedim.Sonuç mükemmel.Dediğimi yaparsan uzun süre kullanırsın.
Ellerim çok terliyor benim.2 gün içinde paslanıyordu bende de.Bu yöntemle hiç paslanmıyor artık.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Her kullanımdan sonra üşenmeyin, telleri gözlük bezi ile silin.
Ernie ball 2221ve daddario exl110 tellerde denedim.Sonuç mükemmel.Dediğimi yaparsan uzun süre kullanırsın.
Ellerim çok terliyor benim.2 gün içinde paslanıyordu bende de.Bu yöntemle hiç paslanmıyor artık.
Bu konuyu açtıktan sonra bir set tel aldım ve değiştim çalmadan önce ellerimi yıkadım ve sonrasında direk sildim psikopat derecesin de silmeye başladım hatta. Şuan 2 ay oldu ve sadece pm attığım yerler paslı daha tellerim pek paslanmadı, diğer telime göre tabi.

Bu konuyu açtıktan sonra bir set tel aldım ve değiştim çalmadan önce ellerimi yıkadım ve sonrasında direk sildim psikopat derecesin de silmeye başladım hatta. Şuan 2 ay oldu ve sadece pm attığım yerler paslı daha tellerim pek paslanmadı, diğer telime göre tabi.
🙂 tebrikler,sorunun çözülmüş.
Ben bir ay önce yeni gitar aldım ve henüz tellerini değiştirmedim.Hala kaygan ve parlak.Ama yine de en fazla 1-1.5 ayda bir değiştiriyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
🙂 tebrikler,sorunun çözülmüş.
Ben bir ay önce yeni gitar aldım ve henüz tellerini değiştirmedim.Hala kaygan ve parlak.Ama yine de en fazla 1-1.5 ayda bir değiştiriyorum.
En son bende 1.5 ay civarı değiştiriyordum kur sebebiyle bir anda artan tel fiyatları bunu yapmamı engelledi. Öğrenciyim pek bir gelirim yok o yüzden artık bi 3 4 ayı bulur sanırım :D.

Geri