Madison Elektro Gitar

Arkadaşlar öncelikle merhaba gitar ararken şu gitara rastladım ve ünlü bir youtuber tarafından incelemesini beğendim(madison) sizce bunu mu almalıyım yoksa diğer bıraktığım gitarı mı?(hakkında pek kaynak bulamadım; kramer)

Not1:Amfi Olarak Id core 10v3 alacağım
Not2:İnternete sık erişemiyorum sorulara dönemezsem özür dilerim

Geçen gün elime bu gitar geçti biraz denedim. Olur da alacak olan olursa diye deneyimimi yazayım.

Madison sap rahatlığı olarak Yamaha 112j , ibanez gio gitarlardan fersah fersah önde. Ancak bi' o kadar da berbat fretlere sahip o yüzden çalımı kötü şekilde etkiliyor. Fret ends dediğimiz kavram da kötü işçilikteydi fretin kendisi de kalitesizdi. Yine de benim bütçem kısıtlı 4500 TL param var biriktiremem hemen başlamak istiyorum diyen birisi için gayet uygun.

Eğer gitarda "playbility" takıntılısıysanız ve ben bu saptaki shapein rahatlığını muadili gitarlarda bulamam diyorsanız fret - manyetik değişimiyle iyi bir seviyeye de gelebilir.

Son olarak karşılaştıracak olursam yamaha 112j ye 11k vermektense 4500 madisona 6-7k da manyetik fret değişimine verirdim çok çok daha iyi performans elde edilirdi.

Geri