Ucuz Ses Kartı Önerisi

Hayırlı olsun, buraya yönlendireyim öyleyse:

Verebileceğim en temel tavsiye gitarı bağladıktan sonra enstrüman ayarını açman (manyetikler aktif dahi olsa) ve ses kartının ilgili gain ayarını en düşükte tutman.

M-Audio'nun sürücülerini yükledin mi? YouTube filan çalışıyor mu? Kulaklıkla mı, monitörler mi deniyorsun? Monitörleri doğrudan bilgisayarın ses kartına bağlayıp denedin mi daha önce?

Gitar ayrıca o kartın R girişinden giriyor, DAW'da ya da amfi simülasyonunda R'yi seçmen gerek.

Şu ücretsiz şu anda, aşırı iyi ve kolay ayrıca. DAW olmadan da çalışıyor, kendi programı var: Blacksun | Versatile Amp Simulator Bunda M-Audio'u ASIO olarak seçip, girişte de R'yi seçince monitör ya da kulaklıklarda bir sorun yoksa ses gelmeli.

M-Audio'nun sürücülerini yükledin mi? YouTube filan çalışıyor mu? Kulaklıkla mı, monitörler mi deniyorsun? Monitörleri doğrudan bilgisayarın ses kartına bağlayıp denedin mi daha önce?

Gitar ayrıca o kartın R girişinden giriyor, DAW'da ya da amfi simülasyonunda R'yi seçmen gerek.

Şu ücretsiz şu anda, aşırı iyi ve kolay ayrıca. DAW olmadan da çalışıyor, kendi programı var: Blacksun | Versatile Amp Simulator Bunda M-Audio'u ASIO olarak seçip, girişte de R'yi seçince monitör ya da kulaklıklarda bir sorun yoksa ses gelmeli.
Açıkçası, ilk defa ses kartı aldım, ilk deneyimim. USB kablosunu kasanın USB portuna taktım. Bilgisayar sesini, ses kartına kulaklık taktığımda alıyorum, aynı zamanda gitarın sesini de öyle. Henüz driver yüklemedim. YouTube çalışıyor. Herhangi bir monitörüm yok açıkçası. Ayrıca, gitarı direkt jack kablosu ile taktım ses kartına.

Şimdi driver yükleyeceğim.

Bilgisayarda ses kartı ASIO olarak adlandırılmış. Guitar Rig 6 ve AmpliTube 5'den ses alamıyorum.

Kulaklık ile sesi alıyorsan çalışıyor işte. Guitar Rig'i hiç bilmiyorum ama AmpliTube ilk açtığında L (ya da Input 1) kanalından sinyal alır olarak ayarlanmış oluyor (senin ses kartının mikrofon girişi var orada), R (ya da Input 2) olarak değiştirmen gerek onu. Şimdi işyerinde olduğumdan ama nasıl yapacağın hakkında resim atamıyorum.

Tam performans için referans monitörleri gerekli, ama kulaklıkla da olur yani, olmaz değil.

Bir bakacağım, bir şey anlamadım ama deneyeceğim :D.

Referans monitörü için şu an bütçem 0, gerçekten öyle. Ama ileride umarım alırım.

Ses kartının driverlarini yükledikten sonra ilgili software üzerinden audio seçeneklerinden kendi ses kartınızın driverini seçin. Windows audio seçili olabilir.
Input kısmından gitarinizi taktığınız inputu seçin. Ayrıca ses kartınızın bir kullanma kılavuzunu okuyun hangi pot ne işe yarıyor.

Herkese merhaba, gecikme için üzgünüm. Dip ses sorunu daha önce de yaşadığım bir sorun. 2 gitarda denedim. Aynı sorun pedalboardumda da oluyordu. Ne zaman distortion açsam ses bariz belli oluyor. Tik tak tik tak şeklinde. Anlamadığım şey akım korumalı prize bağlı masaüstü bilgisayarım. Ve apartman ise 4 senelik, haliyle topraklama var. Aynı sorun örnek olarak İbanez SP-5 pedalı açınca da oluyor. Tik tak sesi aşırı belirgin oluyor. Gitar fark etmiyor. Belki şu olabilir, ses kartı, ses kartına takılı kulaklık, veya amfi kablosu diğer elektronik aletlere çok yakın, prize vs. ondan diye düşünüyorum.

Herkese merhaba, gecikme için üzgünüm. Dip ses sorunu daha önce de yaşadığım bir sorun. 2 gitarda denedim. Aynı sorun pedalboardumda da oluyordu. Ne zaman distortion açsam ses bariz belli oluyor. Tik tak tik tak şeklinde. Anlamadığım şey akım korumalı prize bağlı masaüstü bilgisayarım. Ve apartman ise 4 senelik, haliyle topraklama var. Aynı sorun örnek olarak İbanez SP-5 pedalı açınca da oluyor. Tik tak sesi aşırı belirgin oluyor. Gitar fark etmiyor. Belki şu olabilir, ses kartı, ses kartına takılı kulaklık, veya amfi kablosu diğer elektronik aletlere çok yakın, prize vs. ondan diye düşünüyorum.
Ne yaptın ses kartını iyimi

Geri