İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü Mezunundan Gitar Dersi Birebir / Online

Merhabalar,
Müziği 'her yönüyle', bütüncül olarak ele alabileceğimiz bir ortamda, gitaristlere yol göstermek istiyorum.
Birebir veya online, size hangisi uygunsa.

Yaklaşık 14 senedir gitar, 7 senedir de kayıt ve miks dersleri veriyorum.

'Gitar ve müzik teorisi' üzerine sonuna kadar gidebileceğimiz gibi, kayıt ve miks/mastering odaklı müzik teknolojileri üzerine de çalışabiliriz.

Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü mezunuyum. Burada tüm yönleriyle müziği analiz etme konusunda kendimi geliştirme fırsatı buldum. Bu süreçte gerek okul serüveni, gerekse geçmişten beri verdiğim derslerde, 80'den fazla öğrenciyle çalışmak bana çok şey kattı. Her geçen gün artan öğrenci sayısıyla da kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Ders süreci nasıl oluyor?

Belirlenen konu bitene kadar dersi bitirmiyorum. Ödevlendirmeyi video çekerek, biraz da ders özeti niteliğinde yapıyorum ve aklınıza takılan her tür soru işareti için de hafta boyunca yardımcı olmaya çalışıyorum Whatsapp üzerinden.

Online dersler verimli oluyor mu?;

Pandemiden çok daha önce, 2013 yılından beri online ders yapıyorum aslında. Şu an ise online ders için üst seviye imkanlara sahibim. Miks derslerini Daw üzerinden stereo ve kayıpsız ses aktarımıyla yapıyorum. Her şekilde yüz yüze kadar verimli bir online ders oluyor. Webcam yerine videolarımdaki görüntü kalitesiyle de ders yapabiliriz. Öğrencilerimin büyük çoğunluğuyla online derse geçiş yaptık bu sebeple.

Bir yandan teknik çalışırken, bir yandan işin teorisini çalışacağız. İşin en temelinden, en üst seviyeye kadar gidebiliriz, öğrencinin isteği ve hedeflerini düşünerek şekillendiriyorum programı.

Birebir dersleri Maltepe'de E-5'e 3-4 dk yürüme mesafesinde olan evimde yapıyorum. Haftada yapılacak ders süresine göre daha uygun ücretli tarifeler uyguluyorum. Öğrenciler için de elimden geleni yapmaya çalışıyorum, yazmaktan çekinmeyin. En büyük önceliğim haftadan haftaya gelişimini görebildiğim öğrencilerle çalışmak. Tanıştığımızda da bunu göreceksiniz.

Çalışmalar genel olarak rock tabanlı olsa da, derslerde biraz biraz her tarz ve yaklaşıma değineceğiz (blues, funk, pop vb.)

Detaylar için;
Login • Instagram
nkaancetinkaya4@gmail.com
0537 773 77 33

Kanalımdan birkaç video paylaşıyorum, oradan dilerseniz diğer çalışmalarımı inceleyebilirsiniz.


 

Dosyalar

  • 1.JPG
    1.8 MB · Gösterim: 74
  • 2.JPG
    1.3 MB · Gösterim: 73
  • 3.JPG
    1.2 MB · Gösterim: 71
Son düzenleme:
hocam ile nerdeyse bir yıla yaklaştık. online ders alıyorum. klasik gitar maceram olmuş olsa da kendimi yeni başlayan olarak sınıflandırıyorum
yoğun çalışma tempomdan dolayı ksıtlı vakit ayırabilsem de gayet keyifli bir şekilde derslerimizi yapıyoruz. hem teorik hem pratik anlamda çok memnun olduğum anlatımını çok keyifli bulduğum gayet bilgili ve tecrübeli bir hoca. ders dışı alanlarda da ekipman gitar vs gibi bir faydalı tavsiyeleriyle yol gösteriyor. şiddetle tavsiye edilir
 
Arkadaşlar Kaan' a uzun süredir "eee Kaan Hoca???" diye seslenip duruyorum. Çamaşır suyu ile dezenfekte edilmiş gibi temiz çalması yetmezmiş gibi; üstüne bir de çok sağlam bir gitar öğreticisi olarak çıkageldi kendisi. En sevdiğim detay da bu işi misyonu ile bütünleşik yapıyor olması. Adam gitar seviyor, size de sevdiriyor. Anlatıyor, ilgileniyor, ciddiye alıyor. Her konuşmamızda bu işi nasıl daha iyi yapabileceğinden, nelerin üstünde durduğundan bahseder. Kısacası kendisine kefilim... Herkes gönül rahatlığı ile kapısını çalabilir ❤️
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler