Set up önerileri

Merhabalar. Sahnede pop-rock çalıyorum. Set up'ım sırasıyla: wah-overdrive-delay-kabin simulatoru şeklinde. Şu anda simulator bozuldu. bu set up hakkında ne düşünüyorsunuz? Amfi kullanmiyorum. Miksere direkt giriş yapıyorum.
Bir de MS shakti mod amp (sansamp gt 2 klonu) kullansam ton çok sert olur mu? Uygun fiyatlı set up önerileriniz var mı? Lütfen yardımcı olun çok sıkıntdayim.

Shakti kullandığım ve sevdiğim bir preamp ama preamp işte. Tek başına olmaz. Her şekilde kabin simülasyonu şart. Mooer Radar, Nux Solid Studio, Joyo Cab Box gibi bir şey lazım size. Yanında bir de preamp pedalı da gerekli aslında Shakti gibi ama öncelikle cabsim gerek.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Shakti kullandığım ve sevdiğim bir preamp ama preamp işte. Tek başına olmaz. Her şekilde kabin simülasyonu şart. Mooer Radar, Nux Solid Studio, Joyo Cab Box gibi bir şey lazım size. Yanında bir de preamp pedalı da gerekli aslında Shakti gibi ama öncelikle cabsim gerek.
Anladım. Bahsettiğiniz pedallara bakacağım. En uygununu bulup alacağım. Bir de birsey daha sormak istiyorum. Ben sololora girdiğimde veya arpej falan caldigimda gitarımın tonu altta, zayif ve cılız kalıyor. Tonumu nasıl guclendirebilirim

dostum senin derdinin çözümü arkadaşın dediği gibi preamp + cab sim olan bir pedal ben joyo american+ nux ir solid kullanıyorum direk mixere giriyorum senin gibi taş gibi sound elde edebiliyorsun öyle diyeyim nux solidin fiyat son kurlardan sonra 2500 ü buldu ama her kuruşuna değer

Clean arpej icin kompresor, solo icin booster olabilir. Yada Mid leri acip biraz ön plana cikabilirsiniz. Tabi bir suru etken de var manyetiklerden baslayarak bakmak lazim.. Shakti ile amt pangea cab sim kullaniyorum. Gayet iyi sonuc veriyor.

Geri