2. El Elektro Gitar Tavsiyesi

Merhabalar, malum doların 9 küsür olmasından dolayı şuanda tüm enstrümanlar ve aksesuarlarda zam üstüne zam var. Düzgün bir elektro gitar almak istesem en aşşa 4bin TL den başlıyor birde işin içine amfi girince. Ben öğrenciyim böyle yüksek miktarda bir param yok. Çokda elektro gitar aşığıyım yaklaşık 1, 1 buçuk sene akustik gitar çaldım ve artık elektro gitara geçmeye karar verdim ancak maddi olarak pek durumum yok. Piyanomu istemeye istemeye satmak zorunda kaldım. Şuanda 5000 TL belki biraz geçicek şekilde bütçem var. Öküz gibi metal dinliyorum ve açıkçası ibanez gitarlarına pek sıcak bakmıyorum. Aslında Jackson js 32 kelly almak istiyorum şuanda sahibinden de 2750 TL satılıyor ancak memnun kalır mıyım emin değilim. Ankara içi 2. El önerdiğiniz bir gitar var mı. Yada Jackson js 32 kelly beni memnun eder mi? Birde bunun yanına yine Ankara içi 2. El amfi öneriniz var mı?
Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Teşekkür ederim :)

Öküz gibi metal dinliyorum
İnsan gibi dinlemeye alış 🤪

AMFİ

• Konu Sahibi Konu Sahibi

AMFİ
Epiphone sg lerden çok iyi metal tonları alamam gibi geliyor. Daha Hard Rock gitarı gibi. Schecter lara pek güvenmiyorum bunlar amerika da mı üretiliyor? Amfi olarak da aslında marshall düşünüyorum. Sizide biraz zahmet oldu. Acaba şu gitarı alsam ve şu amfiyi sizce mantıklı mı?

AMFİ
Tamam insan gibi dinlerim 😁

Schecter'in 4500 - 5000 küsür bandında bir çok ikinci el gitarı mevcut sarı sitede. Onlardan öneririm ben. Forumda da vardır kesin.
Türkiye'de fiyat performans açısından çok beğendiğim bir marka, bu Schecter'lerin fiyatına alacağınız Ibanez veya Jackson'lardan vs. çok üstünler. Avantajı yüksek kaliteli donanımları var, ve yakın zamanda Kore üretimliler. İşçilik seviyeleri çok iyi, sorun çıkmıyor. Ton ve sustain konusunda çok memnun ederler.

Kore üretimi, set neck, güzel manyetikli ve akord kulakçıkları olan, sabit köprü veya hırpalanmamış bir Floyd rose'u olan modellerden öneririm. Sonrasında da amfi için para biriktirir, güzel bir amfi alırsınız, Boss Katana 50 - 100 vs. gibi. Çokça tatmin eder. Hoş, Marshall MG15 Reverblü amfiler bile pratik, öğrenme için baya iş görür.

Örnek bir Schecter ilanı paylaşıyorum.

Schecter Amerikan olup bir çok ürünü Güney Kore'de üretiliyor. Amerikan üretimli olanları da ülkemizde mevcut. Almak istediğin Kelly ile sana paylaştığım Demon-6 arasında birisi bana sorsa bu bütçe aralığında ilk tercihim Schecter olur.

Mesela bulabilirsen Schecter S1 Custom modeli. Seymour Duncan custom SH-11/'59 SH-1N manyetikleri ile farkındalık yaratıyor. Beklenmedik bir performans sunuyor.

Unutmamalısın ki burada her bir kişi kendi tecrübe ve bilgilerini paylaşıyor. Bende bu kişilerden birisiyim. Sana onu al yada bunu al demem. Bütçene göre fikir vermeye çalıştım.

Şimdi amfi olarak blackstarlar önerildi, o zaman şöyle sorayım: Marshall bir amfi mi yoksa blackstarlar mı benim metal isteğime cevap verir? Aslında hayaller boss katana 50 ama Ankara da 2.el satan yok :(

Elektro gitar olarak herkes schecter önermiş. Schecter a bir şans vericem. Birde şunu eklemek isterim: Önceden de dediğim gibi öğrenciyim yani elime biriktirebileceğim bir para geçmiyor bu yüzden önce elektro gitar alıp sonra amfi almam pek mümkün değil. İkisinide toplam 5000 harcayabileceğim.

Schecter demon 6 dışında 3000 TL civarı başka önerdiğiniz schecter var mı ve schecter demon 6 alırsam memnun kalır mıyım?

Şimdi amfi olarak blackstarlar önerildi, o zaman şöyle sorayım: Marshall bir amfi mi yoksa blackstarlar mı benim metal isteğime cevap verir? Aslında hayaller boss katana 50 ama Ankara da 2.el satan yok :(

Elektro gitar olarak herkes schecter önermiş. Schecter a bir şans vericem. Birde şunu eklemek isterim: Önceden de dediğim gibi öğrenciyim yani elime biriktirebileceğim bir para geçmiyor bu yüzden önce elektro gitar alıp sonra amfi almam pek mümkün değil. İkisinide toplam 5000 harcayabileceğim.

Schecter demon 6 dışında 3000 TL civarı başka önerdiğiniz schecter var mı ve schecter demon 6 alırsam memnun kalır mıyım?
Schecter Demon 6 Diamond Series - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 962877182 (seymour duncan manyetikli)
Schecter S-1 Custom Hediyeli - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 961719491 (tesadüfen buldum ama fiyat yüksek. Tecrübelediğim bir gitar tonpros tom köprü ile farkındalık yaratıyor. Bilgi amaçlı paylaştım)
SCHECTER DAMIEN PLATINUM 6 EMG 81-85 - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 959450885 (keşke bütçen uygun olsa. İyi bir enstrüman EMG 81/85 manyetik fabrika çıkışlı geliyor)
Schecter Damien Elite 6 FR EMG81-85 - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 923474887 (floyd rose köprü öğrenirim uğraşırım dersen bütçene uygun 10/10)
Amfi konusunda yorum yapmayacağım. Kavga çıkar sonra :) Tek diyebileceğim bütçen içerisinde genel anlamda rüştünü ispatlamış efekt çeşitliliği ve ton stabilitesi sabit olarak Blackstar. Ama tekrar edeyim ben bu yazıyı okuyacaklar için. Amfi konusu tercih meselesidir. Sana şunu almalısın diye bir telkin ve tavsiyede bulunmuyorum. Lakin forumlarda bakarsa Blackstar kullanan ve inceleme imkanı olan oldukça fazla bu da sana biraz yol gösterir diye düşünüyorum Marshalla da laf etmiyorum :)

Schecter Demon 6 Diamond Series - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 962877182 (seymour duncan manyetikli)
Schecter S-1 Custom Hediyeli - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 961719491 (tesadüfen buldum ama fiyat yüksek. Tecrübelediğim bir gitar tonpros tom köprü ile farkındalık yaratıyor. Bilgi amaçlı paylaştım)
SCHECTER DAMIEN PLATINUM 6 EMG 81-85 - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 959450885 (keşke bütçen uygun olsa. İyi bir enstrüman EMG 81/85 manyetik fabrika çıkışlı geliyor)
Schecter Damien Elite 6 FR EMG81-85 - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 923474887 (floyd rose köprü öğrenirim uğraşırım dersen bütçene uygun 10/10)
Amfi konusunda yorum yapmayacağım. Kavga çıkar sonra :) Tek diyebileceğim bütçen içerisinde genel anlamda rüştünü ispatlamış efekt çeşitliliği ve ton stabilitesi sabit olarak Blackstar. Ama tekrar edeyim ben bu yazıyı okuyacaklar için. Amfi konusu tercih meselesidir. Sana şunu almalısın diye bir telkin ve tavsiyede bulunmuyorum. Lakin forumlarda bakarsa Blackstar kullanan ve inceleme imkanı olan oldukça fazla bu da sana biraz yol gösterir diye düşünüyorum Marshalla da laf etmiyorum :)
Valla çok güzel özetlemişsiniz. Herkesede önerileriniz için teşekkür ederim :)
Şimdi kafamda 2 gitar ve 2 amfi var:
1. Si schecter ve blackstar
2. Si Jackson ve marshall
Bu marka amfileri ve gitarları deneyip en iyisini alıcağım. Tekrardan teşekkür ederim :)

toplam 5000 harcayabileceğim.
Bütün yazılanlar bir yana, en önemli kısıt ve kriter buysa o zaman ID:Core v3 al.

İlanımı övmek istemem ama bazen yeri gelince kaçınılmaz oluyor, forumda satıyorum. En azından kimse fırsat buldu dandik amfi iteliyor diyemez, açıkça yazdım, zaten de iyi amfi. Katana MINI ilanım da var ama ilk ve tek amfi için çok iyi fikir değil .... eğer paranın çok büyük kısmını gitara gömecem demediysen.

Kalan para ile de bahsedilen gitarlar arasında dolaş bakalım... ama bu fiyat seviyelerinde kesinlikle Floyd veya benzeri hareketli köprü almanı tavsiye etmem. Maalesef o köprü işinde ne kadar ekmek o kadar köfte ... risk alırsın, hayal kırıklığına uğrama ihtimalin yüksek olur çok şanslı değilsen. Bunu bir süre yeni gitar alamam dediğin için uyarıyorum. Ucuz gitarda seni en çabuk yolda bırakacak ya da baş ağrıtacak parçalar hareketli köprüler olur.

Shecter Demon 6 (1 yıl garantili) - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 951770223 (Schecter manyetik)
Schecter Demon 6 Diamond Series - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 962877182 (Seymour Duncan manyetik) (önerim)
+
@solitude71 kullanıcısının Blackstar id core 20 v3 amfisi (şanslısın derim şahıs böyle bir amfiyi satışa sunmuş)

Şahsımca ilk defa elektrikli gitar kullanacak birisi için oldukça başarılı bir giriş seviye ekipmanı olacaktır. UNUTMA. Bu benim kendi fikrim.
Schecter gitar konusunda FİYAT/PERFORMANS olarak kendini ispatlamıştır.

Blackstar id core serisi amfileri bir araştır. Sunduğu digital efekt sayısı v.s. ki gerek ülkemizde gerekse yurtdışında yazılanları v.s. bir oku.

Bütçen her şeyin belirleyicisi oluyor maalesef. 5.000-TL içerisinde giriş seviyesi için ŞAHSIMA göre iyi bir setup. Ama sen yine de farklı fikir ve düşünceler al.

Geri