aktif emg ve seymour duncan blackout arasındaki farklar?

ton anlatılmaz yaşanır ama tecrübe eden birileri varsa biraz anlatmaya çalışırsa en azından biraz aydınlanırız güzel olr nasıl anlatmaya çalışacak mesela merak ettiğim şeylerden biri emglerin pasif sd lerden baya farklı bi rengi var blackoutun rengi emg yemi yakın yoksa pasif sd leremi blackout kullanıpta video çekme imkanı olan varsa oda oldukça aynıtlatıcı olr emgler seramik magnetli bildiğim kadarıyla blackout ların alnico magnetlileride mevcut bu şekilde başka bilgisi olan eklesin tartışalım şu işi.

benim gitarımda blackout var ancak sadece bridge'de stok olarak vardı zaten ben alıp da sonradan takmadım emg ile karşılaştırmak isterdim ancak hiç emg olan bir gitar deneyemedim ve açıkcası blackout beni pek tatmin etmediğinden emg düşünüyorum ama aralarında ne fark var bilmediğimden kararsızım bilen birileri yazarsa bizde aydınlanırız iyi olur

2 gün önce elime bir adet blackout geçti, bugün elimdeki emg 81 ile köprüde 5 dk arayla, tamamen aynı şartlarda karşılaştırdım. Sonuç olarak Emg yi şahsen çok daha güzel buldum.

Tonları biraz açıklarsak;

Blackout:
-Emg ye göre daha "tava" bir sesi vardı.
-Death Magnetic albümünün tonlarına benzettim ben(özellikle All Nitmare Long'a).
-Eq üzerinden konuşursak, sanki "6.4k" ve "1.6k" bandları yüksekmiş gibi geldi bana.
-Tahmin ettiğim gibi Megadeth tonlarına yaklaşamadı(R.I.P baz aldım) çok, ilginç ama EMG lerle daha yakın tonlar aldım...

EMG 81:
-Genellikle bilindiği için sadece eq olarak yazıyorum:

"3.2k", "6.4k" ve "800" bandları çok kendini belli ediyo, basslar zaten ellenmeden(100, 200, 400) 0'da duruyo, gayet yeterli oynanmamış bassları...

eheh açıklayalım :)

tava ton = hacimsiz, kulak tırmalayan, gereksiz tiz ton. Anlatabildim umarım :)

Yanlız Death Magnetic dinletikçe alıştım merete, sıkıldıkça 81 i söküp yerine takıyorum, zaten plug-in girişi var lehimle uğraşmadan hemen köprüyü söküp takıyorum günde 5-6 kez :LOL:

Yinede emg gibi yardıramıyo vallaha :)

Bu blackout'un slot dalgası EMG'lerinkilerle aynı mı?

Birini söküp öbürünü pretik olarak sadece slota takınca çalışıyor mu?

Yani slot pimlerinin sırası aynı mı?

GIRNATA demiş ki:
Bu blackout'un slot dalgası EMG'lerinkilerle aynı mı?

Birini söküp öbürünü pretik olarak sadece slota takınca çalışıyor mu?

Yani slot pimlerinin sırası aynı mı?

Aynı aynı, diyorum ya sıkıntıdan günde 5-6 kez değiştirdim :) Neck te bile denedim...Yanlız blackout da ekstradan lehim için de çıplak, kırmızı ve beyaz kablolar var.Onları vidalara sarıp sokabilirsin ring in altına...

Ben black out set siparişini verdim.
Geldiklerinde fikirlerimi paylaşırım.

Hali hazırda gitarımda EMG set var. Senin gibi EMG/duncan karşılaştırma imkanım olacak.

Ama blackout'lar gelene kadar da sabırsızlanıyorum;
o çıplak, kırmızı ve beyaz kablolar split coil için kullanılabilir mi acaba? Öyleyse EMG 81 ve 85'lere göre esneklik avantajları olacak.

GIRNATA demiş ki:
Ben black out set siparişini verdim.
Geldiklerinde fikirlerimi paylaşırım.

Hali hazırda gitarımda EMG set var. Senin gibi EMG/duncan karşılaştırma imkanım olacak.

Ama blackout'lar gelene kadar da sabırsızlanıyorum;
o çıplak, kırmızı ve beyaz kablolar split coil için kullanılabilir mi acaba? Öyleyse EMG 81 ve 85'lere göre esneklik avantajları olacak.

Hayır 4 conductor değil ne yazıkki o kablolar. Yani sadece standart bağlayabiliyosun(yanlışım varsa düzeltin ama 3 kabloyla coil split yapılmaz benim bildiğim...). Eğer coil split olan aktif manyetik arıyosan o da var, EMG yeni 81 ler çıkarttı bu özelliğe sahip olan, sitesinden bulabilirsin

Duncan'ın sitesinde blackout'lar için humcanceling ibaresi var.
Ben bunu coilsplit olarak algılamışım. Yani görünen o ki ahb1'ler split edilemiyor.
Split edilebilen EMG81TW ve EMG89 modelleri de var ama onlar nispeten pahalı.

GIRNATA demiş ki:
Duncan'ın sitesinde blackout'lar için humcanceling ibaresi var.
Ben bunu coilsplit olarak algılamışım. Yani görünen o ki ahb1'ler split edilemiyor.
Split edilebilen EMG81TW ve EMG89 modelleri de var ama onlar nispeten pahalı.

eğer gerçekten ihtiyacın olan bi özellikse, anlık haz için blacout almak yerine, kalıcı sağlam bi ekipman için parayı vermeye değer...

yapalım abi, mint yeşile takak blackout u stüdyoda canlı canlı girişelim :) bende o peavey nin marifetlerini merak ediyorum onu da görürüz, amfi bi aktif manyetik görsün :)

Geri