Davulum kaç inç

Merhaba dostlar. Yıllardır davul çalıyor olmama rağmen öğrenmeye hiç ihtiyaç duymadığım bir sorunum mevcut. Normalde kendi aldığım ve tercih ettiğim bir davulda böyle bir soru sormam çünkü satın aldığım davulun karakteristik özelliklerini biliyor oluyorum. Ancak şuan bulunduğum yerde davulum olmadığından ve kendi davulumu getirtme imkanım olmadığından burada ikinci el ve tonları güzel bir davul aldım. Normalde alışık olduğum ebattan biraz daha büyük. Üstünden bir süre geçti ve şimdi derileri değiştirmeliyim. Ancak davulun kaç inç olduğunu anlayamadım bir türlü. Bas davul 20 inç mi 22 inç mi çözemedim. Referabs alabileceğim de bir şey yok elimde. Kaç inç olduğunu nasıl hesaplarım. Hafta sonu konser var. Derileri şimdi sipariş etmeliyim. Bilen biri bana bir yol gösterebilir mi?

derinin capini olc kac cm oldugunu yani. google a yaz iste sonra 40 cm metremi olcutugun yer ornek olarak. "40 cm kac inch?" diye yaz google'a.... cevabini alacaksin;)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dairesel bir obje olduğu için başka bir yöntem gerekiyor sanmıştım. Bu kadar basitmiymiş 🤣
Teşekkür ederim kardeşim.

Geri