Thomann'dan gitar alacağım

Merhabalar, Thomann'dan Solak elektro gitar ve amfi almayı düşünüyorum ikisine toplam gümrük kargo dahil 10.000₺ bütçem var yeni başlayacağım ömürlük bir gitar istiyorum. Yeni başlayacağım için her tondan çalmak istiyorum. Aklımda Ibanez Jem var ama parasına değermi bilemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Her tondan çalmak için önemli olan gitar değil, amfi. Amfi de kolay, şunlardan birini al bütçene göre, ancak modeling amfi ile her tonu çalarsın, başlarken de modeling amfi almak gerek zaten.
  1. BOSS Katana 100 MkII
  2. BOSS Katana 50 MkII
  3. Fender Mustang LT25
Bu arada solak gitarla başlamanı önermem, hem gereksiz pahalı oluyorlar hem de çoğu solak virtüöz normal gitar çalıyor yani.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Her tondan çalmak için önemli olan gitar değil, amfi. Amfi de kolay, şunlardan birini al bütçene göre, ancak modeling amfi ile her tonu çalarsın, başlarken de modeling amfi almak gerek zaten.
  1. BOSS Katana 100 MkII
  2. BOSS Katana 50 MkII
  3. Fender Mustang LT25
Bu arada solak gitarla başlamanı önermem, hem gereksiz pahalı oluyorlar hem de çoğu solak virtüöz normal gitar çalıyor yani.
Tavsiyelerin için teşekkür ederim öncelikle, klasik gitar geçmişim var solak kullanıyorum ondan dolayı sağdan alışmayı pek gözüm yemiyor açıkcası :D.

Şuna bak bir de: Vox VT40X

Başka önerebileceğim amfi yok. Türkiye'den al olmazsa. Başlangıçta modelling almak gerektiği tartışmalı bir öneri değil, genel-geçer kabul görür yani. BOSS, Fender ve Vox'da bu işi iyi yapanlar.

PS. Bu arada BOSS Katana-50 MkII yazın 3000TL'ye satılıyordu, Thomann'dakinden daha ucuz. Zuhal'den al diyecektim ki 5200TL olmuş. Yuh ya...

O zaman kesinlikle sağ öneririm, toparlarsınız, 1 sene uzun zaman değil. Ben 2 seneden sonra sola geçmiştim (25 sene önce).Bu olay kas hafızası açıkça söylemek gerekirse. Sağ veya solla çalmanın inanılmaz fark yaratma gibi bir durumu yok, olay tamamen çalışma ve efor ile ilgili. Zaten baz bilgileri oturttuysanız onu sağ ele uygulayacaksınız. İlk başlarda 'ya ben solla daha iyi çalardım ama' vs gibi düşünmeyin zira bu iş zaman alacak ve oturtacaksınız yeter ki eforu ortaya koyun gerisi gelir.

Bütün bunları neden diyorum, eğer olur da elektro gitar olayını çok severseniz ileride kafanızı duvarlara vurursunuz neden solak çalıyorum diye. Bizlere gitar mitar yok arkadaş, elde ne varsa onunla idare ediyoruz. Hele ki Türkiye şartlarında. Zaten Thomann'dan alıyorsanız olayı az çok anlamışsınızdır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman kesinlikle sağ öneririm, toparlarsınız, 1 sene uzun zaman değil. Ben 2 seneden sonra sola geçmiştim (25 sene önce).Bu olay kas hafızası açıkça söylemek gerekirse. Sağ veya solla çalmanın inanılmaz fark yaratma gibi bir durumu yok, olay tamamen çalışma ve efor ile ilgili. Zaten baz bilgileri oturttuysanız onu sağ ele uygulayacaksınız. İlk başlarda 'ya ben solla daha iyi çalardım ama' vs gibi düşünmeyin zira bu iş zaman alacak ve oturtacaksınız yeter ki eforu ortaya koyun gerisi gelir.

Bütün bunları neden diyorum, eğer olur da elektro gitar olayını çok severseniz ileride kafanızı duvarlara vurursunuz neden solak çalıyorum diye. Bizlere gitar mitar yok arkadaş, elde ne varsa onunla idare ediyoruz. Hele ki Türkiye şartlarında. Zaten Thomann'dan alıyorsanız olayı az çok anlamışsınızdır.
Valla sağlak çok zor benim için. Ondan ziyade solak öneri alabilir miyim?

Merhabalar, Amfide BOSS Katana 50 MkII alacağım ama gitar konusunda hala kararsızım. Aklımda şu modeller var:

1. Ibanez JEMJRL-WH
  2. Schecter Demon-6 LH

3. Fender SQ CV 70s Strat HSS LH

Bunları düşünüyorum daha iyi alternatifleri varsa önerebilirseniz sevinirim tek bir atış şansım var sizlerin yardımı benim için çok önemli.

Geri