Bu solar’ı adam etmeye değer mi?

Selamlar;
Bu gitarı, herhangi bir shipping olmadan 300€’ya alabilirim. Fishman manyetik ve evertune ile modifiye etmeye değer mi?
Teşekkürler

Dosyalar

• 8994141D-4F61-4197-A50F-CD1FA6EFC136.jpeg
    8994141D-4F61-4197-A50F-CD1FA6EFC136.jpeg
    389.9 KB · Gösterim: 316
  • 694A3E09-7E56-4D8C-93F3-ED97CBD9D840.jpeg
    694A3E09-7E56-4D8C-93F3-ED97CBD9D840.jpeg
    228.6 KB · Gösterim: 225
slmlar,
"Fishman manyetiği ve ET köprüsü olmayan gitarlar adam değildir" mesajı mı veriyorsunuz şimdi anlamadım ben pek.
Diğer fotoğraflarına da baktım, bu haliyle kötü kullanılmış kozmetik olarak çok temiz olmayan ama gayet güzel bir gitar gibi duruyor fiyatına göre. Satmak isterseniz TR'de 4k'dan fazlaya satabilir misiniz emin değilim şuan. Sapının ucundaki şey sağlam bir lüthier oraya ek ağaç parçası yerleştirip güzelce boyamadan çözülmez. Değerini düşürüyor. Ama önemli değil zaten pek görünmüyor diyorsanız ve alıp uzun yıllar kullanma amacındaysanız 4k'ya 2. elde bu kalitede bir gitar yok benim gördüğüm kadarıyla şuan trde.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
slmlar,
"Fishman manyetiği ve ET köprüsü olmayan gitarlar adam değildir" mesajı mı veriyorsunuz şimdi anlamadım ben pek.
Diğer fotoğraflarına da baktım, bu haliyle kötü kullanılmış kozmetik olarak çok temiz olmayan ama gayet güzel bir gitar gibi duruyor fiyatına göre. Satmak isterseniz TR'de 4k'dan fazlaya satabilir misiniz emin değilim şuan. Sapının ucundaki şey sağlam bir lüthier oraya ek ağaç parçası yerleştirip güzelce boyamadan çözülmez. Değerini düşürüyor. Ama önemli değil zaten pek görünmüyor diyorsanız ve alıp uzun yıllar kullanma amacındaysanız 4k'ya 2. elde bu kalitede bir gitar yok benim gördüğüm kadarıyla şuan trde.
Yok yaw niye öyle bişey diyeyim 😆 amacım kullanmak aslında. Evertune seviyorum ve manyetik olarak da, Fishman karakteri bana en yakın gelen.

Gitarı daha önce denediyseniz, çalımı rahat ve ağaç kalitesi iyi bir gitarsa istediğiniz modifiyeyi yapabilirsiniz. Hangi parçayı takacağınız size kalmış. Ben yıllardır Olp MM1 kullanıyorum. Her türlü modifiyeyi yaptım ve değdi. Neden olmasın?

Merhaba,

İlanımda Solar S2.6 FWA satıyorum, ilgilenirseniz.

Gitarı daha önce denediyseniz, çalımı rahat ve ağaç kalitesi iyi bir gitarsa istediğiniz modifiyeyi yapabilirsiniz. Hangi parçayı takacağınız size kalmış. Ben yıllardır Olp MM1 kullanıyorum. Her türlü modifiyeyi yaptım ve değdi. Neden olmasın?
Bir solar denemiştim, yapacağım modifikasyon özelliklerindeydi ve çok beğenmiştim. Teşekkür ederim

Merhaba,

İlanımda Solar S2.6 FWA satıyorum, ilgilenirseniz.

Gördüm dostum ama Türkiye’de fiyatlar çok yüksek geliyor bana. Umarım satarsın

Evet ama değer sanırım. Fiyatına bakınca, bu modifiyeye değer gibi duruyor. Geçiş için de, bu köprü sadece üstten işlemesi gerektirdiği için de biraz şanslı.

Bir ton kesilecek edilecek önü arkası evertune için, yapabilecek kimseleri araştırdıysanız evertune u da bir şekilde edinirim diyorsanız denenebilir ama ben olsam bu şekilde bırakırdım köprüyü tabi tercih meselesi.

Gitarın ağaçları güzelmiş (maun maple abanoz) akustik olarak bence verim alınır bu yüzden benim görüşüm değer bence. Fakat satarken ettiğiniz masrafa göre bir miktar değer kaybı olur malum türkiye'de hala modifiyeli gitarlar, edilen masrafa göre değeri düşüyor. onu göze alıyorsanız yapın bence. Ayrıca fretboard ağacı Diospyros celebica-macassar abanoz(endonezya çizgili abanozu) ve Shorea acuminata-red lauan(filipinler-endonezya maunu) imiş. Afrika ağaç stokları tükenince ve kesimi yasaklanınca bunlar yeni maun ve abanoz oldu.(thomann.de'de kargoyu ingilitere seçince yazıyor alman seçince yazmıyor sanırım gümrükte takılıp takılmayacağını soranlar çok oluyor onlar için ekstra açıklama yazmışlar) Bir de üretim yeri endonezya bu yüzden yakın olur-az masrafı diye bunları seçmişler, bir de ağaçların gümrükten geçememe durumu var o da etkili.(CITES kuralları) Akustik olarak yine kaliteli ağaçlardır yıllardır gitar yapımında kullanılıyor çünkü.

Son düzenleme:
Geri