Wah pedalıma adaptör bağladım efekt çalışmıyor

Merhaba arkadaşlar,

Jim Dunlop SW95 Slash Wah pedalım var. 18 volt ile çalışıyor maalesef, orijinal adaptörünü bulmak çok zor, bende orijinal adaptörü değerlerinde bir matkap adaptörü aldım.

Öncelikle adaptörü ilk taktığım da cihaz çalışmıyordu, ışıkları da yanmıyordu. Cihaza basınca efektsiz gitar sesi geliyor tekrar basınca ses kesiliyor dip gürültüsü ve çok çok kısık gitar sesi geliyordu. Forumda araştırdım ve adaptör ile cihazın - , + yönlerinin farklı olmasından kaynaklandığını gördüm. Elektrikçiye götürdüm ve kabloları ters bağlattım. Bu sefer denediğim de cihazın ışıkları yanmaya başladı. Hem wah ışığı hem de distorşına basınca yanan ışığı yanıyordu ancak yine hiç bir efekti vermiyor ve gitar sesini kesiyordu.

Pedal yeni pedal. 2 tane 9v pil ile çalıyordum hep 2 saatte piller bitiyordu. Ne yapmak lazım, en son dore müziğe vs götüreceğim. Acaba adaptör ucu mu kısa kalıyor? Ya da yanlış bir uç mu? Şak diye giriyor ucu.

Şimdiden teşekkür ederim.
5F81B896-4C93-4697-B351-DB2DE51AF3E5.jpeg4335EB23-9895-4F21-A548-423C8E66C7E6.jpeg

0D8F8ECB-836A-49A2-B99D-30AAC77C0D0F.jpeg6134C365-554E-44E2-87B0-7185A7DA2BF4.jpeg
37717108-3B2F-40E7-9647-20FB8CDB83A9.jpeg46E9263F-8AD5-4E80-B70E-1CA8A4D00E18.jpeg

Dosyalar

• C6817483-C974-4E8D-9265-6B12DDB9A46E.jpeg
    C6817483-C974-4E8D-9265-6B12DDB9A46E.jpeg
    995 KB · Gösterim: 72
Merak ettim biraz araştırdım.

Bu iki ürün arasında gördüğüm farklar şöyle:
Uçları farklı uzunlukta, mantık olarak hiç elektrik almaması lazım ama yine de bir ihtimal bu.
"2.1mm by 5.5mm positive barrel with negative center"

Matkap adaptöründe böyle bir teknik özellik yazmıyor, bir ihtimal de bu olabilir.

Bunun haricinde amperleri tutuyor.

Ha bir de matkap adaptörünü bir ölçmek lazım, üzerinde yazmışlar ama acaba gerçekten o değerleri veriyor mu diye?

Son düzenleme:
bende de aynı pedaldan var. ben mxr mini iso-brick ile besliyorum. ses kaydı, video kaydı atabilir misin? ayrıca pil ile kullandığını yazmışsın. pil ile kullanırken bir problem yok anladığım kadarıyla? kullandığın adaptör 18v 1amper akım sağlıyor ve pedal için yeterli.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bende de aynı pedaldan var. ben mxr mini iso-brick ile besliyorum. ses kaydı, video kaydı atabilir misin? ayrıca pil ile kullandığını yazmışsın. pil ile kullanırken bir problem yok anladığım kadarıyla? kullandığın adaptör 18v 1amper akım sağlıyor ve pedal için yeterli.
evet pil ile kullanıyordum herhangi bir sıkıntı yaşatmıyordu. Işıkların hepsi yanıyor sadece wah efektine basınca ayrıca distorşın efektine basınca bütün sesi kesiyor, ses gelmiyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merak ettim biraz araştırdım.

Bu iki ürün arasında gördüğüm farklar şöyle:
Uçları farklı uzunlukta, mantık olarak hiç elektrik almaması lazım ama yine de bir ihtimal bu.
"2.1mm by 5.5mm positive barrel with negative center"

Matkap adaptöründe böyle bir teknik özellik yazmıyor, bir ihtimal de bu olabilir.

Bunun haricinde amperleri tutuyor.

Ha bir de matkap adaptörünü bir ölçmek lazım, üzerinde yazmışlar ama acaba gerçekten o değerleri veriyor mu diye?
benimde aklıma geldi matkap adaptörünün değerlerinin gerçekten böyle olup olmadığı, elektrikçiye götürdüm ancak ölçemiyoruz dedi, başka elektrikçilere de sorayım bunu ölçtüreyim. adaptörün ucunaki fazla plastik yerleri kestim daha derin girsin diye, yine değişen bir şey olmadı

Geri