Esp Ltd tavsiyeniz ne olur?

İzmir de ESP marka elektro gitar satan mağza var mı? ben netten bakındım ancak Türkiye de çok fazla alternatif bulamadım. İzmir bana yakın olduğundan dolayı gidip yerinde deneyip almak istiyorum.

bu arada mevcutta Schecter c-6 pro gitarım var. Sanırım Metallica hayranlığımdan olsa gerek ESP ye geçmek istiyorum.
17.000 18.000 TL civarı da bütçe düşünüyorum. Hangi modelini önerirsiniz?

Bildiğim kadarıyla ESP-LTD modelleriyle, Schecter aynı fabrikada üretiliyor.
O kadar bütçeyi aynı fabrikada üretilen başka bir gitara vermektense, gitarınızın manyetiklerini değiştirip artan parayla da güzel bir Boss prosesör veya amfi almanızı öneririm.

Bildiğim kadarıyla ESP-LTD modelleriyle, Schecter aynı fabrikada üretiliyor.
O kadar bütçeyi aynı fabrikada üretilen başka bir gitara vermektense, gitarınızın manyetiklerini değiştirip artan parayla da güzel bir Boss prosesör veya amfi almanızı öneririm.
Arçelik Beko profilo bosch ve siemens te Türkiye'de arçelik fabrikalarında montajlanıyor ama ürünleri yan yana koy malzeme ve işçilik kalitesi kendini belli ediyor.

Arçelik Beko profilo bosch ve siemens te Türkiye'de arçelik fabrikalarında montajlanıyor ama ürünleri yan yana koy malzeme ve işçilik kalitesi kendini belli ediyor.

Bosch grubunun fabrikasi Manisa'da. Arcelik Eskişehir ve diger illerde uretim yapıyor.

Yanlis örnek olsa da doğru noktaya deginmissin; PRS, LTD ve diger markalar ayni fabrikada üretilebilir ancak bu hepsinin aynı düzeyde gitar olduğu anlamına gelmez. Her markanın üretilecek gitarin parcalari ve kalite kontrolü ile ilgili farklı sözleşmeleri oluyor üretici fabrika ile.

Arkadaş Esp alacağım deseydi zaten ona göre fikrimi sunacaktım ama Schecter ile LTD arasında, o kadar parayı fazladan vereceği bir fark olacağını sanmıyorum.

Arçelik var evde, Beko alayım mı demiş bi nevi. Siemens alayım dememiş ki.
Arçelik ile Beko arasındaki fark da o kadar para ödemeye değmez.

Arkadaş Esp alacağım deseydi zaten ona göre fikrimi sunacaktım ama Schecter ile LTD arasında, o kadar parayı fazladan vereceği bir fark olacağını sanmıyorum.

Arçelik var evde, Beko alayım mı demiş bi nevi. Siemens alayım dememiş ki.
Arçelik ile Beko arasındaki fark da o kadar para ödemeye değmez.
Arkadaş zaten
ESP alacağım
ESP geçmek istiyorum
İzmir'de nerede ESP var diye 3 defa belirtmiş.

Bosch grubunun fabrikasi Manisa'da. Arcelik Eskişehir ve diger illerde uretim yapıyor.

Yanlis örnek olsa da doğru noktaya deginmissin; PRS, LTD ve diger markalar ayni fabrikada üretilebilir ancak bu hepsinin aynı düzeyde gitar olduğu anlamına gelmez. Her markanın üretilecek gitarin parcalari ve kalite kontrolü ile ilgili farklı sözleşmeleri oluyor üretici fabrika ile.
Yanlış değil, bilgilerim eskiymiş.
2009'dan önce ki bir dönemde Bosch Arçelik bantlarında montajlandı.
Şimdi baktım. BSH grup altında ÇERKEZKÖY'de Profilo tarafından montajlanıyormuş.
Manisa'daki fabrikasında duvar tipi kombi ve komponentleri üretiliyormuş sadece.

Elimde 10 yıllık LTD MH1000 ve yeni aldığım sıfır Jackson Pro Soloist var. Daha önceden de bu kalitede metal gitarlarını bolca kullandım. Birbirlerinden eksikleri olan gitarlar değiller. Kaliteleri gördüğüm kadarıyla aynı, birisi endonezya birisi kore. Birini diğerine tercih edeceksem bu görünüş ya da sap yapısının farklı olmasından dolayı falan olur olacaksa. Gördüğüm kadarıyla bu paraya olan Schecterlar da Ibanezler de kalite ve donanım olarak aynı. Benim için en önemli mesele 1- sap 2- görüntü olduğundan dolayı şimdi birini al çık deseler Jackson derim.
Diyeceğim o ki önceliklerinizi belirleyin: ona göre bir seçim yapın. Önceliklerinizi bilmiyorsanız gitarı almadan önce her kısmını iyice araştırdığınızdan emin olun. Bu paraya bilerek alacağınız hiçbir gitar pişman etmez diyorum. Sıfır fiyatlar için geçerli tabi bu dediklerim.

Geri