FCB1010 için yardım

Merhaba,
Çok uzun zamandır almak istediğim bir pedaldı. En sonunda aldım. Fakat kullanamıyorum. Bilgisayara bağladım fakat Ableton yada Guitar rig de midi atayamıyorum. Sinyal gitmediğinden şüphelenmekteyim bu konuda yardım rica ederim.
Kısaca hikaya şu şekilde;
Cihaz ve sistem ;
Behringer FCB1010, içinde Firmware 2.5 chip var. Fabrika ayarlarında. Bir adet midi/usb kablo. Ama ucuz bir şey. 75 tl ye aldım. linki aşağıdadır. Midi in ucunu cihazın midi outuna girdim. Midi out ucunu da cihazın midi in ne girdim. Midi OX programı indirdim. Kullandığım sistem Ableton live 11. Orada FCB1010 u görebiliyor (gerekli Python3 dönüşümünü yaptım scriptleri paylaşabilirim).
Midi chanell ı 1 yaptım. Preseti 23 e ayarladım.

Sorun; Ableton da midi tıkladığımda pedaldan tuş ataması alamıyorum. Guitar Rig de learn deyince de atayamıyorum. FCB den hiç bir şekilde komut gelmiyor bilgisayara.

midi kablo linki; https://www.hepsiburada.com/um-002-usb-midi-kablosu-pm-HB000004GJG3

Acaba bu cihazı nasıl çalıştırabilirim?
Sorun kablodan olabilir mi? Yoksa ayarlarda atladığım bir konu mu var?
Yardım ederseniz çok sevineceğim. Adres verin evinize dürüm söyleyeyim o denli.

Saygılar.

O USB'den çalışan şey sorunlu büyük ihtimalle, içinde düzgün bir firmware olduğunu sanmıyorum. Midi girişi/çıkışı olan bir ses kartında denemek lazım öncelikle, etrafında bir tanıdık var mı?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O USB'den çalışan şey sorunlu büyük ihtimalle, içinde düzgün bir firmware olduğunu sanmıyorum. Midi girişi/çıkışı olan bir ses kartında denemek lazım öncelikle, etrafında bir tanıdık var mı?
Merhaba,
Midi USB kablosunu mu kastettin? Etrafımda ne yazık ki böyle şeylerle uğraşan pek kişi yok. ama araştırırım.

Çözüm çok basit UnO chip yükleyeceksin. Bu kadar. Resimde gösterilen chipe bak UnO veya EurekaProm Eprom değilse. Bu 2 chipten birsinin güncel versiyonunu alarak değiştir.
chip.jpg

MAC tabanlı bir bilgisayarda kullanıyorsanız işiniz çok zor. MAC üzerinden gerekli atama ve ayarları yapmak eziyet.
Windows tabanlı bir bilgisayarda, kullanacağın tüm yazılımlarda cihazı ön ayarlarda tanımlaman ve programlaman gerekiyor.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Chipi frimware 2.5.2 . Chipsiz bağlantı yapılıp yapılmayacağı konusunda çok kafa yordum ama pahalı olduğu için önce teyit etmek istedim.
Hiç bir komut gitmiyor bilgisayara. Şimdi aldıktan sonra da aynı şekilde devam ederse çok büyük harcama yapmış olacağım.
Acaba teyit edebilir misiniz? Chip olmadan PC ye bağlantı yapamaz mıyım?

Chipi frimware 2.5.2 . Chipsiz bağlantı yapılıp yapılmayacağı konusunda çok kafa yordum ama pahalı olduğu için önce teyit etmek istedim.
Hiç bir komut gitmiyor bilgisayara. Şimdi aldıktan sonra da aynı şekilde devam ederse çok büyük harcama yapmış olacağım.
Acaba teyit edebilir misiniz? Chip olmadan PC ye bağlantı yapamaz mıyım?
Chipsiz çalışır mı ? sorusunun yanıtını şu şekilde vermek isterim.

Bir bilgisayarda bulunan RAMleri sökersen o bilgisayarda veri akışı olmaz ve açılmaz. Bu şekilde düşün.

Daha önce anlatılan işlem adımlarını denemiş ve halen (bence alamayacaksın da) sonuç alamamışsan chip değişimi kaçınılmaz görünüyor.

Ben yine tekrarlıyayım aksini iddia eden yine olacaktır. Fakat BEHRINGER kronik sorunları olan bir üreticidir. Ürettiği neredeyse her cihaz için internette 1000lerce yazı bulabilirsiniz.

Geri