Elektronik davul kulaklık

Merhaba,

kısa süre önce sahiplendiğim elektro bateriyle yaptığım/yapmaya çalıştığım kayıtlarda farkettimki kulaklıkla çalmak/kaydetmek daha verimli ve sağlıklı oluyor.

Fakat elimdeki BH470 Behringer bu konuda zayıf kalıyor.

Özellikle elektro bateri çalım/kayıt için tavsiye edebileceğiniz F/P kulaklıklar var mıdır ? Var ise nelerdir ?

Teşekkürler.

Kayıt vs yapmadım ama çalarken harika performans veren kulaklıklarım:

Daha hesaplı olsun dersen:

Bunlar F/P demiyorum, pahalılar. Geçmiş zaman içinde Roland TD serileri ile kullanıp çok memnun kaldığım kulaklıklar. Daha iyisi ya da F/P olanı vardır veya yoktur....

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kayıt vs yapmadım ama çalarken harika performans veren kulaklıklarım:

Daha hesaplı olsun dersen:

Bunlar F/P demiyorum, pahalılar. Geçmiş zaman içinde Roland TD serileri ile kullanıp çok memnun kaldığım kulaklıklar. Daha iyisi ya da F/P olanı vardır veya yoktur....
Teşekkür ettim. Bi inceliym bakayım. Elektronik davul çalımına göre mi yorum yaptın yoksa gitar mı hocam ? Bass yoğunluğunu fln sorucam (kickler için) o açıdan soruyorum.

DT zaten direkt davul monitor kulaklığı. Diğerleri çok amaçlı referans monitor gibi... onlarla processor vb her enstrüman için iyi sonuç aldım ama üstte de dedim bunları yoğun olarak hatta %99 davul ile kullandım.
T51 her amaç için bambaşka bir seviye bence, davul çal oradan tak kafana tatile git müzik dinle, her yerde kral. Bir de dikkat et süngerleri küçük, diğer ikisi kulağı komple içine alıyor (fil değilsen) bu ses izolasyonu olarak iyi olsa da terletiyor ve ağır gelebilir. T51 daha "on-ear" gibi, çok daha rahat. Yani tıkıda tıkıda baget sesini biraz duyabilirsin volume kısık çalarken. Ama çok değil.

Roland TD serisi ile çalmama rağmen Rolan'ın kendi kulaklığı en az memnun olduğum alet oldu. Çok rahat ve ses izolasyonu çok iyi ama takınca kafamda eko var gibi hissettiriyordu, sesler daha teneke geliyordu nedense. EQ filan belki uğraşılır da bu sefer de başka kulaklık veya hoparlör takınca orijinal tonum değişiyordu.

Ozaman

Roland TD serisi ile çalmama rağmen Rolan'ın kendi kulaklığı en az memnun olduğum alet oldu. Çok rahat ve ses izolasyonu çok iyi ama takınca kafamda eko var gibi hissettiriyordu, sesler daha teneke geliyordu nedense. EQ filan belki uğraşılır da bu sefer de başka kulaklık veya hoparlör takınca orijinal tonum değişiyordu.
bunu eliyoruz direkt..

F/p gözetmeden. Ton ve kalite olarak iyiden kötüye sıralarsak?

Geri