El yapımı 5 wattlık lambalı anfiler

mehabalar
ben 4-5 yildir lambali anfilerle ilgileniyorum ,ve nedense birkac anfiden sonra hemen isi ticarete dökme fikri doguyor insanda.bende bu konuyu cok düsündüm,ben almanyada yasiyorum maliyetim cok daha az olur,ve parca sorununm pek yok sayilir.ama beni encok düsündüren bu isi profesyonel yapacaksam satisin sonrasinida düsünmek gerek garanti gibi,ve biliyoruz ki bu aletler yuksek voltajla calisiyor,ve bizler (en azindan ben) amatörüz hehangibir dikkatsizligimiz baskalarina zarar verebilir.Ben bu isi bu gibi sebeblerden dolayi hobi olarak devam ettirmeye karar vedim.suan zevk alyorum bu isten demissin umarim ilerde nefret etmessin.

badomen demiş ki:
mehabalar
ben 4-5 yildir lambali anfilerle ilgileniyorum ,ve nedense birkac anfiden sonra hemen isi ticarete dökme fikri doguyor insanda.bende bu konuyu cok düsündüm,ben almanyada yasiyorum maliyetim cok daha az olur,ve parca sorununm pek yok sayilir.ama beni encok düsündüren bu isi profesyonel yapacaksam satisin sonrasinida düsünmek gerek garanti gibi,ve biliyoruz ki bu aletler yuksek voltajla calisiyor,ve bizler (en azindan ben) amatörüz hehangibir dikkatsizligimiz baskalarina zarar verebilir.Ben bu isi bu gibi sebeblerden dolayi hobi olarak devam ettirmeye karar vedim.suan zevk alyorum bu isten demissin umarim ilerde nefret etmessin.

bu konuda çok haklısın hocam en ufak dikkatsizlikle doğan hatada (en basitinden topraklamada bile) ciddi sorunlar olabilir benim bi defa başıma geldi ondan dolayı biliyorum o yüzden eğer para kazanılcaksa bu işten zaten çok fazla kar amaçlı yapmıyorum satmaya başlarsam fiyatlarımdan da anlaşılır zaten 3-5 kuruş için ne kendimi nede başka arkadaşları riske atmam o yüzden mümkün olduğunca dikatliyim şu anda yaptığım iki anfiyi yoğun olarak kullanmaktayım bi sorunla karşılaşmadım bu yapacağım diğer anfiler içinde geçerli olacak en ufak bi sorunda asla satmam dediğin gibi zevkmi nefrete dönüştürmek istemem.

teşekkür ederim umarım sende yeniden bu işlere girersin ne kadar çok kişi olursak tahminmce o kadar anlaşılırız en azından bi piyasamız olur.

Selam arkadaşlar,
Bu Amp projesi ile ilgili arkadaşların işlerine engel teşkil etmek istemem, ama malesef sizlerin de dediği maliyetler, tüketicinin rahatlıkla ödeyebileceği rakamlar civarında olmuyor. Dolayısı ile ticari kaygı kendini göstermeye başlıyor. Diğer taraftan da genç müzisyen adayı kardeşlerimizin ekonomik imkanları zaten belli. Herşeye rağmen, ille de ben bir lambalı Amp'e gitarımı bağlamak istiyorum, bu Sound'u seviyorum ama çok kısıtlı bir bütçem var diyen olursa, benim bir tavsiyem olacak. Hem maliyeti çok düşük, hem de sonuç gerçekten de çok kabul edilir cinsten.
Yapılacak tek iş, bulunduğunuz yerdeki tüm elektronik tamircilerini, eskicileri dolaşmak olacak. Bu tür yerlerden eski lambalı radyoları bulmak pek zor olmuyor. Bu kocaman lambalı radyolarda genellikle Pickup girişleri bulunuyor. Buraya gitarı taktığınız zaman, demek benim gitarım böyle de tınlayabiliyormuş diyebiliyorsunuz. İzmir'de yakın bir tarihe kadar iki öğrencime bu radyolardan aldık ( biri 15 TL, diğeri 20 TL ). Artık kendi Amp'lerini pek kullanmadıklarını söylüyorlar.
Bu radyolardan ben de yıllarca kullandım. Çünki o tarihlerde yurdumuzda Amp bulmak öyle kolay bir iş değildi. Özetleyecek olursak herkese tavsiye edebilirim.

Sevgi ve saygılarımla.

rolly

http://www.mygitar.com/forum/showthread.php?t=14572

Geri