Amfimin lambalarının bitip bitmediğini nerden anlayabilirim?

arkadaşlar 2. el aldım amfiyi ve 1972 model vintage bi alet marshall kafa fakat lambaların bitip bitmediğini nasıl anlayabilirim onu kestiremedim...teşekkürler şimdiden

power lambaları ile preamp lambaları farklı belirtiler verir.

fakat bu etkiler uzun vade de olacağı için yani eğer bitmişse yeni aldığından dolayı farketmeyebilirsin. en iyisi anfiyi aldığın kişiye lambaların en son nezaman değiştiğini sormandır....

bitip bitmemesi konusunda pek yardımcı olamayacağım ancak lambaların yıprandığını tepesindeki kısımdan da anlamak mümkün," yanılmıyorsam" tepesinin grileşmesi kararması gibi,

lamba rengini değişmesi tepesinin kararması lambaların bitmesi ile alakalı bir konu değildir.

gümüşleme, karartma ve kapalı muhafaza etme aksine lamba ömrünü uzatır.

lambaların ömrünü sınamanın yolu ölçmektir.
bunu yapabilmek için emisyon ölçer gerekli, kolay bulunabilen aletler değildir.

o yüzden daha kolayı,
preamp katı için,
drive in yada gain in çatlak, kötü çamurlu gelmesi,
power katı için ise,
sesin kesik gelmesi, ses şiddetinde azalma, lambalarda çalışırken olması gereken rengin daha farklı olması(bias ayarı ilede alakalıdır) gibi ibareleri kontrol etmektir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çok teşekkür ederim bu demek oluyorki benim lambalar bitmiş.Açarken ilk mavi bi ışık yanıyo hafiften ki bu bias ayarından olsa gerek

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar sabahtan beri lamba alıcam ama düşünüyorum anlamıyorum bu rectifier lamba ne demek,hangisi pre lambası hangisi power lambası,mullard lambalar nasıldır oof oof çok karıştı kafam

Geri