Kerem Türkaydın Jazz Gitar Metodu

Merhabalar, Kerem Türkaydın Jazz Gitar Metoduna sahip olan var mı? İnternette hiçbir yerde bulamıyorum, Kerem Bey'e ulaştım fakat yayınevi basmıyormuş artık. Kitaba sahip birisini bulursan fotokopi çektirebilirsin vs. dedi.

Merhabalar, Kerem Türkaydın Jazz Gitar Metoduna sahip olan var mı? İnternette hiçbir yerde bulamıyorum, Kerem Bey'e ulaştım fakat yayınevi basmıyormuş artık. Kitaba sahip birisini bulursan fotokopi çektirebilirsin vs. dedi.
Şöyle bir bakmıştım içine. Çok beylik bilgiler vardı. Boşverin derim, çok daha iyi kaynaklar var.

Hangi kaynakları önerirsiniz hocam mesela?
Türkçe olsun diyorsanız kaynak sınırlı. Caz gitaristi Yavuz Akyazıcı'nın Caz emprovizesi ile ilgili bir kitabı var, ona bakabilirsiniz.
Ama İngilizce'de ücretsiz çok kaynak var. Caz gitar hocası Matt Warnock'ın sitesine ve youtube videolarına bakın.

Bu da işinize yarayabilir. Başarılar.

images (2).jpeg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Türkçe olsun diyorsanız kaynak sınırlı. Caz gitaristi Yavuz Akyazıcı'nın Caz emprovizesi ile ilgili bir kitabı var, ona bakabilirsiniz.
Ama İngilizce'de ücretsiz çok kaynak var. Caz gitar hocası Matt Warnock'ın sitesine ve youtube videolarına bakın.
Teşekkürler, bakacağım birazdan.

Bu da işinize yarayabilir. Başarılar.

154217 eklentisini görüntüle
Eğer bu mesaj cazın sabır gerektirdiği anlamında ise, bunun sebebi büyük ölçüde yanlış kaynaklardır ve bakış açılarıdır; onu rahatlıkla söyleyebilirim.
"Şu akorun üzerin şu modu çal" şekilnde özetlenebilecek akılsızca bir moda, caz eğitiminde o kadar yaygın hale geldi ki, ortada caz diye bir şey kalmadı.
Ted Greene ve William Leavitt'in o bilmem kaç senelik köhne metotlorı da buna katkıda bulunmuştur. Şimdki aklım olsa o kitapları direk çöpe atarım. Onlarla caz filan çalınmaz. Aynı şekilde, modlar üzerinden caz standartlarını inceleyen zır cahillerin yazdığı başka şeyleri görünce de ardıma bakmadan kaçıyorum. Herkese de öyle yapmasını tavsiye ederim.
Aşağıdaki kaynaklar her düzey için (başlangıç-orta-ileri) çok daha iyidir. HİÇ BİRİ de modlarla ilgili değildir bu arada.
Mimi Fox: Guitar Arpeggio Studies on Jazz Standards ve Graduated Soloing: Başlangıç-orta
Garrison Fewell: Jazz Improvisation for Guitar: Başlangıç-orta
Andrew Green: Jazz Guitar Soloing: İleri düzeydir
Randy Vincent: Line Games: İleri düzeydir
ve elbette Barry Harris'ten bulabileceğiniz her şey.

Amazon product ASIN 0634017721

Geri