emg 81 manyetik yüksekliği hakkında..

Arkadaşlar merhaba.. Luthier e gitarı ayarlasın diye vermiştim..Manyetiği " Standart önerilen humbucker yüksekligine getirdim" dedi ve ayarladı.. Bilmiyorum.. Ard arda boş tele vururken bile biraz "janjan" tabiriyle anlatabilecegim tiz frekans geliyor..Telleri Yukarı cektigimde bu biraz galiba azalıyor gibi geldi fakat obur türlüde tel yüksekligi 5 metre oluyor :D yani bu durumda anlayamadım olayı :D teli kaldırınca acaba yükseklikten dolayımı yoksa fretlere carpmadıgı içinmi :D

o gelen tiz sesin sebebi manyetik yüksekligimidir ? yani aşagı çeksem biraz düzelirmi yoksa malum biraz telleri kaldırmam mı lazım ?

arkadaşım bende humbucker kullanıorum ama emg deil dimarzio herneyse sonuç olarak o tiz sesin deneme yanılma yötemiyle alçaklık yüksekliğinden kaynaklanıyor , yani manyetikleri yukarı kaldırınca o janjan :D ses artıyor solo içinde güzel oluyor bence ama , o manyetik aralığı 50 metrede olsa sen yinede kulağıa nasıl uyuorsa öle yap.. kısaca deneme yanılma yöntemi en güzeli :D

The_Tiamat demiş ki:
Arkadaşlar merhaba.. Luthier e gitarı ayarlasın diye vermiştim..Manyetiği " Standart önerilen humbucker yüksekligine getirdim" dedi ve ayarladı.. Bilmiyorum.. Ard arda boş tele vururken bile biraz "janjan" tabiriyle anlatabilecegim tiz frekans geliyor..Telleri Yukarı cektigimde bu biraz galiba azalıyor gibi geldi fakat obur türlüde tel yüksekligi 5 metre oluyor :D yani bu durumda anlayamadım olayı :D teli kaldırınca acaba yükseklikten dolayımı yoksa fretlere carpmadıgı içinmi :D

o gelen tiz sesin sebebi manyetik yüksekligimidir ? yani aşagı çeksem biraz düzelirmi yoksa malum biraz telleri kaldırmam mı lazım ?

Gitarı fişe takmadan farklı perdelere bastığın zaman tellerden bızzz buzzz tarzı sesler geliyorsa birazcık yükselt telleri.

Onun dışında, manyetik ve tel arasını açmak için teli yükseltmek yerine manyetiği alçaltmak daha akıllıca olur. :D Manyetiği yükseltip alçaltarak etkilerini öğrenirsin zaten basit bir iş.

Geri