Mooer prime p1 ve Gtrs Ptnr

Mooer ve mooer iş birliğinde iki kompakt ürün tanıtıldı. Gtrs ptnr den pek ümidim yok ama şu sıralar eve geldiğimde hızlıca gitar çalabileceğim bir şey bakınıyordum, prime p1 iş görebilir. Thomann fiyatı benzer ürünlere göre yüksek gibi ama kağıt üzerinde daha çok şey sunuyor.
Prime p1 tanıtım videosu

Gtrs ptnr tanıtım videosu

Bu P1 oldukça pratik... 150 euro Thomann fiyatı. Ucuz sayılmaz ama başlarda amfi mi alayım prosesör mü diye soran ve bütçe yüzünden tırt şeyler alan pek çok insanın işini görecektir. Ses kartı ve bedava app'ler de var elbet ama bu alet oldukça fazla özelliği var, hoşuma gitti.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Senkop'un 7 taksit ve cuzzi bir indirim yaptığını görünce almış bulundum. Çok hızlı izlenimlerini yazayım.

Öncelikle dışındaki malzeme çok dandik duruyor. Taşınabilir bir cihazdan daha sağlam olmasını beklerdim, belki hafif olsun diye yapmışlardır. Baya bir hafif.

Hoş bir taşıma çantası ve kısa bir tane type c to usb kablosu ile geliyor.

Uygulaması baya iyi ve kullanıcı dostu. Clouda baglanamadim bir tek ona biraz bakacağım ama genel olarak çok akıcı ve pratik bir arayüzü var. Daha önce amplifi kullanmıştım ona benzettim biraz ama o günden bugüne teknoloji gelişti vs. Haliyle çok daha iyi bir uygulaması var.

Öncelikle kulaklık çıkışını presonus eris e3.5bt'nin rca girişine bağladım. Bu şekilde tonlardan baya bir memnun kaldım. Özellikle clean tonları çok çok iyi. Ben genelde mooerin hi gain tonlarını pek beğenmiyordum ama kıyasla daha iyi geldi kulağıma. Hazır presetler üzerinden kurcaladim bir ara detaylı bakarım ama bu haliyle beni tatmin etti diyebilirim. Akg k701 kulaklık ile denediğim de ise çok memnun kalmadım. Şöyle memnun kalmadım; herhangi bir plugini kulaklıkla çalınca da aynı kalite düşüşünü hissediyorum. Kulaklık amfisi olduğu için bu yönde biraz daha yüksek beklentim vardi. Kötü değil ama iyi de değil. Bunun sebebi benim kulaklığın direncinin alete göre daha yüksek olması olabilir belki. Daha düşük dirençli bir kulaklık ile deneyeceğim, bir de ses aletin mono çıkışından ses kartına girip oyle denemeyi düşünüyorum ama bu şekilde de taşınabilir olmasının bir numarası kalmıyor :D

Hareketli zincir blok hoş olsa da zaten çok bir seçenek olmadığı için aşırı derecede kullanışlı değil. Ama kullanışlı, benim almamda belirleyici oldu. Pitch sihfter'i öne alıp farklı akortlarda çalabilmek iyi oluyor.

En beğendiğim özellik looper oldu ki halihazırda hep vst ve plugin üzerinden caldigim için iyi bir looperim yoktu. Kendi davul looplariyla senkronize olabilen bir looperi var. Başka cihazlarda bazen olmuyor, milimetrik denk mi getirelim ne yapalım. O sebeple bu konuda çok memnun oldum.

OTG vs diğer özelliklerine bakmadım ama zaten kayıt almaya eskisi kadar vaktim kalmadığı için çok önemsemiyorum. Genel olarak fiyatla beraber yorumlarsam, 2750 lira maalesef kur vs sebeplerle bu tür bir cihaz için yüksek bir para. Ama en nihayetinde 150 dolar ediyor. 150 dolara değer mi derseniz, bence değer. 150 dolarlık plugin ile çok mutsuz zamanlar geçirdiğim oldu. Tabi pluginleri eğer varsa başka pluginler ile cesitlendirerek kullanmak mümkün olabiliyor ama bu da içerisinde baya bir modelleme bulunduran bir cihaz. Ayrıca 7 taksitle tl ile alınabilen her şey daha ucuzdur :D
Müziğe yeni başlamış kişiler için eger elinizde uygun kulaklık veya hoparlör/monitör varsa ya da almayi düşünüyorsanız tavsiye edebilirim. Yoksa fiyat performans olarak çok ideal olmayacaktır.
Ben isten yorgun geldiğimde ekran başına oturmak istemediğim için tercih ettim, deneyimlerime göre fiyatını hakkettiğini düşünüyorum. Zamanla fikrim değişirse yazarım.

Son olarak bu tür cihazları almayi düşünen varsa zaten mustang micro, boss bilmem ne falan görmüştür. En son nux mighty pro çıktı. Onu kendimce başka bir sebepten tercih etmedim ama onun çok hoş bir özelliği var. Backing tracklerinizi uygulamasına tanıtıp hangi sürelerde hangi presete geçeceğini tetikliyorsunuz. Çok hoş bir özellik umarım mooer hemşehrinden çalar bu özelliği. Almayi düşünen varsa mighty plug pro'yu değerlendirebilir, genelde Türkiye fiyati yüksek oluyor o yüzden aliexpress veya amazondan almak daha mantıklı olabilir.

Herkese merhaba. Taksitle alındığı için 2500 TL’ye ve altı taksitle mighty plug pro aldım. Aslında yurtdışından gelecek biri olsa 100 TL’ye geliyordu ama taksit yapılmıyor tabi maalesef :) konuyla ilgili bir başlıkta açılmadığı için bu başlığın altına yazmak istedim. Clean ve crunch tonları gayet tatmin edici. Bir sürü de seçenekleri var zaten. Uygulaması da gayet kullanışlı diyebilirim. İyi bir metal tonu alınır mı tartışılır. Çok iyi diyemem açıkçası. Dual rectifier ve booster ile eh işte diyebileceğimiz bir metal tonu alınıyor ama büyük beklentiye girmeyin derim. Pratik yapacaksanız, önceden ayar yapayım ve tak çalıştır çalayım derseniz alın diyebilirim. Ben anker marka bir Bluetooth hoparlöre aux kablosuyla bağlayıp iş yerinde öğle aralarında pratik yapıyorum :) egzersiz yaparken ya da bir alt yapı üstüne çalarken işimi görüyor. Herkese kolay gelsin.

Herkese merhaba. Taksitle alındığı için 2500 TL’ye ve altı taksitle mighty plug pro aldım. Aslında yurtdışından gelecek biri olsa 100 TL’ye geliyordu ama taksit yapılmıyor tabi maalesef :) konuyla ilgili bir başlıkta açılmadığı için bu başlığın altına yazmak istedim. Clean ve crunch tonları gayet tatmin edici. Bir sürü de seçenekleri var zaten. Uygulaması da gayet kullanışlı diyebilirim. İyi bir metal tonu alınır mı tartışılır. Çok iyi diyemem açıkçası. Dual rectifier ve booster ile eh işte diyebileceğimiz bir metal tonu alınıyor ama büyük beklentiye girmeyin derim. Pratik yapacaksanız, önceden ayar yapayım ve tak çalıştır çalayım derseniz alın diyebilirim. Ben anker marka bir Bluetooth hoparlöre aux kablosuyla bağlayıp iş yerinde öğle aralarında pratik yapıyorum :) egzersiz yaparken ya da bir alt yapı üstüne çalarken işimi görüyor. Herkese kolay gelsin.
Dostum öncelikle hayırlı olsun ben de YouTube da yaptığım bi araştırma sonucunda mighty plug pro aldım kendi başıma öğreneceğim daha yeniyim kulaklıkla kendim sessizce çalışacağım fakat bugün kulaklığı taktığımda sesler çok boğuk geldi bana sen böyle bir sorunla karşılaştın mı ?

Dostum öncelikle hayırlı olsun ben de YouTube da yaptığım bi araştırma sonucunda mighty plug pro aldım kendi başıma öğreneceğim daha yeniyim kulaklıkla kendim sessizce çalışacağım fakat bugün kulaklığı taktığımda sesler çok boğuk geldi bana sen böyle bir sorunla karşılaştın mı ?
Usta sorun noldu ben de almayı düşünüyorum ben kulaklık dışında aux kablosu ile hoparlöre bağlamayı düşünüyorum bunun için kalitlei bir şeye gerek var mı ses kötü gelir mi?

Prime 2 modeli çıkmış. Dijital ekran yerleştirmişler, stereo çıkış da iyi olmuş. Her gitarı "GTRS" akıllı gitara dönüştürebilirsiniz.
Thomann fiyatı 250 Euro
Ayrıntılı tanıtım videosu:

Burada da çok iyi metal tonları:

Geri