İbanez Jemini - Steve Vai

Bende merakla bilen birisinden yorumları bekliyorum. Duyduğuma göre Keeley modlu TS9+DS1 in birleşimi bir aletmiş fiyatı bana gayet makul geldi. Ayrı ayrı toplamaktansa tek kutuda gayet başarılı benim gibi ritim gitaristi için boost a da gerek kalmayacak tek drive pedalı. Solocu olsam bunun yanına birde SD1 koyarsın boost için canavar olur gibi. Böyle tek kutuda bir alet istiyorum farklı farklı ayarlayabileceğim MXR Doubleshot a bakıyordum bunu gördüm daha hoşuma gitti açıkası beklemedeyim. :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bence de değişik bi iş olmuş ama ton olarak nasıl bişey acaba ses örnekleri var ama tam anlayamıyorsun tarz olarak tam olarak ne pedalı tok tonlar mı alırız yoksa tiz midir sustain felan nasılsır acaba onları merak ediyorum piyasada ton olarak buna yakın hangi pedalı örnek gösterebiliriz?

bende uzun zamandır bu pedalı merak ediyorum. fiyat olarak gerçekten uygun youtube da tanıtım videosunuda izledim gerçekten hoş olmuş ama arkada duran legacyler ve vai jem leri gördükten sonra pedalın pek bi opsiyonu kalmıyo insanın içinde :D

standart ds1i ve sd1i carvin legacyde kullanmış biri olarak zoom 505 bile gül gelir demekte fayda görüyorum. :D okuduğum yorumlara göre arkadaşın dediği gibi vainin normalde kullandığı ds1 ts9 keeley pedallarının bir versiyonu olduğunu anladım.normalde ts9 ve ds1 orta kalite amfilerde iş yapmayan pedallar bu pedalında pek farklı olacağını zannetmiyorum.dediğim gibi vai zaten carvin , bogner , conford amfileri kullanıyor.kendi setupında da bu pedalı kullanacağını zannetmiyorum.zaten bu amfilere sahip olan biri lead shredding tonunu rahatça yakalayabilir.orta düzeyde kullanıcılar açısından çok faydalı olacağını sannetmiyorum.ama deneyipte yorum yazacak birini bende merak ediyorum.şahsi kanaatim bu pedalı alan orta bütçeye sahip vai satriani balducci hayranlarının üzüleceği yönünde.

jeminiyi carvin legacysini boost etmek için kullanıyor steve vai ikinci kanalı ise amfinin clean kanalında performans vericek derecede tasarlanmış şahsen ben bu pedalı jcm 2000 nimi boost etmek için kullandım ve mükemmel sonuçlar aldım bu pedalla ds1 i karşılaştırmak yanlıştır steve vai nin kullandığı ds1 zaten ds1 olmaktan çıkmış bir aletttir ve yaklaşık 220 dolar sanırım keeley modlusu ve onu sadece booster olarak kullanıyor setupında bulunan bir pedaldır fakat bende pek fazla kullandığını sanmıyorum ama önemli olan senin aldığın performans vainin değil

jeminiyi carvin legacysini boost etmek için kullanıyor steve vai ikinci kanalı ise amfinin clean kanalında performans vericek derecede tasarlanmış şahsen ben bu pedalı jcm 2000 nimi boost etmek için kullandım ve mükemmel sonuçlar aldım bu pedalla ds1 i karşılaştırmak yanlıştır steve vai nin kullandığı ds1 zaten ds1 olmaktan çıkmış bir aletttir ve yaklaşık 220 dolar sanırım keeley modlusu ve onu sadece booster olarak kullanıyor setupında bulunan bir pedaldır fakat bende pek fazla kullandığını sanmıyorum ama önemli olan senin aldığın performans vainin değil

sansasyon demiş ki:
bende uzun zamandır bu pedalı merak ediyorum. fiyat olarak gerçekten uygun youtube da tanıtım videosunuda izledim gerçekten hoş olmuş ama arkada duran legacyler ve vai jem leri gördükten sonra pedalın pek bi opsiyonu kalmıyo insanın içinde :D

Ya aynı videoyu bende izledim hani iki tane vai aynı anda çalıyorlar videoda. :LOL: Ben o videoda ciddi hayal kırıklığına uğradım. Çıkan ton klasik vai tonundan çok uzaktı. Vai in çaldığı riffler klasik vai rifleriydi ama sanki vai tonu elde etmek için marshall amfide vai gibi çalmaya çalışan birisinin elde ettiği tonlar gibi çıkmış sesler. Yani steve vai bile kendi tonunu yakalayamamış o videoda. :LOL: Vai in artificial harmonicleri carvin legacy de başka amfide hiç olmayan bir tonda çıkar ya, niyeyse o videoda öyle bir ses duyamadım çok klasik drive tonlarıydı .Sevemedim geminiyi. Direkt pedal clean kanalına girip çalınmış galiba.

lic_x demiş ki:
Bende merakla bilen birisinden yorumları bekliyorum. Duyduğuma göre Keeley modlu TS9+DS1 in birleşimi bir aletmiş fiyatı bana gayet makul geldi. Ayrı ayrı toplamaktansa tek kutuda gayet başarılı benim gibi ritim gitaristi için boost a da gerek kalmayacak tek drive pedalı. Solocu olsam bunun yanına birde SD1 koyarsın boost için canavar olur gibi. Böyle tek kutuda bir alet istiyorum farklı farklı ayarlayabileceğim MXR Doubleshot a bakıyordum bunu gördüm daha hoşuma gitti açıkası beklemedeyim. :)

Keeley modlu TS9+DS1 in birleşimi değilde stock modsuz hallerinin birleşimi ancak ayrı ayrı ikisi birlikte kullanılmıyor sadece bir taraf kullanılabiliryor aynı anda.Pedalı ilk geldiği günlerde zuhalde denedim ancak modlu ds1-ts9 la alakası yok sound olarak.
Aslında bir Jem le carvin amfi de denemek lazım ne sonuç veriyor...

lic_x demiş ki:

Keeley modlu TS9+DS1 in birleşimi değilde stock modsuz hallerinin birleşimi ancak ayrı ayrı ikisi birlikte kullanılmıyor sadece bir taraf kullanılabiliryor aynı anda.Pedalı ilk geldiği günlerde zuhalde denedim ancak modlu ds1-ts9 la alakası yok sound olarak.
Aslında bir Jem le carvin amfi de denemek lazım ne sonuç veriyor...

Geri