Kore üretimi gitarlar hakkında...

ciyzis_kirayzs demiş ki:
c7 hellraiser kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum c1 f nın de kotu olacagını hıc sanmam sonucta kullandıgı agaclar floydlar burgular belli ama sakın ibanez falan alayım deme.
yardımını esirgemeyen arkadaşlarıma çok teşekkür ederim hele ki NomAmor arkadaşım iyiki varsın sana minnetarım :) şu an itibariyle genel çoğunluk schecter diyor arkadaşlar ve yine bir kaç arkadaşta ibanez alma diyor... Aslında ibanez alma diyenlere katılıyorum açıkçası çünkü ibanezlerin orta seviye gitarlarını schecter lar ile karşılaştırdığımda schecter daha ağır basıyor kalite-fiyat oranı bakımından... ahhh paramız olmadıki bitane prestige alalım :( şimdi durum schecter a doğru yönelirken sizler neler dersiniz arkadaşlar aynı fikirdemisiniz?

NomAmor demiş ki:
Hocam bende aynı sorunu haziranda japonya'ya gitmiştim, o esnada yaşadım.Fakat ben orda 3 hafta kaldım ama gitar icin 3 şehir gezdim :) Japon malı bir ESP aldım ama tercihim türkiye'de olmayan bir model olmasıydı bende Michael Paget signature aldım V kasa istediğim icin.Senin öncelikli tercihinde bu olsun bende araştırmaya başladım şimdi senin icin kore'de okuyan arkadaşlarım var onlar gitarla pek ilgilenmez ama bir mail atayım istediğin fiyat aralıgında secenek sunarım daha sonra...
bu arada ne kadar geç araştırmış olsamda hakkını yememek için şunu sölemek istiyorum.Gitarın tek kelime ile MÜKEMMEL :) içim gitti yemin ederim heleki sap sap sappppp bitirdi beni :) Elinde paranlansın emi dostum ;)

smtzdmr demiş ki:
NomAmor demiş ki:
Hocam bende aynı sorunu haziranda japonya'ya gitmiştim, o esnada yaşadım.Fakat ben orda 3 hafta kaldım ama gitar icin 3 şehir gezdim :) Japon malı bir ESP aldım ama tercihim türkiye'de olmayan bir model olmasıydı bende Michael Paget signature aldım V kasa istediğim icin.Senin öncelikli tercihinde bu olsun bende araştırmaya başladım şimdi senin icin kore'de okuyan arkadaşlarım var onlar gitarla pek ilgilenmez ama bir mail atayım istediğin fiyat aralıgında secenek sunarım daha sonra...
bu arada ne kadar geç araştırmış olsamda hakkını yememek için şunu sölemek istiyorum.Gitarın tek kelime ile MÜKEMMEL :) içim gitti yemin ederim heleki sap sap sappppp bitirdi beni :) Elinde paranlansın emi dostum ;)

Evet klavyedeki Bullet for my valentine inlayları herkesi büyülüyor :) Aslen pek bu grubu dinlemem ve bu gitaristide öyle çok bir sempati duymam lakin gitarı iyi yapmışlar :D Teşekkür ederim güzel yorumun icin...

Ö.m olarak sana Schecter ile alakalı fiyat aralığını vermiştim fakat arkadaşlara ayrı olarak japon gitarlarıda sormamdan dolayı onların fiyatlarının da gayet makul olduğunu birkaç model fiyatlarından anladım.Maksadım aklında sadece tekdüze bir gitar bulunmasın schecter çok iyi olabilir isteklerin dogrultusunda fakat eger acelen yoksa çok daha ayrıntılı bir araştırma yap derim.Dediğim gibi karsına bir daha cıkmaz böyle bir fırsat belki :)

korenin en iyi gitar fabrikalarından bir tanesi Cort. Cort'un üst seviye gitarlarına bakabilirsin. Masterpiece serisi filan oldukça hoş olsa gerk. Neil Zaza belki?

NomAmor demiş ki:
Ö.m olarak sana Schecter ile alakalı fiyat aralığını vermiştim fakat arkadaşlara ayrı olarak japon gitarlarıda sormamdan dolayı onların fiyatlarının da gayet makul olduğunu birkaç model fiyatlarından anladım.Maksadım aklında sadece tekdüze bir gitar bulunmasın schecter çok iyi olabilir isteklerin dogrultusunda fakat eger acelen yoksa çok daha ayrıntılı bir araştırma yap derim.Dediğim gibi karsına bir daha cıkmaz böyle bir fırsat belki :)
baba doğru söylüyorsun yerden göğe kadar haklısın da ne kadar araştırırsam araştırayım hep beğendiklerim beni aştı para konusunda :( bi cort evl k6 bile olsa dedim ama onlar bile pahalı be abi ben çok para veremicem bianda bütçe işte naparsın ki :( zaten okul bitiyor işte o zman ipleri koparacağım kimse tutamaz beni :)

cb951303 demiş ki:
korenin en iyi gitar fabrikalarından bir tanesi Cort. Cort'un üst seviye gitarlarına bakabilirsin. Masterpiece serisi filan oldukça hoş olsa gerk. Neil Zaza belki?
dostum ben şu an cortun birkaç modelini beğeniyorum oda biri catana biride x-th...ehhh evl da güzel diyelim :) ama catana yerine tercih edeceğim başka gitarlarda var x-th ise bilmiyorum o paraya değer mi hiç tıngırdatmadım :)

smtzdmr demiş ki:
cb951303 demiş ki:
dostum ben şu an cortun birkaç modelini beğeniyorum oda biri catana biride x-th...ehhh evl da güzel diyelim :) ama catana yerine tercih edeceğim başka gitarlarda var x-th ise bilmiyorum o paraya değer mi hiç tıngırdatmadım :)

x-th kağıt üstüdne çok iyi, ben gödve geometrisi olarak evl-k6'yı tercih ederim gerçi. diğer ozellikleri birebir aynı zaten.

japon gitarlar kaç kuruştur acaba orda?

kore yapımı gitar kullanan şahsiyetlerden biri olarak kesinlikle öneririm ama üst modellerini.. ltd mp600 kullanıyorum ve üstün bi gitar olduğunu düşünüyorum.. ağaçla manyetik uyumu çok iyi ve hayvan gibi ton alıyosun.. biraz tuzlu oldu ama o kadar zaman jackson gitar bekledikten sonra parayı geri almak insanın psikolojisinin aq resmen.. biraz piyasaya baktıktan sonra perayla iyi bi alışveriş yaptım ve gitara tak diye kavuştum.

cb951303 demiş ki:
bu arada schecterler cidden canavar. fazla düşünmeye gerek yok bile. tremolosu bile orjinal floyd :)
C1 FR haricinde şu iki model çok goşuma gitti
özellikle bu: http://guitars.musiciansfriend.com/product/Schecter-Hellraiser-Sunset-FR?sku=515963

http://guitars.musiciansfriend.com/product/Schecter-C1-FR-ATX-Electric-Guitar?sku=515765
baba bahsettiğin gitarların bir fiyatına bak istersen onların türkiyede olsa ne kadar olur tahmin edebiliyor musun :):):) çok süper gitarları seçmişsin ama tabi alamam öle bir gitar daha doğrusu aldıramam :D :( birde şöle bişi sölim orayla bura arasında 200$ cık (!) gibi bir fark var :)

Schecter C-1 FR - Elektro Gitar

* Maun gövde
* Bolt-on akçaağaç sap
* Gülağacı klavye
* 24 jumbo fret
* 25.5" scale
* Nokta pozisyon işaretleri
* Duncan dizayn aktif HB-105 manyetikler
* 2 ses ve 1 ton kontrolü
* 3 Yollu manyetik anahtarı
* Licensed Floyd Rose
* Beyaz binding
* Siyah nikel donanım

Abi bu özellikte bir gitar ve inanmadığım nokta ise gövdenin maun olması ve karar veripte bu gitarı alacağım dediğim zaman max. 500-550 $ para vermiş olucam :) maun ve bu fiyat inanılmaz çekici geliyor ve çok sağlam sustain i varmış aletin... Şeytan diyor kaçırma ama hepte sorup soruşturayım ona göre davranayım diyorum...Şimdiye kadar yaptığım araştırmalarda da yahu bu paraya hiç maun görmedim :S

smtzdmr demiş ki:
cb951303 demiş ki:
bu arada schecterler cidden canavar. fazla düşünmeye gerek yok bile. tremolosu bile orjinal floyd :)
özellikle bu: http://guitars.musiciansfriend.com/product/Schecter-Hellraiser-Sunset-FR?sku=515963

http://guitars.musiciansfriend.com/product/Schecter-C1-FR-ATX-Electric-Guitar?sku=515765
baba bahsettiğin gitarların bir fiyatına bak istersen onların türkiyede olsa ne kadar olur tahmin edebiliyor musun :):):) çok süper gitarları seçmişsin ama tabi alamam öle bir gitar daha doğrusu aldıramam :D :( birde şöle bişi sölim orayla bura arasında 200$ cık (!) gibi bir fark var :)
ben yanlış anladım o zaman. koreden almayacakmısn gitarı? kore yapımı gitar amerikada 850$ ise korede 600'a bulunur gibi gelmişti :)

cb951303 demiş ki:
smtzdmr demiş ki:
cb951303 demiş ki:

ben yanlış anladım o zaman. koreden almayacakmısn gitarı? kore yapımı gitar amerikada 850$ ise korede 600'a bulunur gibi gelmişti :)
yok baba koreden alıcam ama amerika fiyatları baya yakın kore fiyatlarına arada 50 $ oynuyor...

Kore,Japonya gibi ülkelerin Amerika ile 0 gümrük vergisi ve türlü türlü ticaret anlaşmaları olduğu icin amerikan ürünleri ve japon-kore ürünleri ha Amerika'da satılmış ha korede, bütük bir fiyat farkına sebep olmaz o aradaki 30-50 dolar arası olan fark taşıma bedeli gibi birşey :) Amerika'da California'da yaşayan biri ha Texas'tan ürün getirtmiş ha Japonyadan birşey farketmiyor :)

Geri