Kore üretimi gitarlar hakkında...

Bu arada beyler bence fazla söze gerek yok napalım konu açığa kavuşmadı pek fazla ve bi sonuçta çıkmadı... Zevk meselesi sonuçta eğer adam jackson hastasıysa sen o adama ne gösterirsen göster beğenmez yada misal les paul hastalığı... herkezin aşkı mevcut bende bu durumdan dolayıdır ki Schecter C1 FR kararı aldım.Yapıcak son surum bunu gösteriyor.Nasip olurda gitarı alırsam resimlerini koyarım hoş süper bir gitar değil sonuçta durumu belli ama olsun sizlerle paylaşmak güzel olur ;) bu arada ekinozan dostum dediğin gibi olsun patlatalım bi schecter :D

abi patlat tabi, ve hiç pişman olmazsın, sonuçta kore üretimi gitarlar diğer uzakdoğu gitarlara nazaran daha kaliteliler...

resimlerini bekliyoruz...

(bi kazımasyon videosu da koyarsın artık c-1 fr ile...:))

ekinozan demiş ki:
abi patlat tabi, ve hiç pişman olmazsın, sonuçta kore üretimi gitarlar diğer uzakdoğu gitarlara nazaran daha kaliteliler...

resimlerini bekliyoruz...

(bi kazımasyon videosu da koyarsın artık c-1 fr ile...:))
dostum yeterki istediğin bi video olsun :D hele bi gitar geleda sen iste gitarı kucağına bırakayım :D

Bu arada benim ilk gitarıma yaptıklarımı anlattım resimlerle cort x6 custom başlığı altında ;) bakınız ve ibret alınız :D

İyi bakalım hayırlı olsun schecter'in simdiden yanına bide metal muff cekersen güzel olur o zaman schecter'i patlatmakla kalmazsın potansiyel dinamit lokumu haline getirirsin :)

NomAmor demiş ki:
İyi bakalım hayırlı olsun schecter'in simdiden yanına bide metal muff cekersen güzel olur o zaman schecter'i patlatmakla kalmazsın potansiyel dinamit lokumu haline getirirsin :)
dostum tam varya arkadaşla onu konuşuyorduk bide mt-2 çakayım derken metal muff muhabbeti geçtide ne dersin ikisi arasında ne gibi artılar var :D

Abi şimdi metal muff ile mt-2 yi karşılastıramazsın.Metal muff sırf top boost özelligi ile mt-2 nin eline verip beline dolar.Bende dist. pedalı alırken mt-2, ml-2, metal muff arasında kalıp deneyerek aldım ve metal muff gerçekten ezici bir çogunlukla üstünlügü elinde bulunduruyor.Fakat çok soft tonlar alamazsın sert işlerin pedalı...

NomAmor demiş ki:
Abi şimdi metal muff ile mt-2 yi karşılastıramazsın.Metal muff sırf top boost özelligi ile mt-2 nin eline verip beline dolar.Bende dist. pedalı alırken mt-2, ml-2, metal muff arasında kalıp deneyerek aldım ve metal muff gerçekten ezici bir çogunlukla üstünlügü elinde bulunduruyor.Fakat çok soft tonlar alamazsın sert işlerin pedalı...
koptum yaaa eline verir beline dolar dediğin an puhahahahaha :D:D sana inanıyorum pedal hakkında ama yinede gidip bi denemekte yarar var sonuçta gün gelir soft ta gerekir hoş onu o zaman düşünürüz :D

Schecter C-1 FR ile günü geldiğinde soft tonlar çalamayacagını anladıgın vakit yana yana pedal arıyacaksındır ama ne pedal çare vericek nede başka birşey...O zaman bana NomAmor söylemişti, "gitardan hayvan gibi dist. alıyorum ne softu lan" deyip iç gecireceksin :) Neyse deneyerek al tabi denemeden alırsan bu seferde bana küfredersin begenmezsin filan olmaz o zaman:)

NomAmor demiş ki:
Schecter C-1 FR ile günü geldiğinde soft tonlar çalamayacagını anladıgın vakit yana yana pedal arıyacaksındır ama ne pedal çare vericek nede başka birşey...O zaman bana NomAmor söylemişti, "gitardan hayvan gibi dist. alıyorum ne softu lan" deyip iç gecireceksin :) Neyse deneyerek al tabi denemeden alırsan bu seferde bana küfredersin begenmezsin filan olmaz o zaman:)
yok aga ben soft dediysem o kadar soft demedim yapma gözünün yağını yiyim :D softtan kastım kısılmış biraz gain biraz farklı tat ve biraz eğlence yoksa duman filan çalacak halim yok heralde ;) (şimdi dumancılar üstüme çullanırmış hooooppp beyler dumana laf atan yok ben duman çalınmaz o gitarla demek istediydim :D)

abi, mt-2 iyidir tamam...
ama metal muff candır, canandır...

ben de kullanıyorum benim k7 de, cayır cayır bi pedal, metal tabanlı müzik yapacaksan, METAL MUFF !!!

squall5 demiş ki:
ne oldu yani aldın mı schecteri
yok daha alamadım abi en erken aralık 21 de elimde fakat çok tedirgin olmaya başladım bu işten çünkü ilki babama orda anlamıyor diye sorunlu bir gitar kakalamaları ikincisiyse yine babamın ben bu kadar ağır şeyi taşıyamam demesi :S çünkü babam hayatında eline sadece birkez oda çok eskiden klasik gitar almıştı oda çok hafif olduğu için öle bişi hayal ederken elektro + hardcase ne yapar bilmiyorum :( sadece zaman geçsin de ya resimleri olacak burda yada acımı sizlerle paylaşıcam sonrada gidip ikinci el bi schecter alıcam mecburen napalım :(

ekinozan demiş ki:
abi hakkaten beklenti yarattın ha.. :)

umarım bi sorun falan olmaz da alırsın şu schecter i.. :)
ya varya ağzından bal damlıyo gece gece ;) bu arada babam artık schecter kusucak hadi hayırlısı bakalım :D her konuşmamızda schecter c1 fr unutma bak c1 fr filan derken cinnet geçirtçem adama :D fotograflar filan illalah dedirtmek lazım dimi :D

Abi ordakiler türk değil merak etme bilmiyor diye kakalama yapmazlar :) Zaten eğer gözlerinde bir problem yoksa alsın eline baksın bir yamukluk, kırık döküklük olmasın...Fiziksel bir sorun olmadıgı süece herşekilde düzeltilebilir ;)

kore gitarlara schecter sonrası guvenmeye başladım yani o kadar dusunup ulan kore gitara bu kadar para verilirmi falan diye sonunda denedim ve inanamadım bir c7 hellraiser sahibi olarak kesinlikle shecterler kore de üretiliyor acaba bi kelek çıkar mı diye bi soru oluşmasın kafanızda c1fr gelince de anlayacaksın ozellikle benimki gibi full maun modellerde sustainin inanılmaz olduğunu. hele bir de fr siz modellerde. uff

ciyzis_kirayzs demiş ki:
kore gitarlara schecter sonrası guvenmeye başladım yani o kadar dusunup ulan kore gitara bu kadar para verilirmi falan diye sonunda denedim ve inanamadım bir c7 hellraiser sahibi olarak kesinlikle shecterler kore de üretiliyor acaba bi kelek çıkar mı diye bi soru oluşmasın kafanızda c1fr gelince de anlayacaksın ozellikle benimki gibi full maun modellerde sustainin inanılmaz olduğunu. hele bir de fr siz modellerde. uff
Abi bazen denk geliyor da gavur forumlarına bakınıyorum, adamlar schecter lar için hep ve en çok dedikleri şey hatta tek dedikleri şey ve hatta hatta bütün modelleri için dedikleri şey
.... PERFECT ....
bu arada ben türkiyede de schecter ın daha bir modeline bile kötü diyenini görmedim ki bu bir firma için ne kadar muhteşem birşeydir gerçekten inanılmaz... Schecter ı olanlar gerçekten çok ama çok şanslı benim için ;) inşallah bende yaklaşık bir ay içinde schecter'lanacam :mrgreen: :dans :metal

Geri