21 Gram

Katılıyorum ..tekrar demek assagılamak olur ,Bence daha cok saygıyı hak edıolar.. vizyonda kı filmlere bakıcak olursan bolee fılmler.. Ödül gıbiii bencee...

Bir an için kendimi bir adam ve iki çocuga çarpmış Benicio Del Toro nun yerine koydum ne yapıcagımı bilemedim beni etkileyen sahne oydu o olaydan sonra adamın içine düştügü psikoljik durumuda iyi aktarmışlar güzel filmdi

sen o dalda oscar alan Tim Robbins i Mystic River da görseydin demezdin oscari o haketti diye
yani söyliyim 21 Gram i sevenler Mystic River ida izlesinler o da cok iyi bi film...

Oscar'ı o filmde tim robbins değil,sean penn aldı...Mystic river'la bu filmi kıyaslamak pek doğru olmaz diye düşünüyorum,polisiye bi filmin ötesine çıkamamış bence mystic river...21 grams ise kurgusu ve müthiş oyunculuklarıyla bile insanı epey etkiliyo...

bak iste bilmeden konusulmasin ben sabah 7
e kadar ayaktaydim oscarlari izledim Benicio Del Toro 21 icin yardimci erkek oyuncu dalina adaydi ve o dalda da Tim Robbins Mystic River icin kazandi ve ben iki film arasinda kiyaslama yapmadim sadece Benicio icin oscar almaliydi diyenlere onun aday aldigi kategorideki kazanan Tim Robbins in Mystic River da cok iyi oldugunu söylememdi...

evet filme kız arkadaşımla gittim ve adamın yerine kendimi koydum, o da karısının yerine kendisini koymuş. içimiz bi garip oldu. film arasında bunu söyledik zaten birbirimize.
karısının çektikleri çok iğrenç, bi de madem seviyorsun kocanı niye kocan sayesinde hayatta kalmış bi adamla yatıyorsun anlamadım gitti. yabancı hatunlar böyleyse ne iyi valla :D

Özellikle farklı kurgusu ile dikkat çekti bence. Aynı "Ammeros Perros" gibi çok sade bir konu üzerinde çok iyi anlatımlar ve oyunculuklar var. Bu farklı kurguya örnek verirsek Memento derim. Filmi 1 den 50 kadar bir seri kabul edersek %90 1 den başlar ve sırayla sonuca gider. Memento ise 50 den başlayıp 1 e gidiyor. Ama 21 Gram çok farklı. Belli bir sıra izlemiyor. Filmi seyrederken başından sonuna kadar aynı dikkatle seyretmek gerekiyor. Çünkü filimin başındaki bir sahne sonuyla ardışık gelebiliyor. Müziklerine özellikle dikkat edilmesi gerekiyor.

bu sene izlediğim en iyi filmlerden biriydi..filmin bu şekilde gösterilmesi bi insanın nası aklına geliyo şaşıyorum..en kötüsü kadının hali bence...sean penn yine süperdi..keşke şu tür filmler daha sık çekilse..

lan su filmi bi izleyemedim gitti film var ama vakit bulamiyorum izleyecek cok acikli bi film deildir insallah biktim cunku hep öyle filmler izlemekten...

acıklıdan çok bunalım bir film demek uygun düşer sanıyorum,bence baştan sona seyircinin dikkatini filmde toplamayı başarmış bir filmdir ama daha başından da sıkılanlar var tabi,birbiriyle alakası yokmuş gibi görünen karelerin ardarda gelme süresi çok iyi ayarlanmış bence,çok dağılmadan toparlanan bir süreci var.yönetmenin 21 gramdan önce çekmiş olduğu film -sanırım aşklar ve köpeklerdi ismi- çok çok daha başarılı olduğu için,
21 gram fazla öne çıkamadı diye düşünüyorum,yoksa piyasa aptal filmlerin oynadığı sinemalarda gösterilen en iyi filmdi neredeyse.

aslinda piyasada bu filme iyi reklam yapilmadi o yuzdende buyutmediler filmi imdb.com da gelmis gecmis en iyi 250 film listesinde 186. sirada film baya iyi...

şu ana kadar gördüğüm en iyi dram. klasikler de dahil, özellikle kurgu konusunda u ana kadar rakipsiz bence. watts, del toro, penn hem bireysel hem de birlikte performansları oldukça etkileyiciydi. film zaten ne kadar farklı olacağını en başından gösteriyor, ilk sahnede tavanda lambayı izlettiriyordu mesela. şahsen film öyle bi içine çekti ki kayboldum, dvd' yi sürekli takiyorum her seferinde kafam farklı bir ayrıntıya takılıyor.

naomi watts charlize theron'dan çok daha fazla hak ediyordu oscarı. bu da akademinin tuhaflıklarından işte.
kadının bir anda bütün sevdiklerini kaybetmesi beni etkiledi.
benicio del toro'nun yansıttığı pişmanlık da izlemeye değerdi.

Filmi arkadaşımla beraber sinemada izledim.
Atmosfersiz geliyor ilk başta film ama izledikçe beyni tıkırdamaya başladığı için insanın kaptırıyor kendini. Film içinde acı sayılabilecek olaylar var (burda söylemeyeyim, izleyenler anlayacaktır). İnsanı etkiliyor ve kısa bir süre çıkamıyorsunuz filmin bıraktığı etkiden ama bu etki Requiem For A Dream ve benzeri filmlerinki kadar uzun sürmüyor.

İzlenmesi gereken bir film bence. Tavsiye ederim ama daha önce: Requiem For A Dream, Butterfly Effect, Memento gibi filmler geliyor.

Ayrıca belirtmek isterim ki bu filmde Naomi Watts'a hasta oldum :)

snowflake demiş ki:
naomi watts charlize theron'dan çok daha fazla hak ediyordu oscarı. bu da akademinin tuhaflıklarından işte.

haha oscarlarin adaletli dagitildigina hala inanmiyosundur insallah bence bu film bence in iyi film ödulunude almaliydi ama adamlar aday bilet etmedi neymis LOTR alcakmis en basta bu film ve Mystic River vardi LOTR alacagina bunlar alsa dha iyi olurdu...

LOTR'in diğer iki filmine resmen da.ak geçer gibi verilebilecek en dandik ödülleri kakaladılar...bu tür bi kitaptan film çekmek hele de bu kadar güzel olması kolay değil bu sene bu ödülü hak etmişti..bide şöyle bişey var 21 gram öyle piyasa bi film değildi öyle olmamasını da tercih ederim o yüzden oscar almaması da çok daha iyi oldu..oscarı hiç bi zaman adil bulmuyorum..

chirkeF demiş ki:
LOTR'in diğer iki filmine resmen da.ak geçer gibi verilebilecek en dandik ödülleri kakaladılar...bu tür bi kitaptan film çekmek hele de bu kadar güzel olması kolay değil bu sene bu ödülü hak etmişti..bide şöyle bişey var 21 gram öyle piyasa bi film değildi öyle olmamasını da tercih ederim o yüzden oscar almaması da çok daha iyi oldu..oscarı hiç bi zaman adil bulmuyorum..

oscarlari adil bulmuyosun ama LOTR haketti diyosun biraz benim kafami karistirdi bu olay ama neyse bisey söyliyim film cekmek ne kadar artik para kazanmak amaci ile kullanilsada film cekmek halen bi sanattir ve bu deger unutulmustur ve LOTR gibi filmlerin sanatla hic bi ilgisi yok surekli görsel efektlerlerle dolu bi film sanat deildir bence hemde filmden anlayan kime sorarsan sor herkes der o kadar ödulu haketmedi diye ve bende diyorum haketmedi diye....

ben adil bulmuyorum ama filmde bu kadar emeği geçen var onlar için önemliydi sonuçta bu sebeple haketti dedim..bide sadece görsel efect demişsin yüzüklerin efendisiyle pek bir alakn yok sanırım...kitaptan uyarlama ve konu da gayet iyiydi yüzüklerin efendisine ilgi duymuyosan normal bari filme haksızlık etme..neyse kapatalım konuyu..21 gramla bi alakası yok

bencede istiyosan gel LOTR basligina orda tartisalim bu konuyu ben sana anlatiyim ne kadar LOTR hakkinda bisey biliyorum ve filmden ne kadar anliyorum...neyse benden sonra herkes devam etsin 21 gram a...

Geri