Terminator:the Sarah Connor

ilk başlarında orjinal terminatore göre çok zayıf bi yapım gibi gelmişti ama izledikçe klasör terminator temasından farklı olmasından ötürü kıyaslama yapmaktan vazgeçtim.
zaman yolculugundan kaynaklı bi kaç mantık hatası var dizide ama zaman yolculugunun kendisi mantık hatası zaten :D 2. sezonda karakterler ile ilgili oldukça ayrıntıya girişildi bakalım sanırım diziyi 2009 daki termiantor salvation filmine baglıcaklar (bende internetin yalancısıyım bi halt bildiğimden değil yoksa :LOL: )
bu arada ''cameron bizi diskoya götür ...
cameron bizi diskoya götür :LOL: ''

2. sezon 12. bölüm yayınlandı en son yetiştim amerikada bölümlere ben ikinci sezon çok daha derin ya aksiyondan uzaklaşıyo dizi oldukça 22 mayısta terminator 4 salvation gösterime giriyo sanırım diziyi ona baglıcaklar judgement day ve ötesini anlatıyo film şimdiye kadar yapılan filmlerden farklı yani tema olarak
yine ekliyorum cameron buraya eller havaya cameron buraya eller havaya :LOL:

bscap0000to2.jpg

Salvation serileri o bildiğimiz Terminator havasını veremeyecek gibi. O yüzden özellikle James Cameron'un Terminator'lerinin hastası olanlar olarak belki de son kez o evrenin tadını çıkarabileceğimiz bir fırsat bu dizi.

İlk bölümlerde önyargılıydım ne yalan söyleyeyim. Böyle güzel Sarah Connor mı olur (ki Lena Headey çok güzel kadın hakkaten), böyle ezik John Connor mı olur, cips yiyen terminator mu olur gibi bir ton soru işareti vardı kafamda. Ama ciddi anlamda iyi bir bilimkurgu (aksiyon değil) dizisi olmayı başardı. Gittikçe de daha iyi oluyor. İkinci sezon çok başarılı bölümlere sahip. Shirley Manson da var daha noolsun :D

Sonuçta tabi James Cameron yok yönetmen koltuğunda. Arnie yok, herşeyden önce. Büyük bir stüdyo filmi bütçesi de yok ama herşeye rağmen yerini haddini bilerek ilerleyen, bu şekilde sadık kitleyi de tatmin eden gayet başarılı bir seri.

sccpilotsarahmomentgp5.jpg

Ayrıca Cameron fanatikleri çoğunlukta olsa da ben illa ki Sarah Connor derim :D

öncelikle sarah connor ,linda hemiltındır :LOL: ondan başka sarah connor tanımam o kol kasları ,gözlerdeki o şiddet lenada bunlardan hiçbiri yok lena drek şefkatli anne modunda bi hatun krep falan yapıyo kahvaltıda krep yapan sarah connor mu olur yav olayın felsefesine aykırı
cips yiyen terminatör mü olur lan tepkisini bende vermiştim ama t888 leri nasıl patakladıgını izledikten sonra kemurın nın çok sağlam bi terminatör oldugunu anladım. güçlü kuvvetli gerektiğinde kodummu oturtuyo ama sürekli makyajını tazeliyo estetiğe önem veriyo üstüne gerektiğinde kibar anlayışlı daha ne olsun be bomba gibi hatun işte şey pardon terminatör :LOL:
ayrıca shirley mansonun aksanına hayran oldum ingiliz leydileri gibi :D

go kemurın go :twisted:

buzz demiş ki:
öncelikle sarah connor ,linda hemiltındır :LOL: ondan başka sarah connor tanımam o kol kasları ,gözlerdeki o şiddet lenada bunlardan hiçbiri yok lena drek şefkatli anne modunda bi hatun krep falan yapıyo kahvaltıda krep yapan sarah connor mu olur yav olayın felsefesine aykırı

Burada aynı yerdeyim hocam seninle. Bir kere çok çekici kadın, olmaz öyle Sarah. Linda Hamilton daki o erkeksi tavırlar yok. İlk filmde çekici bir Sarah varken ikinci filmde yan gözle bakılmıyodu annemize :D Öyle güzel bütünleşmişti rolüyle Linda Hamilton.

Yani sonuç olarak böyle Sarah Connor olmaz ben de aynı yerdeyim ama madem yapmışlar Lena Headey i her hafta görebiliyor olmanın tadını çıkaralım di mi :D

Ha bir de Derek Reese abimizin de hastasıyız o ne karizmadır adamda yav. Salvation serilerinde de kullansalar bu adamı da şöyle makinelerle John Connor'un yanında göğüs göğüse çarpışırken izlesek :twisted:

derek e uyuz oldum ben çok havalı bi de s2e205 te ne gıcıktı öle bi havalar falan adam durup dururken askeri okulda öğretmen oldu o apayrı bi saçmalık zaten bi de bi havalar kasılmalar falan hoş hareketler değil bunlar
oysaki bakım camerun hanıma dünyayı kurtarıyor her bölümde bi t888 pataklıyo ama ne kadar mütevazi ne kadar alçak gönüllü :)
s02e213 yayınlandı bugun indirdim heyecanla altyazısının gelmesini bekliyorum

illnino demiş ki:
Dizide sonun başlangıcını getiren satranç robotunun adı da 'TURK' :)

Biz ya hep ya hiç toplumuyuz, makine yaptı mı da böyle yaparız :D

Bu ara bu haftaki 12. bölümden sonra şubata kadar ara vermiş kötü haber. Yalnız iyi haber şu ki tadımlık gibi 9 bölüm süren ilk sezonun ardından bu sezonun 22 bölüm olmasına karar vermişler. Bir diğer heyecanlandırıcı haber ise gelecek bölümün promolarında gizli. Sanırım kyle reese geliyor diziye, ya da canım Sarah iyiden iyiye kafayı yedi halisünasyon görmeye başladı (ufolar eksikti bi) :D

ya şu ara verme durumunu sağlam bi kaynaktan mı öğrendiniz ekşide de okudum temin ama eğer öyleyse kötü ya 2 ay beklenmez çok helecanlı yerinde kaldıydı :LOL:
hem şimdi iki ay kemrını göremiycekmiyiz yav çok üzücü bi olay bu :LOL:

o kadar bekledik te bu mu çıktı ya .Çok sönük bi bölümdü.Camerona hiç iş düşmedi ya toplamda 5 dakka falan görebildik hanımkızımızı. Bu arada shirley mansonun tepesinin tası atınca nasıl bir toplu katliam işine girebileceğini hep beraber gördük ve tırstık ablamızdan. Kylee Reese rolundeki elemanda hiç yakışmamış rolune ne öyle ufak tefek sıska falan .İlk bölüm vasattı umarım sonradan toplarlar. Bu arada böyle giderse john Henry ateist olcak bi kaç bölüm sonra tanrı hakkında çok soru soruyor :D James Allison elemanı dindar robot yapmaya çalışıyo ama zor gibi görünüyo :LOL: