Elektro gitar teli

Arkadaşlar merhabalar
Elektro gitarım için tel arıyorum da sizden önerebileceğiniz marka istedim birkaç marka ve model gördüm kolay paslansın istemiyorum uzun ömürlü olması benim için önemli 150 200 arası bakıyorum tavsiyelerinizi beklerim

Berbat o teller. 1 hafta da paslanir, 2. Haftada entonasyon kaybi başlar.

Uzun ömürlü olsun istiyorsan ucuza ne yazık ki çözüm yok.

DR ler iyidir, fiyatları da 200 altındaydı en son. Türkiye'de var mi bilmiyorum, tavsiye ederim.

Uzun omurlu olsun diyorsan elixir, eger pahali geliyorsa ernie ball paradigm (normal ernie ball a gore biraz daha uzun omurlu) veya dadario nyxl (kullanmadim ama fena degil diyenler var) deneyebilirsin. Telleri her kullanimdan sonra hafifce silersen telin omurunu de uzatabilirsin.

Titizseniz, paslanmasın, kirlenmesin diyorsanız Elixir'den başka hiçbir şeye bakmayın bile. Ton kaybı vs eleştiren de çok ama ben de pro değilim, kayıt almıyorum, evdeki amatör ekipmanla takılıyorum, o ton kaybını hissedene kadar uzun bir tolerans eşiğim var. Ama oksitlenmiş, tiftiklenmiş telden nefret ederim ve 4 gitar var, tel değişimi adedi yıl boyu ne kadar az olursa o kadar iyi. Tartışmasız Elixir diyorum. 3 kere tel değiştirdiğim süre sonunda elixir gitara bakıp oha bunlar yeni yav 1 ay daha dursun dediğim çok oldu. Elixir senede 3 kere değiştiririm genelde. Yaza girince sıcaklar tutarlı olunca, kışa girip kalorifer vs yanmaya başlarken yani soğuk tutarlı olunca, bir kere de arada sık çaldığım bir gitarsa ara mevsimlerde... hadi en fazla 4 kere yılda. Nice başka teller aldım ay dolmadan pas içinde kaldım...

Titizseniz, paslanmasın, kirlenmesin diyorsanız Elixir'den başka hiçbir şeye bakmayın bile. Ton kaybı vs eleştiren de çok ama ben de pro değilim, kayıt almıyorum, evdeki amatör ekipmanla takılıyorum, o ton kaybını hissedene kadar uzun bir tolerans eşiğim var. Ama oksitlenmiş, tiftiklenmiş telden nefret ederim ve 4 gitar var, tel değişimi adedi yıl boyu ne kadar az olursa o kadar iyi. Tartışmasız Elixir diyorum. 3 kere tel değiştirdiğim süre sonunda elixir gitara bakıp oha bunlar yeni yav 1 ay daha dursun dediğim çok oldu. Elixir senede 3 kere değiştiririm genelde. Yaza girince sıcaklar tutarlı olunca, kışa girip kalorifer vs yanmaya başlarken yani soğuk tutarlı olunca, bir kere de arada sık çaldığım bir gitarsa ara mevsimlerde... hadi en fazla 4 kere yılda. Nice başka teller aldım ay dolmadan pas içinde kaldım...
Nanoweb polyweb ve optiweb arasındaki fark nedir acaba

Geri