pegasussendrom

G

gokharun

Pegasus Sendrom
2004 yılının başında Alp KAMBER (vokal - gitar) ve Özgür DEMIRCIOÐLU (davul) tarafından kuruldu.

Yılın sonlarına doğru Engin UYSAL(gitar) ve Sonay YAZICI'nın(bass) gruba dahil olmasına kadar coverlar ile repertuvar çalışmaları yapıldı. Bu tarihten sonra ise konser repertuvarı hazırlandı. Pegasus onlarca şenlik ve etkinlikte yer aldı. İnsanların gösterdiği ilgi ve alınan iyi tepkiler, grubu kendi tarzı ile besteler yapmaya itti.

Beğenilen sahne performansları ve besteleriyle Türkiye'nin pek çok sehrindeki konserlerine, 2005 yılında Kırşehir konseri ile başlayan grup 2005 yazında Al Aşkını isimli parçalarına Ozan DEMİREL yönetmenliginde bir video klip çekti. Ulusal medyada yayın olanağı bulamayan klip yerel televizyonlarda gösterildi.

2006 yılına gelindiğinde şehiriçi ve şehirdışı konser sayısı bayağı bir kabarmış olan grup, popülaritesini üst noktalara taşımıştı. Bu tarihten sonra büyük organizasyonlarda yer almayı tercih eden grup, 5 parçadan oluşan bir demo çıkardı. Ancak yılın başlarında Engin ve Sonay'ın gruptan ayrılması ile kuluçka dönemine girildi. Bu yaklaşık 6 ay sürdü ve bu dönemde konser ve etkinliklerde yer almak yerine beste ve repertuvar çalışmalarına ağırlık verildi. Temmuz'da Önder AYAN(bass) ve Serdar UZAR(gitar) gruba dahil oldu ve yaz bitene kadar sürecek yoğun bir konser trafiği başladı.

2007 Yılının eylül ayında ilk kadrosunu oluşturan Engin UYSAL gruba geri döndü.Serdar UZAR'la yollar ayrılırken Önder AYAN'la devam kararı alındı.


2008 yılının başlarında Ferman AKGÜL (MANGA), Anıl TÜTÜNCÜOÐLU ve Kaan DEMİRÇELİK yönetmenliğinde YETER adlı parçalarına video klip çekildi. Bu klip bir bakıma da HİCAZ'ın habercisiydi. YETER videoklibi başta DREAM TV ve MTV olmak üzere, bir çok ulusal müzik kanalında yayınlandı.

2008 sonlarında Engin UYSAL ve Önder AYAN ile yollarını ayıran grubun yeni gitaristi "Discordia" grubunun tanınmış ismi Mehmet KURUL oldu.

Yakında piyasaya çıkacak HİCAZ adlı albümdeki parçalar daha önce grubun hiçbir konserinde yer almadı. Tamamı, dinleyici ile ilk defa buluşacak. Albüm kayıtları Badem grubunun solisti Mustafa Kemal ÖZTÜRK yönetiminde devam etmektedir.


www.pegasussendrom.net
www.myspace.com/pegasussendrom
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler