B.C Rich warlock seçiminde yardım

İlgili çoğu forumu okudum neredeyse hepsi 2010 öncesi yazıldığı için hem stok hemde fiyat olarak çok büyük fark var
Warlock kasa seviyorum ama ülkede kaliteli serileri olmadığı için (amerikan falan gördüm ama bütcem yok) çin malı olan serilerini modifiye edicem stok manyetiği rezalet denmiş ama değiştiricem diyenlerede gitardan pahalı emg’ye para vericeğine başka gitar al denmiş
Bununla ilgili kesin warlock isteyen birine fikriniz ne olur?

Bronz serisi en alt seri ama çok uygun fiyata var (1600tl)

Revenge var rengini beğenmedim (2000tl)

studioda kayıt almıyorum ama kulaklarımı seviyorum rezil bir ses çıksında istemem
Fiyatı uygun olanları alırsam kalan parayla farklı ekipmanlar alırım efekt pedalı ve footswitch eksiğim var ama kalite konusunda sağlam fark var derseniz gitara yoğunlaşırım
Sizinde önerilerinizi bekliyorum
Yardım edenlere şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

bu modelin hiç bu renkte olanını görmedim replika falan mıdır? (bu gitarın sahtesini yapıcaklarını düşünmüyorum ama)
rengi bence çok kötü ama aynı fiyatta olan diğerine göre iyi durumda sizce alınır mı?

Kore nj warlock kullanmıştım. Bi 15 yıl önce sattım. Denk getirebilirsen çok güzel bir gitardı.

Onun dışında diğer serilerden beğendiğin ve işçiliği görece iyi olan bir tanesini alıp EMG 81 takip kullanabilirsin bence.

Bronze serisi de calmistim. Kalite açısından doğal olarak fark ediyor nj serisinden. Ama warlock kasa istiyorsan bence iş görür.

bu modelin hiç bu renkte olanını görmedim replika falan mıdır? (bu gitarın sahtesini yapıcaklarını düşünmüyorum ama)
rengi bence çok kötü ama aynı fiyatta olan diğerine göre iyi durumda sizce alınır mı?
Çok var piyasada sahteleri. Çin'de AliExpress de istediğin kasa ve modlein aynısını yapıyorlar

Çok var piyasada sahteleri. Çin'de AliExpress de istediğin kasa ve modlein aynısını yapıyor

Bronze kesinlikle alma. Malzeme ve işçilik kalitesi çok çok kötü. Çin üretiminden uzak dur. NJ veya Platinium Kore üretimi fiyat performans olarak en iyisi eğer bütçen düşükse.
Sıfır alabilmen de çok zor, zira BC Rich sıfır olarak sadece Kore üretimi var ama fiyat 1700-2000 dolar arası, çünkü yeni Koreler gerçekten kaliteli malzeme ve manyetik kullanıyor, neck-thru hepsi. O fiyata zaten ikinci el Japon alabilirsin rahatlıkla.
Bende 89 üretimi USA warlock var çok temiz kullanılmış sıfır ayarında dersem abartmış olmam. Daha önce de 20 li yılların başında Kore üretimi NJ'm vardı

Gördüm hocam o gitarda gözüm kaldı zaten
Türkiye'ye piyasası nedir bilmiyorum ben ama temiz bir Kore üretimi bulursan kaçırma derim. Ondan aşağısı alınmaz. Jackson falan düşünürsen de Hindistan, Çin'den uzak dur derim. Uygun bütçeliler içinde Kore iyidir. Kalite olarak yarı yolda bırakmaz.
Manyetik konusuna gelirsek, bronze hiç denemedim ama NJ ve üst modellerdeki BC Richin kendi manyetikleri yeterli olacaktır senin için. Gayet sert tonlar üretiyor. EMG beni tatmin etmiyor. Hatta gitarimdaki EMG 81 85 seti söktürüp BC Rich manyetiklerini geri taktiriyorum. Olur da manyetik upgrade yapacağın bir gitar olursa tavsiyem DiMarzio X2N olur. Ibanezime taktım, sonuç gerçekten mükemmel

Geri