James Hetfield Tarzı Gitar

1. selamlar bana james hetfield tarzı explorer deniyor sanırım kasasına gitar önerir misiniz metallica megadeth çalacağım

Dosyalar

• resim_2022-06-29_022825389.jpeg
    resim_2022-06-29_022825389.jpeg
    255.5 KB · Gösterim: 453
  • resim_2022-06-29_022835225.jpeg
    resim_2022-06-29_022835225.jpeg
    77.4 KB · Gösterim: 116
  1. selamlar bana james hetfield tarzı explorer deniyor sanırım kasasına gitar önerir misiniz metallica megadeth çalacağım
Genel anlamda o kasa tipi Explorer - orijinali Gibson Explorer isim babası.
James için ESP'nin ürettiği signature modeller var.
Ne çalacağın önemli değil çünkü gitar şekli, modeli vs konuyla ilgisiz. Metallica çalacaksan onlarınkine benzer ekipman olmak zorunda değil, araştırmanı genişlet. İş pedal, amfi, prosesör, ses kartı vs deniz derya başka alanlara da gider.

Metallica veya Megadeth çalmak için illaki Dave Mustaine veya James Hetfield'ın kullandıkları tarzda gitar kullanılması gerekiyor diye bir KURAL YOK.

Her iki grup ve gitaristte elde ettikleri TONU öncelikle kullandıkları AMFİ,PEDAL ve DİĞER SES İŞLEYİCİLERİNE ardından da kullandıkları gitarların üzerinde takılı bulunan MANYETİKLERE ve Tel kalınlıklarına bağlı.

Sen git istersen snakebyte al. Amfi ve ses bileşenlerin doğru olmadığı sürece neden aynı ses çıkmıyor bundan diye ağlarsın.

Ama doğru amfi ve diğer ses işleyiciler ve doğru manyetik seçimi ile limon kasasından yapılmış bir gitarda bile güzel işler çıkarırsın. (evet limon kasası abartı oldu kabul.)

Bende V kasa da vardı (evet garip şekilli gitarları seviyorum), oturarak çalmayı beceremediğim için satmıştım. Sanırım püf noktası gitarı dize koymak değil de yukarı doğru tutmaktı ama o zaman da ilk perdelere erişim kısıtlanıyordu.

155544 eklentisini görüntüle

V nin iç kısmını sağ bacağın içine oturtup devam ediyoruz hocam, (klasik gitar pozisyonu bildiğimiz) olayı bu. Muazzam bir rahatlık hatta ayakta çalarken bile sağ bacağıma gitarın alt kanadını yaslıyorum, alışkanlık oldu.

Genel olarak bu kasa tipini sevdiğim için sormuştum peki manyetik olarak emg mi sizce daha iyi olur yoksa humbucker mı fiyat 6-7k ya zorlayabilirim

V nin iç kısmını sağ bacağın içine oturtup devam ediyoruz hocam, (klasik gitar pozisyonu bildiğimiz) olayı bu. Muazzam bir rahatlık hatta ayakta çalarken bile sağ bacağıma gitarın alt kanadını yaslıyorum, alışkanlık oldu.

Bende bir ekleme yapayım :) Oldum olası V, Explorer ve Les Paul kasa çalamadım, çalamıyorum. Bel ağrım acayip tetikleniyor. İster bacak arasına alayım gitarı, ister normal tutuş, isterse ayakta. Yok olmuyor. Sonuna kadar superstrat!

kafamda esp ltd ex-50 modelini belirledim internette bakarken gitarın 2 farklı halini gördüm eklere ekledim bu gitarlarda böyle bir manyetik farkı var sizce hangisini almalıyım ve neden

Dosyalar

• resim_2022-07-02_164120917.jpeg
    resim_2022-07-02_164120917.jpeg
    752.4 KB · Gösterim: 132
  • resim_2022-07-02_164126593.jpeg
    resim_2022-07-02_164126593.jpeg
    218.9 KB · Gösterim: 132
Biri ESP marka kapaksiz humbucker digeri kapali markasi belli olmayan bir humbucker. Farkı bu.

Ikisi arasinda denerim, hoşuma gideni alirim ancak ilk gitarin olacagi icin hangisinin daha iyi manyetiginin oldugunu senin anlaman zor. ESP manyetikli olani secmen daha mantikli olurdu geri kalan tum her sey (kondusyon vs) ayni ise.

Biri ESP marka kapaksiz humbucker digeri kapali markasi belli olmayan bir humbucker. Farkı bu.

Ikisi arasinda denerim, hoşuma gideni alirim ancak ilk gitarin olacagi icin hangisinin daha iyi manyetiginin oldugunu senin anlaman zor. ESP manyetikli olani secmen daha mantikli olurdu geri kalan tum her sey (kondusyon vs) ayni ise.
Açık manyetikle çok farkı olur mu kapalının kapalıyı alacağım sanırım

Geri