TRS kablo yerine TS kullanılabilir mi ?

Merhabalar, Eris E3.5 referans monitörünü ID4 mk2 ses kartına bağlamak için TS kablo kullanılabilir mi ? TRS ile aralarında ne gibi farklar olur deneyimleyen arkadaşlar açıklayabilir mi ? Teşekkür ederim.

ID4 mk2'nin monitor out'ları TRS tip olduğu için Eris'lerin balanced (TRS) girişlerini kullanmanız gerekir. Bu senaryoda TRS yerine TS tip kablo/konnektör kullanırsanız çok büyük olasılıkla parazit vs. gibi istenmeyen gürültüler yaşarsınız.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bugün 1 saat kullandım bir sıkıntı olmadı, sanırım uzun kullanımda parazit vs. olmaya başlar. TRS kablo bulamadım çoğu yerde stokta yok, Amazonda var o da sanırsam yurtdışından geliyor. Bir de internette ts kablo kısaysa (20-30 cm gibi) trs ile arasında fark oluşmaz gibi bir bilgiye rastladım acaba ne kadar doğrudur.

Bugün 1 saat kullandım bir sıkıntı olmadı, sanırım uzun kullanımda parazit vs. olmaya başlar. TRS kablo bulamadım çoğu yerde stokta yok, Amazonda var o da sanırsam yurtdışından geliyor. Bir de internette ts kablo kısaysa (20-30 cm gibi) trs ile arasında fark oluşmaz gibi bir bilgiye rastladım acaba ne kadar doğrudur.
Bu işin teorik olarak doğrusu yukarıda belirttiğim yöntemdir. Siz internette bir takım şahısların söylediklerine bakmayın. Kaldı ki siz 20-30 cm'lik kablo değil en azından 1,5-2 metrelik iki adet kablo kullanacaksınız. Bu ölçülerdeki iki adet TS kablo adeta anten gibi çalışan ve dış etkilere açık bir materyal anlamına gelecektir. Dolayısıyla biraz daha pahallıya mal olacaktır ama TRS (balanslı ) kablo kullanmaktan taviz vermeyin.

İki ucu 1/4 inç jack konnektörlü TRS kablonun piyasada bulunmaması hemen hemen imkansız gibi bir şey bence. Mesela Google'dan ilk baktığımda hemen karşıma çıkan sonuç :

Gerçi bu kablo 5 metrelik bir kablo ve sizin bu kadar uzun bir kabloya ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak piyasada bu konuda çok sayıda alternatif olduğunu biliyorum.

Geri